Novartis, Pharmexx ile Yola Devam Ediyor - Haberler
Haberi Paylaş

Novartis, Pharmexx ile Yola Devam Ediyor

Bültenler - Haberler | Güncel
Novartis, Pharmexx ile Yola Devam Ediyor

Novartıs, Diovan / Co-Diovan Ürün Grubunda Pharmexx ile iş birliği yaptı.

Novartis, klinik çalışma sayısı ve kardiyovasküler korumaya yönelik endikasyonları ile hipertansiyon alanında en önemli tedavi alternatiflerinden biri olan Diovan/Co-Diovan markalarının tanıtımını Pharmexx ile yürütecek.

Türkiye'nin lider ilaç firmalarından Novartis, klinik çalışma sayısı ve kardiyovasküler korumaya yönelik endikasyonları ile hipertansiyon alanında en önemli tedavi alternatiflerinden biri olan "Valsartan" etken maddeli Diovan/ Co-Diovan markalarının ruhsat, üretim ve pazarlama süreçlerine bundan sonraki süreçte Pharmexx/ Taymed firmasıyla devam etme kararı aldı.

Diovan/ Co-Diovan tüm dünyada yaklaşık 25 milyon hipertansiyon hastasının tedavisinde kullanılmaktadır. "Hasta odaklı" anlayışıyla Türkiye'de 1956'dan bu yana, doğru hastaya doğru tedavinin ulaştırılması yolunda çalışmalarını sürdüren Novartis, bu işbirliği ile Diovan/Co-Diovan ürün grubunun tanıtımı için uzun yıllardır sürdürdüğü üstün kalite ve hizmet anlayışını Pharmexx/Taymed'in bu alandaki tecrübesiyle artırarak devam ettirmeyi hedefliyor.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
500