Novartis'ten Çalışanlarına Sosyal Medya Eğitimi - Haberler
Haberi Paylaş

Novartis'ten Çalışanlarına Sosyal Medya Eğitimi

Bültenler - Haberler | Güncel
Novartis'ten Çalışanlarına Sosyal Medya Eğitimi

1661 kişilik bir katılımla tamamlanan eğitimde, çalışanlar sosyal medya konusunda geniş bilgi edindi.

Novartis Türkiye, çalışanlarının sosyal medya ve bu alandaki Novartis kurallarıyla ilgili bilgilendirilmesi amacıyla "Sosyal Öğren" adlı e-öğrenme programını hazırladı.

Türkiye'nin lider ilaç firmalarından Novartis, çalışanlarının sosyal medya ve bu alandaki Novartis kurallarıyla ilgili bilgilendirilmesini amaçlayan örnek bir projeye imza attı. Proje kapsamında,sosyal medya dünyası; online itibar yönetimi; Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube gibi mecralarla ilgili genel bilgileri ve sosyal medyadaki Novartis Davranış Kuralları'nı içeren "Sosyal Öğren" e-öğrenme programıyla 1661 Novartis Türkiye çalışanı bilgilendirildi.

Novartis İlaç, Novartis Onkoloji, Novartis OTC, Hayvan Sağlığı, Aşı bölümleri, Alcon ve Sandoz çalışanlarının dahil olduğu "Sosyal Öğren" projesiyle Novartis Türkiye, Novartis bünyesinde bu kadar büyük çaplı bir sosyal medya e-öğrenme programı uygulayan ilk ülke oldu.

İçeriğindeki filmler ve örneklerle hem eğitici, hem de keyifli bir öğrenme imkanı sunan "Sosyal Öğren" interaktif yönüyle de çalışanların beğenisini kazandı. Yaklaşık 30 dakikalık bir sürede tamamlanabilen eğitime Novartis e-posta adresi olan tüm çalışanlar davet edildi. %92 oranında bir katılım olan eğitimden alınan puanlara göre Novartis çalışanları sosyal medya siyah, sarı ve beyaz kuşak sertifikaları aldı.

"Sosyal Öğren" eğitim programı ile ilgili görüşlerini bildiren Novartis Sosyal Medya ve Halkla İlişkiler Müdürü İzlen Toker "Bu uygulamayla Novartis çalışanlarının sosyal medyayı daha iyi öğrenerek, daha bilinçli kullanmasını sağlamayı amaçladık. Kurumsal olarak Twitter, YouTube ve Flickr'da Novartis Türkiye hesaplarımız var. Ancak Novartis çalışanlarının büyük bir kısmı sosyal medyayı iş amaçlı değil, kişisel olarak kullanıyor. Sağlık sektörü çalışanları olarak kişisel kullanımımızda bile sorumluluğumuz, diğer sektörlere göre daha yüksek olduğu için paylaşımlarımıza özen göstermemiz gerekiyor. Bu projeyle bu özeni nasıl göstereceğimizi örneklerle paylaşma yöntemini seçtik "dedi.

Novartis Hakkında:

Sağlık alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olan Novartis, Türkiye'de de ilaç sektörünün lider firmalarından biridir. Novartis, yaşam kalitesini artırmayı ve süresini uzatmayı hedefleyen yenilikçi ürünleri keşfetmekte, geliştirmekte ve piyasaya sunmaktadır. Yalnız sağlık alanında faaliyet gösteren Novartis; yenilikçi ilaçlar, tasarruf sağlayan jenerik ilaçlar, koruyucu aşılar, tanı araçları ve tüketici sağlığı ürünlerinden oluşan geniş ürün portföyüyle hastaların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaktadır. 2011 yılında Grubun devam eden operasyonlarında 58,5 milyar dolarlık net satış rakamına ulaşılırken bunun yaklaşık 9.2 milyar dolarlık kısmı Grup çapında Ar-Ge faaliyetlerine aktarılmıştır. Merkezi İsviçre'nin Basel kentinde bulunan Novartis Grubu firmaları dünya çapında 140 ülkede faaliyet göstermekte yaklaşık 124,000 kişiyi istihdam etmektedir. Türkiye'de yaklaşık 2200 çalışanı ile 1955 yılından bu yana üretim pazarlama, ilaç Ar-Ge'si faali

Bültenler - Son Dakika Haberleri
500