Novartis Haberleri

Novartis haber, Novartis son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Novartis - 11.12.2017
Kalp Yetersizliğini Önlemek Mümkün"
Altay, TKD ve Novartis iş birliğiyle oyuncu Rasim Öztekin'in de desteğiyle hayata geçirilen "Hayatı Seviyorum, Kalbimi Dinliyorum-Rasim Öztekin ile Kalp Yetersizliği Sohbetleri" projesinin Ortaköy'de düzenlenen tanıtım toplantısında, Türkiye'de kalp hastalıkları içinde önemli bir yeri olan kalp yetersizliği hakkında bilgi verdi.
Novartis - 08.12.2017
"Her 90 Dakikada Bir Kişi Diyabet Nedeniyle Görme Kaybı Yaşıyor" (Yeniden)
Türk Oftalmoloji Derneği ile Novartis'in birlikte hayata geçirdiği 'Diyabete Karşı Gözünü Aç' kampanyası 'Senede 1 Gün' diyerek diyabete bağlı görme kaybına dikkat çekmeyi hedefliyor.
Novartis - 08.12.2017
"Her 90 Dakikada Bir Kişi Diyabet Nedeniyle Görme Kaybı Yaşıyor"
Türk Oftalmoloji Derneği ile Novartis'in birlikte hayata geçirdiği 'Diyabete Karşı Gözünü Aç' kampanyası 'Senede 1 Gün' diyerek diyabete bağlı görme kaybına dikkat çekmeyi hedefliyor.
Novartis - 08.12.2017
Türk Oftalmoloji Derneği "Senede 1 Gün" Dedi
Türk Oftalmoloji Derneği, Novartis işbirliği ile hayata geçirdiği "Diyabete Karşı Gözünü Aç" kampanyası ile "Senede 1 Gün" diyerek diyabete bağlı görme kaybına dikkat çekmeyi hedefliyor.
Novartis - 15.11.2017
Türkiye'de Ölüm Nedenleri Arasında Koah 3'üncü Sırada
15 Kasım Dünya KOAH (Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı) Günü kapsamında KOAH Hastaları Derneği ve Akciğer Hastaları Dayanışma Derneği (AHDADER) Novartis iş birliği ile Türkiye'de KOAH hastalığına dikkat çekmek amacıyla bir basın toplantısı düzenledi.
Novartis - 15.11.2017
Hastaların Yüzde 90'ı Koah Olduğunun Farkında Değil"
Süerdem, KOAH Hastaları Derneği ile Akciğer Hastaları Dayanışma Derneği (AHDADER) iş birliğinde, Novartis'in desteğiyle "Dünya KOAH Günü" dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, hastalığın akciğer içindeki hava yollarının tıkanmasıyla gelişen ve kişinin nefes alıp vermesini zorlaştıran kronik bir sorun olduğunu ifade etti.
Novartis - 14.10.2017
İlaç Şirketleri, Pazarlamaya Ar-Ge'den 19 Kat Fazla Harcıyor! 
Anadolu Eczacı ve Depocuları Derneği Başkanı Onur Tokel, ilaç sektöründeki ar-ge ve reklam harcamaları hakkında şu bilgileri verdi: ARAŞTIRMAYA 1 DOLAR, PAZARLAMAYA 19 DOLAR "Örneğin Johnson & Johnson pazarlama için 17.5 milyar dolar, ar-ge için 8,2 milyar dolar, Novartis pazarlama için 14,6 milyar dolar, ar-ge için 9,9 milyar dolar, Pfizer pazarlama için 11,4 milyar dolar ar-ge için 6,6 milyar dolar, GSK pazarlama için 9,9 milyar dolar, ar-ge için 5,3 milyar dolar, MERCK pazarlama için 9,5 milyar dolar, ar-ge için 7,5 milyar dolar, SANOFI pazarlama için 9,1 milyar dolar, ar-ge için 6,3 milyar dolar, Roche pazarlama için 9 milyar dolar, ar-ge için 9,3 milyar dolar, AstraZeneca pazarlama için 7,3 milyar dolar, ar-ge için 4,3 milyar dolar, Lilly pazarlama için 5.
Novartis - 11.10.2017
Presbiyopi ve Astigmatizmada En Güncel Tedavi Yaklaşımı
Ankara, Ekim 2017 – Göz sağlığı alanında dünya lideri ve Novartis'in bir grup şirketi olan Alcon'un Dünya Görme Günü'ne özel bu yıl üçüncüsünü düzenlediği "Sizin Gözünüzden: Presbiyopi ve Astigmatizmada En Güncel Cerrahi Tedavi Yaklaşımı" başlıklı bilgilendirme toplantısı 11 Ekim Çarşamba günü, Ankara'da gerçekleştirildi.
Novartis - 29.09.2017
Düzeltme - "2023'te 3 Milyon Kalp Yetersizliği Hastası Olacak" Başlıklı Haberimizin İkinci...
Şahin, Novartis'in desteğiyle Türk Kardiyoloji Derneği tarafından, Dünya Kalp Gününde başlatılan "Hayatı seviyorum, kalbimi dinliyorum" kampanyasının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, tüm dünyada en çok ölüm nedeni olan kalp damar hastalıkları ve inmenin önlenebilmesi, yaşam tarzının düzenlenmesi için toplumun bilinçlendirilmesi gerektiğini vurguladı.
Novartis - 29.09.2017
2023'te 3 Milyon Kalp Yetersizliği Hastası Olacak"
Şahin, Novartis'in desteğiyle Türk Kardoyoloji Derneği tarafından, Dünya Kalp Gününde başlatılan "Hayatımı seviyorum, kalbimi dinliyorum" kampanyasının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, tüm dünyada en çok ölüm nedeni olan kalp damar hastalıkları ve inmenin önlenebilmesi için yaşam tarzının düzenlenmesi için toplumun bilinçlendirilmesi gerektiğini vurguladı.
Novartis - 31.08.2017
ABD'de Lösemiye Karşı İlk Gen Terapisine Onay
İsviçreli ilaç şirketi Novartis'in "Kymriah" adlı tedavisinin akut lenfoblastik lösemi ve diğer türdeki lösemi hastaları üzerinde dikkat çekici derecede etkili olduğu bildirildi.
Novartis - 04.07.2017
Güldem Berkman, Amgen Türkiye Genel Müdürü Oldu
Amgen Türkiye'den önce Novartis Pharma AG'nin İsviçre Basel'deki ana merkezinde Novartis Değişim Projesi İlaç Divizyonu Global Liderliği pozisyonunda görev yapan Berkman, 2001 yılından bu yana Novartis'te Türkiye Ülke Müdürlüğü, Macaristan Ülke Müdürlüğü ve Asya, Ortadoğu, Afrika Bölgesi Yürütme Kurulu Üyeliği de dahil olmak üzere üst düzey kademelerde görev yapmıştı.
Novartis - 11.06.2017
Tgc'nin 71. Yılında Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu
TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti'nin (TGC) 71. Yılında Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri dün akşam düzenlenen törenle sahiplerini buldu. TGC'nin 58.sini düzenlediği Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri Töreni'nde ödül alan gazeteciler ödüllerini tutuklu gazetecilere adadı. Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San.
Novartis - 02.06.2017
Türkiye'nin İlk Multipl Skleroz (Ms) Sözlüğü Dünya Ms Günü'nde Yayınlandı
MS Sözlük, Türkiye MS Derneği, İzmir MS Derneği ve Novartis iş birliğinde 2013'te hayata geçen ve MS'te güvenilir bilgi kaynağının adresi olanplatformu içerisinde yer alıyor.
Novartis - 17.05.2017
Yüzde 100 Hedefi Vuran 100 İsim" Açıklandı
Marka yöneticileri ve kurumsal iletişim uzmanları ise Engin Gedik (Turkcell), Suat Sözen (Türkiye İş Bankası), Mehmet Aykırı (Yaşar Holding), Sinan Cem Şahin (Coca Cola Türkiye), Ezgi Yıldız Kefeli (Mercedes Benz Türkiye), Selda Uzun (Filli Boya), Beril Gönüllü (Otokar), Turgay Türker (Doğa Okulları), Arzum Üstün (Novartis Türkiye) ve Yeliz Soydan (Memorial Grubu) şeklinde listede yer aldı.
Novartis - 28.04.2017
Bakan Zeybekci'den Nestle ve Novartis Açıklaması
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "(Nestle ve Novartis'in Türkiye'de imaj kampanyasından çekilme iddiaları) Bazı dostlarımızın burada tereddüt geçirdiğini görüyoruz.
Novartis - 22.04.2017
Günther Vogt Konferansı
Öne Çıkan Bazı Projeleri Athletendorf 2012, Londra Avrupa Merkez Bankası, Frankfurt (Mimarlık ofisi: Coop Himmelb(l)au) Kvadrat, Ebeltoft (Mimarlık ofisi: Ólafur Elíasson) M+ Museum, Hong Kong (Mimarlık ofisi: Herzog & de Meuron) Modern Sanat Müzesi, Kalküta (Mimarlık ofisi:  Herzog & de Meuron Novartis Campus Park, Basel (Mimarlık ofisi:  Dan Graham ve Olafur Eliasson) Novartis Campus, The Green, Basel (Mimarlık ofisi: Frank O.
Novartis - 11.04.2017
Sektör Buluşmaları'nın 5.'sini düzenledi
Sağlık politikalarının şekillendirilmesinde etkili rol oynayan Acıbadem Üniversitesi Sağlık Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, 2016 yılında başlattığı Sektör Buluşmaları'nın beşincisini gerçekleştirdi. 31 Mart 2017 Cuma günü Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü'nde düzenlenen panele büyük katılım oldu. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş'ün panel başkanlığını yaptığı 5. Sektör Buluşmaları, "Ulusal Sağlık Programları" başlığı ile düzenlendi. Novartis Sağlık Sistemleri Direktörü Dr.
Novartis - 21.03.2017
Diyabet hastalığına bağlı görme bozukluğu?
Diyabet hastalığına bağlı görme bozukluklarında ilk yıl düzenli tedavinin önemine dikkat çeken "İlk Yılın İzleri" toplantı serisi Novartis'in desteği ile Ankara, Bursa, İzmir, İstanbul ve Kayseri'de gerçekleştirildi.
Novartis - 20.03.2017
Novartis'e En İyi İşyeri Ödülü
Aon Hewitt tarafından Türkiye genelinde 170 şirketten toplam 210 bin çalışanla gerçekleştirilen Aon En İyi İşyerleri (Aon Best Employers) araştırmasının sonuçları açıklandı.
Novartis - 10.03.2017
Novartis'ten Ms'lilere Özel Mobil Uygulama: Ms Takip
– Novartis, MS'lilerin genel sağlık durumlarını ve hastalık belirtilerini daha kolay takip etmelerini sağlayan MS Takip mobil uygulama geliştirdi.
title