Nosab Köprüsü ve Bağlantı Yolları Ulaşıma Açıldı
Advertisement

Nosab Köprüsü ve Bağlantı Yolları Ulaşıma Açıldı

02.12.2015 13:26 | Son Güncelleme: 02.12.2015 13:26
Nosab Köprüsü ve Bağlantı Yolları Ulaşıma Açıldı

Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa'nın daha rahat ulaşılabilir bir kent olması hedefiyle gerçekleştirilen çalışmalardan biri olan Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) Köprüsü ve bağlantı yolları trafiğe açıldı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa'nın daha rahat ulaşılabilir bir kent olması hedefiyle gerçekleştirilen çalışmalardan biri olan Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) Köprüsü ve bağlantı yolları trafiğe açıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Özlüce Bulvarı NOSAB girişinde gerçekleştirilen törendeki konuşmasında, Bursa'nın ulaşımında tıkanan damarların birer birer açıldığını ifade etti.

Altepe, kentin her köşesinde ulaşım odaklı hizmetlerle trafiğin nefes aldığını belirterek, "Bursa, sürekli büyüyen bir şehir. Yaşam kalitesinde birinci sırada olan Bursa, kent ekonomisinin gelişiminde de dünyada dördüncü sıraya ulaştı. Bursa gelişiyor, sanayi gelişiyor. Kentte her alanda kalkınma var" değerlendirmesinde bulundu.

Bursa'nın değerlerinin Büyükşehir Belediyesinin hizmetleriyle daha da ileriyle taşındığını vurgulayan Altepe, NOSAB Köprüsü ve bağlantı yollarının, bölgenin ulaşımına nefes aldıracağına işaret etti.

Altepe, yaklaşık 4,5 milyon lira harcanan NOSAB Köprüsü ve bağlantı yollarının çalışmaları kapsamında, Ahmet Taner Kışlalı Bulvarı olarak da bilinen Özlüce Bulvarı ile Mineraliçavuş Mahallesi Yılmaz Cadde ve Kavşağı'nda sıcak asfalt çalışması yapıldığı bilgisini verdi.

Ayrıca Altepe, bölgede 6 bin 600 metre bordür, 5 bin 200 metrekare tretuvar ve parke yapıldığını, baks ve beton imalatları gerçekleştirildiğini, yağmur suyu ve kanalizasyon imalatları ile çevre düzenleme ve peyzaj uygulamalarının yapıldığını sözlerine ekledi.

AK Parti Bursa Milletvekilleri Zekeriya Birkan ve Hüseyin Şahin de Bursa'da gerçekleştirilen hizmetlerin kente değer kattığını belirterek, Altepe'yi çalışmalarından dolayı tebrik etti.

AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay ve AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun'un yanı sıra Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile NOSAB üyesi sanayici ve iş adamlarının katıldığı törenin sonunda Altepe, protokol üyeleriyle kurdeleyi keserek NOSAB Köprüsü ve bağlantı yollarında ulaşımı başlattı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title