Novartıs'e Uluslararası Ödül - Haberler
Haberi Paylaş

Novartıs'e Uluslararası Ödül

Bültenler - Haberler | Güncel
Novartıs'e Uluslararası Ödül

İlaç sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olan SCRIP Awards bu yıl 9'uncu kez düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Novartis tarafından keşfedilen, bebeklerde 2 aylıktan itibaren koruma sağlayan B tipi menejit aşısı, ilaç sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olan SCRIP Awards'da"Biyoteknoloji Alanında En İyi Yeni Ürün" ödülünü aldı.

İlaç sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olan SCRIP Awards bu yıl 9'uncu kez düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 21 Kasım 2013 tarihinde Londra'da gerçekleşen ödül töreninde, Novartis tarafından keşfedilen ve bebeklerde 2 aylıktan itibaren koruma sağlayan, B tipi menenjit (MenB) aşısı "Biyoteknoloji Alanında En İyi Yeni Ürün" kategorisinde ödüle layık görüldü.

Küresel biyofarmasötik endüstrinin başarılarını onurlandırmak amacıyla verilen ödül töreninde Novartis'in B Tipi Menenjit aşısı alandaki keşfi, önemli bir tıbbi ihtiyacı karşılayan biyoteknoloji alanındaki en yenilikçi ürün olarak değerlendirildi.

Çoğunlukla bebekler ve küçük çocuklarda görülen bakteriyel menenjit hastalığının 5 tipi bulunuyor. Diğer 4 tipe karşı koruma sağlayan aşılar bulunmuş olmasına karşın, Avrupa'da en yaygın olarak görülen B tipi menenjit (MenB) hastalığı için daha önce geliştirilmiş bir aşı bulunmuyordu.

Genel merkezi İsviçre'nin Basel kentinde bulunan Novartis, 133.000 çalışanı ile 140'ın üzerinde ülkede faaliyet gösteriyor. Novartis hastaların karşılanmamış ihtiyaçlarına yönelik yeni tedaviler geliştirme anlayışı çerçevesinde çalışmalarını sürdürmekte. Yenilikçi ilaç, göz ürünleri, jenerik ürünler, aşı ve tanı ürünleri, reçetesiz ilaçlar ve hayvan sağlığı alanlarının tümünde en önde gelen firmalardan birisi olan Novartis'in çalışma anlayışının temelinde, geniş çeşitliliğe sahip portföyünün tamamında yenilik üretme, kalite ve üretkenliğe derinden bağlılık yatıyor.

Geliştirme çalışmaları devam eden 130'un üzerinde molekül ile sektörün en güçlü ürün portföylerinden birine sahip bulunmaktadır. 2012 yılında 9.3 milyar doları Ar-Ge yatırımlarına ayıran Novartis'in gelecek ürün portföyünde kanser, solunum hastalıkları, metabolizma hastalıkları, enfeksiyonlar, otoimmün hastalıklar ve göz hastalıklarının tedavisine yönelik ilaçlar yer alıyor.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500