Novartis Haberleri

Novartis haber, Novartis son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Novartis - 20.01.2020
Abdi İbrahim'den yeni yılda yeni görevlendirmeler
Nisan 2016 yılından bu yana AIGP Kazakistan Tesis Direktörlüğü görevinde üretim, kalite kontrol, Ar-Ge ve tüm teknik faaliyetler ile ilgili operasyonların yürütülmesinden sorumlu oldu. Ocak 2020 itibariyle Abdi İbrahim Türkiye Kimyasal Ürünler Tesis Direktörlüğüne getirildi. 2001 yılında Fatih Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü ve 2006 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Farmasötik Kimya Anabilim dalından mezun olan Can Polat Teker, aynı dalda doktorasına devam ediyor.Teker, 2002 yılında Pharma Vision'da Üretim Operatörü olarak başladığı kariyerine Abdi İbrahim'de 2003-2006 yıllarında Ar-Ge Uzmanı ve Ar-Ge Takım Lideri olarak devam etti.Teker, Novartis'te 2006-2010 yılları arasında Farmasötik Teknoloji Uzmanı ve Yalın Üretim Altı Sigma Kara Kuşak olarak, 2010-2012 yılları arasında Deva Holding'te Teknoloji Transferi Müdürü ve 2012'de yeniden Novartis'e katılarak 2012-2013 yılları arasında Novartis Singapur üretim tesisinde Üretim Bilimi ve Teknolojisi Müdürlüğü, 2013-2017 yılları arasında Novartis'in Sandoz Gebze 2 tesisinde Üretim Müdürü ve Üretim Bilimleri ve Teknolojisi Direktörü olarak görev yaptı.
Novartis - 27.11.2019
"Sedef Hastalığının Tedavisinde Hayat Var Projesi"
Sedef hastalığının bulaşıcı olmadığını ve tedavi edilebilir olduğunu vurgulamak için Türkiye Psoriasis Derneği ve Novartis ortaklığında yürütülen "Sedef Hastalığının Tedavisinde Hayat Var Projesi"nin tanıtımı gerçekleştirildi.
Novartis - 25.11.2019
Novartis Medicines'ı 7.0 milyar dolara satın alacak
İsviçre merkezli ilaç şirketi Novartis AG, ABD'li biyoteknoloji şirketi Medicines Co.'yu yaklaşık 7.0 milyar dolar karşılığında satın alacağını açıkladı.
Novartis - 08.11.2019
Beykoz Soğuksu İlkokulu'nda "Küçük Mucizeler" kütüphanesi açıldı
Beykoz'daki Soğuksu İlkokulu'nun Novartis İlaç'ın katkılarıyla yenilenen "Küçük Mucizeler" adlı kütüphanesi hizmete girdi.
Novartis - 06.11.2019
Benim Yolculuğum projesiyle kronik hastalar artık yalnız değil
Kronik hastalıkların bireyler üzerinde yarattığı psikolojik boyuta dikkat çekmek ve kamuoyunda farkındalık yaratmak için Novartis, "Bu yolda yalnız değilsiniz!" mottosuyla Benim Yolculuğum projesini başlattı.
Novartis - 06.11.2019
Kronik hastalara destek projesi: "Benim Yolculuğum"
Novartis İletişim ve Hasta İlişkileri Direktörü Nilüfer Gürpınar Güner, programda, önceliklerinin hasta ve hasta yakınları olduğunu, onlara daha iyi hizmet verebilmek için şirket bünyesinde Hasta İlişkileri departmanını kurduklarını anlattı.
Novartis - 01.10.2019
Her 4 kişiden birinde ürtiker hastalığı görülüyor
Dermatoimmünoloji ve Alerji Derneği tarafından Novartis iş birliğiyle 1 Ekim Dünya Ürtiker Günü vesilesiyle ürtiker hastalığına dikkat çekmek ve kamuoyunda farkındalık oluşturmak amacıyla basın toplantısı düzenlendi.
Novartis - 17.09.2019
Kalp Yetersizliği Bilgilendirme ve Hasta Eğitim Toplantısı
Novartis iş birliğinde Acıbadem Adana Hastanesi konferans salonunda düzenlenen "Kalp Yetersizliği Bilgilendirme ve Hasta Eğitim Toplantısı"nda konuşan Deniz, hastaların dikkat etmesi gereken konular hakkında bilgi verdi.
Novartis - 07.08.2019
Sandoz Türkiye'nin Finans Direktörü Murat Özalp oldu
Eylül 2014 - Şubat 2017 tarihleri arasında Sandoz Teknik Operasyonlar'da Bütçe Planlama ve Analiz Müdürü ve Şubat 2017-Ocak 2019 tarihleri arasında Novartis Teknik Operasyonlar'da Türkiye Finans Müdürü olarak kariyerine devam etti.
Novartis - 25.07.2019
Eczacıbaşı ve Novartis'den ilaç dağıtımında işbirliği anlaşması
İsviçre merkezli global sağlık firması Novartis Onkoloji Türkiye ve Eczacıbaşı İlaç Pazarlama A.Ş. işbirliği sözleşmesine imza attı.
Novartis - 25.07.2019
Novartis ve Eczacıbaşı'dan iş birliği
Novartis Onkoloji Türkiye ve Eczacıbaşı İlaç Pazarlama AŞ, faaliyet gösterdikleri alanlardaki ürünlere hasta erişimini güçlendirmek amacıyla hayata geçirdikleri yeni iş modeli doğrultusunda, güçlü bir iş birliğine imza attı.
Novartis - 03.07.2019
Rekabet Kurulu, iki gıda şirketi için soruşturma açılmasına karar verdi
Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. ve Roche Müstahzarları San. A.Ş. hakkında soruşturma açıldı.
Novartis - 03.07.2019
Buğday unu ve ilaç sektöründeki 14 teşebbüse soruşturma
Kurul, ilaç sektöründe faaliyet gösteren Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San.
Novartis - 29.05.2019
MS hastalığı, kadınlarda 2 kat fazla görülüyor
Novartis'ten yapılan açıklamada, şirket ile Türkiye MS Derneği iş birliğinde MS hastalarının zorlu yolculuğuna dikkati çekmek ve kamuoyunda farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen MS Hasta Yolculuğu ve Farkındalık Araştırması'nın sonuçları paylaşıldı.
Novartis - 09.05.2019
Dha Dış - Bofa: Ortalama İnsan Ömrü Yakında 100 Yılı Geçecek
Tran ve Israel Illumina gibi gen dizilimi üzerinde çalışan firmaların, Alphabet gibi yüksek teknoloji oyuncularının ya da Novartis gibi bioteknoloji şirketlerinin, yürüttükleri çalışmalarla ortalama insan ömrünün kalitesini ve uzunluğunu görülmemiş ölçüde arttırmak üzere olduklarını ifade etti.
Novartis - 07.05.2019
Erken Tanı ve Doğru Tedavi As Hastalarının Yaşam Kalitesi Artırılabilir
Türkiye Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Derneği ve Türkiye Romatoloji Derneği tarafından, Novartis iş birliği ile, "4 Mayıs Dünya Ankilozan Spondilit Günü" vesilesiyle AS hastalığına dikkat çekmek ve kamuoyunda farkındalık oluşturmak için SALT Galata'da bir basın toplantısı düzenlendi.
Novartis - 01.05.2019
2019'Un En İyi 31 İşvereni Açıklandı
250-500 çalışan sayısı kategorisinde AbbVie ilk sırada 250-500 çalışan sayısı kategorisinin ilk sırasında AbbVie yer alırken, ikinci Magna Seating Türkiye, üçüncü Novartis oldu.
Novartis - 24.04.2019
Avrupa Hisse Senedi Piyasaları Açılış Öncesi İşlemlerde Düştü
Açılış öncesinde yayınlanan Novartis, Credit Suisse ve SAP kurumsal kazanç verilerini açıklarken, yatırımcılar Eni, Boeing, Tesla, Microsoft ve Facebook'tan gelecek verileri bekliyor.
Novartis - 12.04.2019
Rekabet Kurulu Kararları
Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, İsttelkom İstanbul Elektronik Haberleşme ve Altyapı Hizmetleri San. ve Tic. AŞ'nin tesis paylaşım protokolüyle rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırmak suretiyle ilgili kanunu ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak yürütülen soruşturma tamamlandı. Kurul tarafından dosyanın müzakeresi sonucunda, ilgili kanunun ihlal edildiğine ve adı geçen teşebbüse 198 bin 208 lira idari para cezası uygulanmasına karar verildi. Novartis'e ceza yok Öte yandan, Rekabet Kurulunca, Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San.
Novartis - 03.04.2019
Roche, Spark Therapeutics Anlaşmasında Termin Süresini 2 Mayıs'a Uzattı
Söz konusu anlaşmaya ilişkin gelişmeler, Roche'nin piyasadaki İsviçre merkezli rakibi Novartis'in IFM Tre'yi Bristol-Myers Squibb Co'dan satın aldığı haberlerinin ardından geldi.
Novartis - 12.03.2019
Pierre Fabre' de İki Önemli Atama
Pierre Fabre Dermokozmetik İş Birimi Direktörü olarak; satış, medikal tanıtım, pazarlama, eğitim, ticari pazarlama ve görsel düzenleme gruplarından sorumlu olacak olan Birim Gümrah, Boğaziçi Üniversitesi Siyasal Bilimler & Uluslararası İlişkiler ile Oxford Brookes Üniversitesiİşletme - Pazarlama Master eğitiminin ardındankariyerine Novartis Türkiye'de Medikal Delege olarak başladı.
Novartis - 15.02.2019
AIFD'nin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mete Hüsemoğlu Oldu
Yeni dönemde AIFD Yönetim Kurulu üyeleri olarak Ali Cem Öztürk (Sanofi), Avinash Potnis (Novartis), Burak Cem (Novo Nordisk), Jose Daniel Lucas Guerrero (Lilly), Maria Fernanda de Almeida Prado (Johnson & Johnson), Muhittin Bilgütay (Baush & Lomb), Mustafa Cem Açık (Pfizer), Renan Özyerli (MSD), Selim Giray (GSK), Uğur Bingöl (İ.
Novartis - 13.12.2018
İsviçreli İlaç Firması, Patent Davasını Kaybetti
İsviçreli ilaç şirketi Novartis, kronik miycloid losemi ve gastrointestinal stromal tümörlerin tedavisinde kullanılmak üzere etken maddesi "imatinib mesilat" olan "Glivec" isimli ilaçla ilgili 22 Nisan 2003'te Avrupa Patent Ofisi'ne patent başvurusunda bulundu.
Novartis - 23.10.2018
Sedef, Tedavi Edilebilir Bir Hastalıktır"
Novartis ve Sedef Hastaları Dayanışma Derneği tarafından "29 Ekim Dünya Sedef Hastaları Günü" dolayısıyla sedef hastalarının sorunlarına dikkati çekmek amacıyla Nişantaşı'nda bir otelde basın toplantısı düzenlendi.
Novartis - 17.10.2018
Eczacılar, Sandoz ile İlacın Tarihine Yolculuk Yapacak
"Eczacılık ve İlaç" başlıklı toplantılarda, Prof. Dr. Ecz. Osman Özdemir ile Novartis Grup Türkiye Başkanı - Sandoz Türkiye Genel Müdürü Dr.
Novartis - 16.10.2018
Eczacılar, Sandoz ile İlacın Tarihine Yolculuk Yapacak
"Eczacılık ve İlaç" başlıklı toplantılarda, Prof. Dr. Ecz. Osman Özdemir ile Novartis Grup Türkiye Başkanı - Sandoz Türkiye Genel Müdürü Dr.
Novartis - 03.10.2018
Kansere Karşı 1'iz" Kampanyası Psikolojik Destek Sağlıyor
Kanser tedavisi sürecinde doktor ve ilaç desteğinin yanı sıra psikolojik desteğin önemini vurgulayan Novartis Onkoloji Türkiye, son iki yıldır "Kansere Karşı 1'iz" isimli farkındalık kampanyası ile hasta ve hasta yakınları için 30 adet farklı video ile psikolojik destek sağlıyor.
Novartis - 01.10.2018
Novartis Türkiye'den Rusya'ya Üst Düzey Atama
Novartis Türkiye'de İnsan Kaynakları Kıdemli İş Ortağı olarak görev yapan Deniz Öztaş, Novartis Rusya'ya İnsan Kaynakları Direktörü olarak atandı.
Novartis - 20.09.2018
Avrupa'da Üst Düzey Yöneticiler Ücretlendirme Araştırması
Brito'yu İsviçre bankası UBS'in yöneticisi Sergio Ermotti, 12,52 milyon avroluk ücreti ile izledi. İlaç şirketi Novartis'in yöneticisi Joseph Jimenez, 11,58 milyon avro ile dördüncü, Alman şirketi SAP'nin yöneticisi Bill McDermott da 10,79 milyon avro ile beşinci oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Novartis Haberleri | Novartis Haber - Haberler - Sayfa 2 - Novartis haberleri, son dakika novartis haber ve gelişmeleri burada. Novartis İlaç'a Türkiye'nin En İyi İşvereni ödülü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 3.8.2021 10:29:15. #1.14#

title