"Novartıs iMag" İkinci Sayısında Sarı Nokta Hastalığı Anlatılıyor

"Novartıs iMag" İkinci Sayısında Sarı Nokta Hastalığı Anlatılıyor

11.03.2014 17:58 | Son Güncelleme: 11.03.2014 17:58

Novartis'in ilaç sektöründe bir ilke imza atarak yayınladığı "iMag" ikinci sayısında sarı nokta hastalığına odaklanıyor.

Novartis'in ilaç sektöründe bir ilke imza atarak yayınladığı "iMag" ikinci sayısında sarı nokta hastalığına odaklanıyor. Bir tablet uygulaması olan "Novartis iMag" her sayıda yepyeni konular ve hastalıklarla ilgili merak edilenler hakkında detaylı ve kapsamlı bir bilgi aktarımı sağlıyor. Görsel ve videolarla desteklenen online dergide, Novartis'ten haberler, psikoloji ve eğitim yazıları, seyahat notları ve şehirdeki aktivitelerle ilgili bilgilere de erişilebiliyor.

İlaç sektöründe bir ilk olan "Novartis iMag"in ikinci sayısı tablet kullanıcılarına sunuldu. Bir dijital dergi olan ve her sayısında farklı bir terapötik alanla ilgili uzman görüşlerine, hastalığın aşamalarına, tanı ve tedavi süreçlerine, hastaların yaşam hikâyelerine kolay ve farklı bir tasarımla ulaşılmasını sağlayan iMag tablet uygulaması hastalıklarla ilgili merak edilenler hakkında detaylı ve kapsamlı bir bilgi aktarımı sağlamaya devam ediyor.

Görsel ve videolarla desteklenen dergi içeriğinde Novartis ile ilgili bilgiler, güncel konular ve haberler, psikoloji, eğitim ve insan kaynakları konulu yazılar, seyahat notları ve şehirdeki aktivitelerle ilgili bilgilere de erişilebiliyor.

Sarı nokta hastalığı ile ilgili bilinmeyenler

Mart ayında ikinci sayısı yayınlanan Novartis iMag bu sayısında halk arasında sarı nokta hastalığı olarak bilinen Yaşa Bağlı Makula Dejenerasyonu'na (YMDB) odaklanıyor. Hastalığın tanımı, bulguları, hastalığın türleri, görülme sıklığı, günlük yaşama etkileri ve tedavisi konusunda detaylı bilgiler aktarılıyor. Türk Oftalmoloji Derneği 2013 yılı Genel Başkanı Prof. Dr. Süleyman Kaynak hastalıkla ilgili güncel bilgileri paylaşırken, İstanbul Retina Enstitüsü Tıbbi Retina & Anjiyografi Elektrofizyoloji Laboratuvarı Direktörü Doç. Dr. Serra Arf ise Novartis'in koşulsuz desteğiyle Türk Oftalmoloji Derneği tarafından yürütülen Sarı Nokta Hastalığı Kısa Film Yarışması projesini anlatıyor. Dergide ayrıca Novartis Türkiye Uzmanlık İlaçları Direktörü Bahadır Pakiş'in, Novartis'in sarı nokta hastalığı alanındaki çalışmalarını aktardığı röportaja yer veriliyor.

İlaç endüstrisinde bir ilk olan Novartis iMag, dijital dergi formatında olması sebebiyle okurlara teknolojik, kolay erişilebilir ve kolay okunabilir bir araç sunuyor. Gün geçtikçe daha taşınabilir daha mobil hale gelen teknolojileri kullanarak hastaların hayatını kolaylaştırmayı ve sağlık konusundaki bilinci artırmayı hedefleyen Novartis, bu amacı gerçekleştirirken okuyucuların en kolay ve rahat takip edebileceği tasarımda ve içerikte bir dergi sunmayı amaçlıyor. İçeriği Novartis tarafından hazırlanan derginin tüm video çekimleri ve içerik geliştirme süreci de Novartis tarafından takip ediliyor. Dergideki seyahat ve gezi rehberi gibi bölümlerinde bulunan yazılar Novartis çalışanları tarafından kaleme alınıyor.

Çeşitli terapötik alanlarda konunun uzmanlarının görüşlerini takip etmek, hasta ve hasta yakınlarının tecrübelerine ilişkin bilgi edinmek isteyen tüm okuyucuların ücretsiz olarak indirebildiği dergi App Store ve Google Play'den indirilebiliyor. Herkesin erişim sağlayabileceği bu dergi App Store'da "Newsstand" aplikasyonu üzerinden ücretsiz olarak indirilebilirken, Android kullanıcıları Google Play Store üzerinden dergiye erişebiliyor

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title