Nisan 1 Şakası Gibi Seçim İntikamı

Nisan 1 Şakası Gibi Seçim İntikamı

Demokrasinin kalesi olarak bilinen Aydın’da yerel seçimler sona erdi kavgaları başladı.

Nisan 1 Şakası Gibi Seçim İntikamı
01.04.2014 17:40 | Son Güncelleme: 01.04.2014 17:40

Bazı köylerde sandıklar açılıp oy sayımı tamamlanınca pek çok kişinin arası açılırken, en ilginç olay Köşk İlçesi’ne bağlı Cumayanı Köyü’nde yaşandı.

Edinilen bilgiye göre, kendi evi yıkıldığı için komşusunun boş olan evine taşınan 68 yaşındaki Zeliha Şahin, gece yarısı kapısını çalan ev sahibi ‘Evi boşaltın’ deyince önce 1 Nisan şakası zannetti. Ev sahibinin çok ısrarlı ve kararlı olduğunu gören Şahin Ailesi evi boşaltarak eşyaların bir bölümünü sokağa bırakıp geri kalan bölümü ile de bir inşaata sığındı.

30 mart yerel seçimlerinde Köşk ilçesi'ne bağlı Cumayanı Köyü'nde iki muhtar adayı yarıştı. İddiaya göre adaylardan biri hangi ailelerin kendilerine oy verdiğini belirleyebilmek için her ailenin azalık sıralamasını farklı yazıp o şekilde oy pusulası dağıttı. Seçimler tamamlanıp sandıkların açılmasından sonra, seçimi kaybeden muhtar adayını destekleyen Ü.D. kendi taraflarına oy vermediğini düşündükleri Zeliha Şahin’i çocukları ile birlikte evden attı.

Evden atılan yaşlı kadın ve oğulları yaşadıklarına inanamazken, olayı “Oyları belli etmişler. ‘Seçimde oyu bize atmadınız evden çıkacaksınız’ dediler. Gece geldiler ve biz çıkmak zorunda kaldık” diye konuştu. Kendilerini gece evden çıkardıklarını belirten Zeliha şahin’in oğlu Olcay Şahin ise oyu kimin nereye verip vermediğini aza sıralamasını farklı yaparak tespit ettiklerini iddia etti.

Seçimlerden sonra birçok kişinin arasının açıldığı köyde Serdar Çoban isimli bir şahıs da yıllardır kullandığı tuvaletini, fosseptik çukuru başka bir yerde olduğu için kullanamadığını belirtti.

Yaklaşık bin kişinin yaşadığı Köşk İlçesi'ne bağlı Cumaynı Köyü'nde Fikret Şahin ile Hayrullah Sarı arasında seçim yapılmıştı. Rakibinden 93 oy fazla alarak seçimi kazandığını belirten Muhtar Fikret Şahin, yaşananların demokrasiye yakışmadığını belirterek, seçim tartışması nedeniyle köyde ailelerin mağdur olduğunu belirtti.

Evin sahibi olan Ü.D. ve kardeşi O.D. evin tasarruf hakkının kendilerine ait olduğunu belirterek konuyla ilgili konuşmak istemediklerini söylediler

Kaynak: İHA

title