Nobel Ödülü Sahibi 40 Kişi Ürdün'de Toplanacak

Nobel Ödülü Sahibi 40 Kişi Ürdün'de Toplanacak

Nobel Ödülü Kazanan 40 Kişiyle Diğer Önemli Şahsiyetler, Gelecek Ay Ürdün'ün Tarihi Petra Şehrinde Bir Toplantı Yapacak. Toplantıda Ortadoğu Gençliğinin Problemleri Ele Alınacak.

Nobel Ödülü Sahibi 40 Kişi Ürdün'de Toplanacak

Nobel ödülü kazanan 40 kişiyle diğer önemli şahsiyetler, gelecek ay Ürdün'ün tarihi Petra şehrinde bir toplantı yapacak. Toplantıda Ortadoğu gençliğinin problemleri ele alınacak.

Kral Abdullah'ın yazılı açıklamasında, "Dünyanın en parlak ve en işlek beyinlerini, Nobel Ödülü sahiplerini düşünmeleri, konuşmaları ve çeşitli global konularda ilerlemeler sağlanmasına katkıda bulunmaları için yeniden topluyoruz" denildi. Abdullah, bu yılki toplantıda bu insanların bölgenin genç zekalarıyla da biraraya geleceklerini ifade etti.

"Petra 3: Daha İyi Bir Dünya İnşa Etmek" başlıklı konferans, bu konferansların üçüncüsü olacak. 15-16 Mayıs tarihlerinde yapılacak konferansta sağlık, ekonomi, çevre gibi pek çok konu ele alınacak.

Konferansa katılacaklar arasında eski Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri ve 2001'de Nobel Barış Ödülü sahibi Kofi Annan ve 2003'te edebiyat alanında Nobel kazanan Güney Afrikalı romancı J.M. Coetzee de olacak.

(AFP-EA-EA-SN-D)