Novartıs Klinik Araştırmalar Alanında Ödüle Layık Görüldü - Haberler
Haberi Paylaş

Novartıs Klinik Araştırmalar Alanında Ödüle Layık Görüldü

Bültenler - Haberler | Güncel
Novartıs Klinik Araştırmalar Alanında Ödüle Layık Görüldü

Novartis, "SCRS Eagle Awards"ta "En İyi Klinik Araştırma Merkezi Ortaklığı" alanında ödüle layık görüldü.


Novartis, klinik çalışmalar alanında dünyanın en prestijli ödülü olarak kabul edilen "SCRS Eagle Awards"ta "En İyi Klinik Araştırma Merkezi Ortaklığı" alanında ödüle layık görüldü.

Klinik araştırmalar alanında dünyanın en prestijli ödülü olarak kabul edilen SCRS (Society for Clinical Research Sites) Eagle Awards'ta (Klinik Araştırma Merkezleri Derneği Eagle Ödülleri) "En İyi Klinik Araştırma Merkezi Ortaklığı" ödülü Novartis'e verildi.

"Liderlik", "profesyonellik" ve "özverili çalışma" kriterlerinin dikkate alınarak değerlendirildiği ödül, dünya genelinde 1.000'den fazla klinik çalışma merkezinde yürütülen anket sonuçlarına göre belirleniyor.

Ankete katılan merkezlerin %60'ını Kuzey Amerika, %23'ünü Avrupa, %7'sini Güney Amerika, %3'ünü Asya – Pasifik, %3'ünü Sahra altı Afrika, ve 4%'ünü ise diğer bölgeler oluşturuyor. Katılımcıların çoğunluğu ise araştırmacılar (%35), klinik araştırma merkezleri yöneticileri (%31) ve çalışma koordinatörlerinden (%21) oluşuyor.

Novartis Geliştirme Global Başkanı Dr. Tim Wright; "Novartis olarak Klinik Araştırma Merkezleri Derneği'nden (SCRS) ve derneğin 1000'den fazla sayıdaki saygın üyesinden bu ödülü aldığımız için büyük onur duyuyoruz. Klinik çalışmalar yaklaşımımızla hastalarımızın ihtiyacı olan yeni ilaç ve tedavileri sunarak fark yaratan çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz" dedi. Konuyla ilgili görüşlerini bildiren Novartis Türkiye Bilimsel Operasyonlar Direktörü Dr. Müge Mert ise "Medikal alandaki başarılarımızı bu önemli ödülle zenginleştirmek ve bu alandaki iddiamızın bu başarılarla destekleniyor olması bizlere büyük bir gurur ve mutluluk yaşatıyor. Edindiğimiz bu başarı hastalarımız adına yeni tedaviler geliştirebilmek için çok daha önemli çalışmalara imza atmak konusundaki isteğimizi pekiştiriyor" şeklinde konuştu.

Genel merkezi İsviçre'nin Basel kentinde bulunan Novartis, 133.000 çalışanı ile 140'ın üzerinde ülkede faaliyet gösteriyor. Novartis'in uzun dönem sürdürülebilir büyüme stratejisi firmanın, sağlık sektörünün beş temel segmentine yayılmış portföyünün odaklı çeşitlilik yaklaşımına dayanıyor. Yenilikçi ilaç, göz ürünleri, jenerik ürünler, aşı ve tanı ürünleri, reçetesiz ilaçlar ve hayvan sağlığı alanlarının tümünde en önde gelen firmalardan birisi olan Novartis'in stratejisinin temelinde, geniş çeşitliliğe sahip portföyünün tamamında yenilik üretme, büyüme, kalite ve üretkenliğe derinden bağlılık yatıyor.

Novartis, geliştirme çalışmaları devam eden 130'un üzerinde molekül ile sektörün en güçlü ürün portföylerinden birine sahip bulunmaktadır. 2012 yılında 9.3 milyar doları Ar-Ge yatırımlarına kanalize edilen Novartis'in gelecek ürün portföyünde kanser, solunum hastalıkları, metabolizma hastalıkları, enfeksiyonlar, otoimmün hastalıklar ve göz hastalıklarının tedavisine yönelik ilaçlar yer alıyor.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500