Novartıs 'Hasta ve Hasta İletişimi Zirvesi'ne Katıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Novartıs "Hasta ve Hasta İletişimi Zirvesi"ne Katıldı

Bültenler - Haberler | Sağlık
Novartıs

Novartis, ilaç ve sağlık sektöründe "hasta"nın bir paydaş olarak ele alındığı "2. Hasta ve Hasta İletişimi Zirvesi"nin (HİZ) katılımcıları arasında yer aldı.

"Hasta"nın güncel durumunun ve hasta odaklı uygulamaların katılımcıların dikkatine sunulduğu zirvede, hasta dernekleri, sağlık yöneticileri, fikir lideri hekimler ve ilaç firmaları "hasta"ya dair deneyimlerini paylaştı.

Türkiye'nin lider ilaç firmalarından Novartis, ilaç ve sağlık sektörünün önemli yayınlarından Workshop Dergisi'nin düzenlediği ve sektörün, "hasta"nın bir paydaş olarak ele alındığı "2. Hasta ve Hasta İletişimi Zirvesi"ne (HİZ) katıldı. 23-24 Ocak tarihlerinde Limak Eurasia Hotel İstanbul'da düzenlenen zirve, hasta dernekleri, sağlık yöneticileri, fikir lideri hekimler ve ilaç firmalarının katılımları ile gerçekleşti.

"Hasta" konusundaki farkındalığı artırmayı ve hasta merkezli düşünme sistematiğini geliştirmeyi amaçlayan zirvede "hasta"nın güncel durumu ve hasta odaklı yeni uygulamalar zirve takipçilerinin dikkatine sunuldu. Zirvenin öncelikli temasını diyabet, onkoloji, romatoloji, merkezi sinir sistemi, hepatit ve MS hastalıkları oluşturdu.

Zirveye konuşmacı olarak katılan Novartis Sosyal Medya ve Halkla İlişkiler Müdürü İzlen Toker, "Hasta Odaklı Yaklaşım: Hasta Dernekleriyle İletişim" konulu bir sunum yaptı. Toker sunumunda Novartis'in hasta dernekleri iş birliği ile gerçekleştirdiği proje ve çalışmalara değindi. "Annemle Biz Kanseri Yeneriz", "Harekete Geç Hikayeni Gönder", "MS'i Biliyorum" gibi hasta dernekleri ile iş birliği içerisinde yürütülen farkındalık kampanyalarından, sponsorluk yapılan Hasta Dernekleri Eğitim Toplantılarından, Koç Üniversitesi-Novartis iş birliği ile gerçekleştirilen "Hasta Dernekleri Kapasite Geliştirme" programından ve diğer projelerden örnekler verdi.

İnovasyona öncelik veren ve Ar-Ge'ye yılda 9.2 milyar dolar dolayında kaynak ayıran bir firma olarak hasta odaklılığın kurum kültürünün en önemli parçası olduğunu belirten Toker, tüm ilaç keşif çalışmalarının merkezinde hastanın olduğuna dikkat çekti.

Hasta dernekleri ile işbirliği yaparken dürüstlük, şeffaflık, bağımsız yapıyı korumak, karşılıklı değer yaratmak, saygı ve etik olmak gibi ilkeleri benimsediklerini belirten Toker, yapılan bu işbirliklerindeki en önemli hedefin hastaların ihtiyaçlarını gözeterek ve hastaların sağlığına kavuşmasını amaçlayarak doğru ve faydalı projeler ortaya çıkarmak olduğunu belirtti.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500