Novartis Haberleri

Novartis haber, Novartis son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Novartis - 17.12.2016
Çin, dışa açılma uygulamalarında yeni bir sayfa açıyor
Dünyada ilaç devi Novartis'in Shanghai Serbest Ticaret Bölgesi'ndeki araştırma merkezi Haziran ayında resmen hizmete girdi.
Novartis - 07.11.2016
Novartis Türkiye'den İngiltere'ye atama
İnsan Kaynaklarına yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Novartis Türkiye, global pozisyonlara yetenek ihraç etmeye devam ediyor.
Novartis - 02.11.2016
Sedef hastalarının hikâyeleri belgesel oldu
Sedef Hastaları Dayanışma Derneği ve Novartis, Türkiye'nin farklı illerinden dört sedef hastasının yaşadıklarını "Sedef Hikâyeleri" adlı belgeselde bir araya getirerek bir ilke imza attı.
Novartis - 02.11.2016
Sedef hastalarının hikâyeleri belgesel oldu
Sedef Hastaları Dayanışma Derneği ve Novartis, Türkiye'nin farklı illerinden dört sedef hastasının yaşadıklarını "Sedef Hikâyeleri" adlı belgeselde bir araya getirerek bir ilke imza attı.
Novartis - 27.10.2016
'Gözünün Gördüğünü Koru'
Toplumu glokom hastalığı ve sonuçları hakkında bilinçlendirmeyi kendine misyon edinen Türk Oftalmoloji Derneği, Novartis işbirliğinde, ünlü yönetmen ve fotoğrafçı Nihat Odabaşı ile bir farkındalık kampanyasına imza attı.
Novartis - 22.09.2016
GSK'da Emma Walmsley Dönemi
GSK Avrupa Tüketici Sağlığından sorumlu olarak 2010 yılında şirkete katılan Emma Walmsley, dünyanın en büyük tüketici sağlığı firmalarından ikisi olan GSK ve Novartis Tüketici Sağlığı divizyonları arasında 2015 yılında gerçekleşen ürün portföyü birleşme-satın alma işlemleri ve entegrasyonu dahil olmak üzere bir çok önemli süreci yürüttü.
Novartis - 23.08.2016
Sedefin Cilt Hastalığının Ötesinde Etkileri Var"
Hasta derneklerinin desteğiyle, ilaç üreticisi Novartis tarafından gerçekleştirilen anketin Türkiye ayağı Sedef Hastaları Dayanışma Derneğince yürütüldü.
Novartis - 01.08.2016
Pana Yapı GoodWorks İle El Sıkıştı
Sağlık, teknoloji, perakende, FMCG ve Kurumsal İletişim alanlarında gerçekleştirdiği başarılı çalışmaları ile dikkat çeken GoodWorks'un portföyünde Anadolu Sağlık Merkezi, Novartis ve UCB Pharma, Eczacıbaşı OSGB, Hopi, Puma, Porçöz, Sony Mobile, Spectrum Brands, LR Health & Beauty ve Fikirtepe Platformu gibi markalar bulunuyor.
Novartis - 01.07.2016
MÜDAD "Sahanın Sesi -2015" anketi sonuçlandı
Anket sonuçlarına göre tıbbi mümessiller, en çok şu imkanlardan memnun oldukları görüldü; · Şirketlerin etik kurallara uygun hareket etmesi, · Şirketlerin şirket araçlarının kullanımında gösterdiği esneklikler, · Şirket yöneticilerine ulaşmada sorun yaşanmaması, · Şirketlerin tahsis ettiği iletişim araçlarının kalitesi, MÜDAD Sahanın Sesi - 2015 anketinin sonuçlarına göre Elmas Ödülü'ne hak kazanan firmalar ise şöyle; Çalışılabilecek en iyi ilaç firması (Büyük Ödül) 1. Novo Nordisk & Novartis 2.
Novartis - 01.07.2016
Kronik Migrene Yeni Tedavi
Novartis, kronik migrenin önlenmesine ilişkin faz II çalışmasının sonuçlarını açıkladı. Çalışma sonuçlarına göre hastaların aylık migrenli gün sayısı önemli ölçüde azalıyor.
Novartis - 10.06.2016
Kolombiya'da Hükümet Kanser İlacının Fiyatını Düşürecek
İlacın üreticisi Novartis şirketi ise yaptığı basın açıklamasında, Kolombiyalı yetkililerin henüz resmi bildirimde bulunmadığını kaydetti.
Novartis - 07.06.2016
Mezuniyet Öncesi Deneyim Kazanma Fırsatı
Bu yıl ilk mezunlarını verecek olan Süleyman Şah Üniversitesi'nden mezun olacak 248 öğrenci arasında 74 öğrenci USEP uygulamasıyla sektörün güçlü firmalarında alanlarına uygun birimlerde eğitimlerini devam ettirerek çalışma hayatının içerisinde deneyim kazanmaktadır. Dumankaya, Ülker, Türk Hava Yolları, Ernst&Young, Novartis, Zorlu Holding gibi sektörün önde gelen firmalarında; Pendik, Kartal, Ümraniye gibi belediyelerde ve hastanelerde branşlarına uygun çeşitli birimlerde eğitim hayatını sektörel bazda devam ettiren öğrenciler şirketlerin gelecekte birlikte çalışabilecekleri insan potansiyelini keşfetme imkânına da olanak sağlamış oluyor.
Novartis - 29.04.2016
En Beğenilen Şirketler Belirlendi
İlaçta Novartis Türkiye en beğenilen şirket olarak belirlenirken, diğer sektörlerin en beğenilen şirketleri ise şöyle sıralandı: Nakliyede en beğenilen şirket Ekol Lojistik, kişisel bakım ve kozmetikte Unilever, leasingde Garanti Leasing, mobilyada Doğtaş Kelebek, oluklu mukavvada Modern Karton, organize perakendede Migros, otelde Hilton, otomotivde Mercedes-Benz Türk, reklam ajansında Medina Turgul DDB, sigortada Allianz Sigorta, süt ve sütlü mamüllerde Pınar Süt, telekomünikasyonda Turkcell, temizlik ürünlerinde Unilever, turizmde ETS Tur, tüketici elektroniğinde Samsung, yapı malzemelerinde Eczacıbaşı Vitra, yönetim danışmanlığı sektöründe McKinsey.
Novartis - 01.04.2016
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Novartis İçin Soruşturma Başlattı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, İsviçre merkezli uluslararası ilaç şirketi Novartis hakkındaki iddialara yönelik soruşturma başlattı.
Novartis - 01.04.2016
İlaç Şirketiyle İlgili Rüşvet İddialarına Soruşturma
Sağlık Bakanlığı, rüşvetle 85 milyon dolarlık iş aldığı iddia edilen Novartis ilaç firmasına dün soruşturma başlattığını bugün sorun olmadığını duyurdu. Savcılık ise soruşturma açtı.
Novartis - 31.03.2016
Sağlık Bakanlığı : İddialar İhbar Kabul Edildi, Soruşturulacak
Sağlık Bakanlığı, bir ilaç şirketinin rüşvetle 85 milyon dolarlık avantaj sağladığı iddialarına ilişkin çıkan haberlerin ihbar olarak kabul edildiğini iddiaların büyük bir titizlik ve hassasiyetle incelenip, soruşturulacağını açıkladı. İlaç firması ile iddialarlar ilgili olarak, "Novartis olarak tüm iş süreçlerimizde yüksek standartlardaki etik uygulamalara, mevzuat ve uyumluluk kurallarına uygun hareket ediyor, bu çerçevede tüm iddiaları ciddiyetle ele alıyoruz" açıklamasında bulundu.
Novartis - 15.03.2016
Boehringer Ingelheim Onkoloji Birim Müdürlüğü'nde Atama
Kariyerine Ocak 2001 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Araştırma Laboratuar Şefi olarak başlayan Nilüfer Dayangaç, sırasıyla Bilim İlaç ve Novartis İlaç'ta iş geliştirme müdürlüğünden kıdemli ürün müdürlüğüne kadar pek çok pozisyonda görev aldı.
Novartis - 07.03.2016
Abdi İbrahim yönetim kadrolarını güçlendiriyor
Helin Erdoğan - Endokrinoloji Bölüm Müdürü İstanbul Üniversitesi Eczacılık Bölümü'nden mezun olan Helin Erdoğan, kariyerine Novartis'te Ürün Müdürü olarak başladı.
Novartis - 25.02.2016
Romatolojik hastalıklarda erken tanı Çocuklarda dahi önemli
Toplumu etkileyen önemli hastalıklar konusunda bilgilendirme toplantıları düzenleyen Novartis, 29 Şubat Dünya Nadir Hastalıklar Günü kapsamında İ.
Novartis - 17.02.2016
Sedef (psoriasis) sadece deriyi etkileyen bir hastalık değil
Toplumu etkileyen önemli hastalıklar konusunda bilgilendirme toplantıları düzenleyen Novartis, tıp dilindeki ismi psoriasis olan sedef hastalığına dikkat çekmek amacıyla Ankara'da bir basın toplantısı düzenledi.
Novartis - 04.02.2016
Çin Firması İsviçreli Tarım Devini Rekor Fiyata Satın Alıyor
İsviçre’nin tarım ve kimya alanlarında faaliyet gösteren Syngenta firmasının Çinli ChemChina tarafından 43 milyar dolara satın alındığı açıklandı. Basel merkezli Syngenta tarafından yapılan açıklamada Çin firmasının hisse başına 480 İsviçre Frangı ödemeyi kabul ettiği belirtildi. 2000 yılında AstraZeneca ve Novartis firmalarının ziraat bölümlerinin birleşmesiyle oluşan Syngenta, günümüzde tarım araştırmaları ve tohum üretimi alanlarında dünyanın bir numaralı firması konumunda bulunuyor.
Novartis - 25.12.2015
AİFD Genel Sekreterliği'ne Dr. Ümit Dereli Aatandı
Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD) Hakkında Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD), Türk insanının yeni ve orijinal ilaçlara erişimini sağlamaya ve ülkemizde sağlık sorunlarına etkin çözümler bulunmasına katkıda bulunmak amacıyla, Türkiye'de faaliyet gösteren araştırmacı ilaç firmaları tarafından 2003 yılında kurulmuştur. Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği'nin 40 biyoteknoloji ve Ar-Ge ağırlıklı üyesi bulunmaktadır. AİFD üyesi olan, AbbVie, Actelion, Alcon, Alexion, Allergan, Amgen, Astellas, AstraZeneca, Bausch+Lomb, Bayer, B. Braun Medikal, Boehringer Ingelheim, Bristol-Myers Squibb, Celgene, Chiesi, Daiichi-Sankyo, Eczacıbaşı-Baxter, Ferring, Fresenius Kabi, Gen İlaç, Gilead, GSK, İ.E. Ulagay, Johnson & Johnson, Lilly, Lundbeck, MerckSerono, MSD, Nestle, Novartis, Novo Nordisk, Numil, Pfizer, Roche, Sanofi, Servier, Shire, Takeda, Théa Pharma ve UCB Pharma, dünyadaki yeni ilaç araştırmalarının büyük bölümünü yapan araştırmacı ilaç firmalarıdır.
Novartis - 09.12.2015
Novartis Ülke İletişim & Hasta İlişkileri Direktörlüğüne Atama
Ülke İletişim ve Hasta ilişkileri Direktörlüğü altında birleştiren Novartis, bu göreve Arzum Üstün'ü getirdi.
Novartis - 04.12.2015
Ar-Ge 250 Açıklandı
İlk onda yer alan diğer şirketler ise sırasıyla Tusaş, Arçelik, Vestel, Mercedes-Benz Türk, Netaş, Türk Telekom ve Novartis.
title