Niobe Haberleri

Niobe haber, Niobe son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Niobe - 05.05.2013
Manisa Tso'dan Hıdrellez Lokması
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Hıdrellez etkinliği kapsamında Niobe Tiyatrosu önünde lokma döktürdü.
Niobe - 20.04.2013
Bitmeyen Kin Arkadaş Katili Yaptı
Dün saat 20.00 sıralarında İrfan İ. iddiaya göre, aralarında husumet bulunan arkadaşı Ahmet B.'yi konuşmak için Niobe Ağlayan Kaya Ören Yeri'nin yakınındaki bir kaferteryanın otoparkına çağırdı.
Niobe - 13.04.2013
Akhisarlı Kadınlar Manisa'daki Değişime Şahit Oldu
Kentin tarihi ve kültürü büyüledi Taylan Plaza'da öğle yemeği molası veren kadınların öğleden sonraki ilk durağı ise, Niobe Açık Hava Tiyatrosu ve Ağlayan Kaya oldu.
Niobe - 12.04.2013
Akhisarlı Kadınlar Manisa'daki Değişimi Yakından İnceledi
"KENTİN TARİHİ VE KÜLTÜRÜ BÜYÜLEDİ" Taylan Plaza'da öğle yemeği molası veren kadınların öğleden sonraki ilk durağı ise, Niobe Açık Hava Tiyatrosu ve Ağlayan Kaya oldu.
Niobe - 26.12.2012
Ülkem Koleji Öğrencileri Manisa'yı Gezdi
Sosyal Bilgiler Öğretmenleri Mine Koçman, İpek Gücüyen ve Gülten Çanlı eşliğinde gerçekleştirilen gezide öğrenciler ilk olarak Mimar Sinan'ın Ege deki tek eseri olan Muradiye Camii'ni ziyaret ettiler. Öğrenciler buradaki incelemelerinin ardından daha sonra 16. yüzyıl Osmanlı mimarisinin en önemli eserlerinden biri olan Sultan Cami ve külliyesini gezdiler. Son ziyaret ise Niobe açık hava tiyatrosu ve Ağlayan Kaya'ya gerçekleşti.
Niobe - 18.12.2012
'Ben Anadolu' Ayakta Alkışlandı
Seyircilerden büyük alkış alan oyun, Anadolu'nun Ana Tanrıçası Kibele, 2. Ramses'le zorla evlendirilen Hitit Kraliçesi Puduhepa, ölü çocukları için yas tutarken tanrıdan kendisini taş haline getirmesini isteyen ve taş olan Niobe, Anadolu'da putperestliğin sonlandığı dönemde yaşayan Efes'li Artemis'i, Kurtuluş Savaşı döneminin ünlü yazarı Halide Edip Adıvar'ı, Anadolu'dan çocuklarını yitirmiş bir Ana gibi dünya tarihinde yer edinmiş kadın kahramanlarıyla kadının toplumsal süreçteki gücüne vurgu yapmayı başarıyor.
Niobe - 03.12.2012
Manisa Emekliler Parkı'ndaki Cem Kafe Boşaltılıyor
Yaz aylarında yaklaşık 14 kişiye istihdam sağladıklarını söyleyen Altun, Niobe ve Dışmahalle'de bulunan şubelerinde hizmet vermeye devam edeceklerini belirtti.
Niobe - 01.10.2012
Manisa'da Klip Çeken Şafak Başkan'ı Ziyaret Etti
Memleket Delisi adlı parçanın klip çekimi için Manisa'da bulunan Şafak, Başkan Ergün'e imzalı albümünü hediye etti. Başkan Ergün de klibin kentin tarihi ve turistlik mekanlarında çekiliyor olmasının kentin tanıtımına katkı sağlayacağını belirterek, yeni albümün hayırlı olmasını diledi. Farkımız Olsun adlı yeni albümündeki Memleket Delisi adlı parçanın klip çekimi için Manisa'da bulunan Ahmet Şafak, Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü makamında ziyaret etti. Ziyarete Ülkü Ocakları Başkanı Onur Pabuççuoğlu da katıldı. Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında Niobe Açık Hava Sahnesi'nde verdiği konserin güzel bir atmosferde gerçekleştirilmesinde emeği geçenleri kutlayan Ahmet Şafak, Manisa'ya gelmekten her zaman mutluluk duyduğunu belirtti.
Niobe - 16.08.2012
Niobe'de Coşkun Sabah Rüzgarı Esti
Manisa Belediyesi Ramazan etkinlikleri fantezi müziğinin güçlü sesi, söz yazarı ve besteci Coşkun Sabah'ın konseri ile devam etti.
Niobe - 16.08.2012
Niobe'de Coşkun Sabah Rüzgarı Esti
Fantezi müziğinin güçlü sesi Coşkun Sabah, Manisa Belediyesi Ramazan etkinlikleri kapsamında Niobe Açık Hava Sahnesi'nde konser verdi.
Niobe - 14.08.2012
Niobe'de Manisalılara Türk Sanat Müziği Ziyafeti
Türk Sanat Müziği'nin önemli isimlerinden Nalan Altınörs, Manisa Belediyesi Geleneksel Ramazan etkinlikleri kapsamında Niobe Açık Hava Tiyatrosu'nda sahne aldı.
Niobe - 14.08.2012
'Altın' Şarkılar Spil'de Yankılandı
Türk Sanat Müziği'nin güçlü isimlerinden Nalan Altınörs, Manisa Belediyesi Geleneksel Ramazan Etkinlikleri kapsamında Niobe Açık Hava Tiyatrosu'nda sahne aldı.
Niobe - 13.08.2012
Grup Dir Manisalılar'a Unutulmaz Bir Gece Yaşattı
Manisa Belediyesi Ramazan etkinlikleri Grup Dir'in Niobe Açık Hava Sahnesi'nde verdiği konserle devam etti.
Niobe - 13.08.2012
Grup Dir, Darbuka Şovlarıyla Büyüledi
Manisa Belediyesi Ramazan etkinlikleri Grup Dir'in Niobe Açık Hava Sahnesi'nde verdiği konserle devam etti.
Niobe - 11.08.2012
Amir Ateş Manisalılara Unutulmaz Bir Gece Yaşattı
Niobe Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlenen konseri Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu ile birlikte Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Köroğlu ve çok sayıda Manisalı izledi.
Niobe - 11.08.2012
Amir Ateş Manisalıları Büyüledi
EMİN Ongan Üsküdar Musiki Cemiyeti Başkanı Ünlü Bestekâr Amir Ateş, Manisa Belediyesi Ramazan Etkinlikleri çerçevesinde Manisa'da bir konser verdi. Niobe Açık Hava Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen konserde kendi bestelerinden eserler seslendiren ünlü bestekâr Ateş, Manisalılara unutamayacakları bir gece yaşattı.
Niobe - 09.08.2012
Grup Dir Konseri İptal Edildi
Geleneksel Ramazan etkinlikleri kapsamında bu akşam Niobe Açık Hava Tiyatrosu'nda sahne alacak olan Grup Dir konseri, İzmir'in Foça ilçesinde meydana gelen hain terör saldırısı nedeniyle 12 Ağustos Pazar gününe ertelendi.
Niobe - 03.08.2012
Manisa'da Tasavvuf Müziği Konseri Beğeni Topladı
Niobe Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlenen Tasavvuf Müziği Konseri ve Sema Gösterisi'ni Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Alp, Kültür Müdürü Yonca Ekmekçi ve yüzlerce Manisalı izledi.
Niobe - 03.08.2012
Tasavvuf Konseri Beğenildi
Niobe Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlenen Tasavvuf Müziği Konseri ve Sema Gösterisi'ni Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Alp, Kültür Müdürü Yonca Ekmekçi ve yüzlerce Manisalı izledi.
Niobe - 02.08.2012
Konserler Büyük İlgi Gördü
Konserlere katılan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanırken, Ozanların Başkan Ergün'e söylediği türküler büyük beğeni topladı. Manisa Belediyesi her akşam düzenlediği etkinliklerle Ramazan programına devam ederken, Belediye Konservatuarı ve Manisalı Ozanlar da verdikleri konserlerle Ramazan gecesine renk kattı. Manisalı yerel sanatçılardan oluşan ozanların, Adnan Menderes Mahallesi Y. Altuntaş Parkı'nda düzenlediği konser büyük beğeni topladı. Yoğun katılımın olduğu konsere MHP Manisa Milletvekili Sümer Oral, Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Belediye Başkan Yardımcıları Nursel Ustamehmetoğlu, Sedat Cesurol, Tamer Çipiloğlu, Hasan Eryılmaz, Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Kent Konseyi Başkanı Mustafa Genç ile Ülkü Ocakları Başkanı Onur Pabuççuoğlu ve çok sayıda mahalleli katıldı. Osman Ertan Feryadi, Aşık Ali Cenani, Rahim Sağlam, Erol Aşıroğlu, İhsan Yavuzer ve Ozan Nihat'tan oluşan ekibin seslendirdiği birbirinden güzel türküler beğeni ile dinlenirken, Adnan Menderes Mahallesi sakinleri Başkan Ergün'e büyük ilgi gösterdi. Ozanları verdikleri konserden dolayı tebrik eden Başkan Ergün, mahallelilerle görüşme fırsatı buldu. Manisalı En İyisini Hak Ediyor Ozanların konserinin ardından Güzelyurt Mahallesi'ne geçen MHP Milletvekili Sümer Oral ve Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile beraberindekiler, Efe Çıraklar'ın solistliğini yaptığı Belediye Konservatuarı'nın konserine katıldı. Çırakların seslendirdiği Türk Pop Müziği parçalarına eşlik eden Başkan Ergün, burada da mahalle halkının sevgi gösterisi ile karşılandı. Ramazan Ayı'nı her yıl giderek daha renkli etkinliklerle geçirmeye çalıştıklarını söyleyen Başkan Ergün, 'Bu yıl da halkımızın iftardan sonra keyifli zaman geçirebileceği etkinlikler düzenledik. Gerek konserler, gerekse tiyatro oyunları ile Niobe Açık Hava Sahnesi'nin yanı sıra birçok mahallemize etkinlik götürdük.
Niobe - 02.08.2012
Manisa'da Ozanlar Büyük Beğeni Topladı
MANİSALI EN İYİSİNİ HAK EDİYOR Ozanların konserinin ardından Güzelyurt Mahallesi'ne geçen MHP Milletvekili Sümer Oral ve Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile beraberindekiler, Efe Çıraklar'ın solistliğini yaptığı Belediye Konservatuarı'nın konserine katıldı. Çırakların seslendirdiği Türk Pop Müziği parçalarına eşlik eden Başkan Ergün, burada da mahalle halkının sevgi gösterisi ile karşılandı. Ramazan Ayı'nı her yıl giderek daha renkli etkinliklerle geçirmeye çalıştıklarını söyleyen Başkan Ergün, "Bu yıl da halkımızın iftardan sonra keyifli zaman geçirebileceği etkinlikler düzenledik. Gerek konserler, gerekse tiyatro oyunları ile Niobe Açık Hava Sahnesi'nin yanı sıra birçok mahallemize etkinlik götürdük.
Niobe - 01.08.2012
Ali Çakar'dan Manisa'da Halk Müziği Ziyafeti
Niobe Açık Hava Sahnesi'nde gerçekleştirilen konsere Belediye Başkan Vekili Hüseyin Köroğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, Belediye Meclis Üyesi Nazif Sümer ile çok sayıda Ali Çakar hayranı katıldı.
Niobe - 01.08.2012
Çakar Halk Müziği Ziyafeti Verdi
Türk Halk Müziği'nin sevilen sesi Ali Çakar, Manisa Belediyesi Ramazan etkinlikleri kapsamında halk konseri verdi. Niobe Açık Hava Sahnesi'nde verdiği konserle Türk Halk Müziği'nin seçkin eserlerini seslendiren Çakar, Manisalılar'a unutulmaz bir gece yaşattı.
Niobe - 31.07.2012
Çağdaş Yaylı Grubu Coşturdu
Niobe Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlenen İzmir Çağdaş Yaylı Grubu konserini Belediye Başkan Vekili Hüseyin Köroğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Nursel Ustamehmetoğlu, Tamer Çipiloğlu, Belediye Kültür Müdürü Yonca Ekmekçi ve çok sayıda Manisalı izledi.
Niobe - 31.07.2012
Çağdaş Yaylı Grubu Coşturdu
Niobe Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlenen İzmir Çağdaş Yaylı Grubu konserini Belediye Başkan Vekili Hüseyin Köroğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Nursel Ustamehmetoğlu, Tamer Çipiloğlu, Belediye Kültür Müdürü Yonca Ekmekçi ve çok sayıda Manisalı izledi.
Niobe - 30.07.2012
Hem Güldürdü, Hem Düşündürdü
Özgür Çevik, Kemal Kuruçay ve Hülya Şen'in rol aldığı 'Dün ve Bugün' adlı tiyatro gösterisi, Niobe Açık Hava Tiyatrosu'nda sahnelendi.
Niobe - 29.07.2012
'Dün ve Bugün' Oyunu Hem Güldürdü Hem Düşündürdü
Özgür Çevik, Kemal Kuruçay ve Hülya Şen'in rol aldığı "Dün ve Bugün" adlı tiyatro gösterisi, Niobe Açık Hava Tiyatrosu'nda sahnelendi.
Niobe - 27.07.2012
Niobe'de Yıldırım Bekçi Rüzgarı
Türk Sanat Müziği'nin güçlü sesi Yıldırım Bekçi, Manisa Belediyesi Ramazan etkinlikleri kapsamında verdiği konserle sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.
Niobe - 27.07.2012
Niobe Açıkhava'da Yıldırım Bekçi Rüzgarı
Yıldırım Bekçi, Manisa Belediyesi Ramazan Etkinlikleri kapsamında verdiği konserle sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı
Niobe - 26.07.2012
'Kız Kaçırma' Oyunu Beğeni Topladı
Manisa Belediyesi Ramazan Etkinlikleri, Şehir Tiyatrosu'nun Niobe Açık Hava Sahnesi'nde sahnelediği 'Kız Kaçırma' adlı orta oyunu ile devam etti.
Niobe - 26.07.2012
Kız Kaçırma Ramazan Akşamına Renk Kattı
Manisa Belediyesi Ramazan Etkinlikleri, Şehir Tiyatrosu'nun Niobe Açık Hava Sahnesi'nde sahnelediği 'Kız Kaçırma' adlı orta oyunu ile devam etti.
Niobe - 25.07.2012
Ahmet Şafak Manisa'yı Coşturdu
Ahmet Şafak, Manisa Belediyesi Geleneksel Ramazan Etkinlikleri kapsamında Niobe Açık Hava Sahnesi'nde konser verdi.
Niobe - 25.07.2012
Manisa'da Ahmet Şafak Konseri
Niobe Açık Hava Sahnesi'nde gerçekleştirilen konsere, Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Milliyetçi Hareket Partisi Manisa Milletvekili Erkan Akçay, MYK Üyesi Mustafa Enöz, MHP İl Başkanı Tamer Akkal, MHP Merkez İlçe Başkanı Engin Kabadağ, Ülkü Ocakları Başkanı Onur Pabuççuoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Cem Çöllü, Tamer Çipiloğlu ve Hasan Eryılmaz, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Mustafa Genç ile çok sayıda Ahmet Şafak hayranı katıldı.
Niobe - 24.07.2012
TOKİ-2'de Konservatuvar Niobe'de Mehter Coşturdu
TOKİ-2 Fikri Bayrıl Spor Tesisleri'nde Manisa Belediyesi Konservatuvarı Eğitmeni Efe Çıraklar sahne aldı.
Niobe - 24.07.2012
Toki-2'de Konservatuvar, Niobe'de Mehter Coşturdu
Manisa Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Etkinlikleri, kentin her noktasında çeşitli etkinliklerle devam ediyor.
Niobe - 21.07.2012
Minik Semazenlerden Büyük Gösteri
Geleneksel Ramazan etkinliklerinin ilk gününde Niobe Açık Hava Tiyatrosu'nda sahne alan Seyyah Müzik Grubu, Türk Tasavvuf Müziği'nin seçkin eserlerini seslendirdi.
Niobe - 21.07.2012
Minik Semazenlerden Büyük Gösteri
Geleneksel Ramazan Etkinlikleri'nin ilk gününde Niobe Açık Hava Tiyatrosu'nda sahne alan Seyyah Müzik Grubu, Türk Tasavvuf Müziği'nin seçkin eserlerini seslendirdi.
Niobe - 11.07.2012
Ramazan Dolu Dolu Geçecek
Etkinliklerin çoğunlukla Niobe Açık Hava Sahnesi'nde gerçekleştirileceğini belirten Ustamehmetoğlu, çeşitli konserlerle Manisalılara keyifli bir Ramazan geçirteceklerini söyledi.
Niobe - 11.07.2012
İftar Sofraları Okul Bahçelerinde
Manisa Belediyesi'nin 20 Temmuz'da başlayacak Ramazan ayında yapacağı etkinliklerin programı açıklandı. Manisa Belediyesi Başkan Yardımcısı MHP'li Belediye Meclis Üyesi Nursel Ustamehmetoğlu ile belediye Sosyal ve Kültür İşler Müdürü Yonca Ekmekçi, encümen salonunda basın toplantısını düzenleyerek programı anlattı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Manisalıların Ramazan ayını dolu dolu yaşayacağının altını çizen Ustamehmetoğlu, "Ramazan boyunca şehrin çeşitli noktalarında her akşam bir etkinlik olacak. Niobe anfi tiyatromuzda her gece bir konser veya tiyatro etkinliği yapılırken, her mahallemizde farklı farklı etkinlikler olacak.
Niobe - 11.07.2012
Manisa'da Ramazan Şenlikleri Programı Belirlendi
Belediye Encümen Salonu'nda düzenlenen toplantıda, Sosyal İşlerden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yonca Ekmekçi, Ramazan ayı programı hakkında bilgiler verdiler. Bu sene gerçekleştirilecek etkinliklerin çoğunluğu Cumhuriyet Meydanı'nın aksine Niobe Açık Hava Sahnesi'nde yapılacak olması dikkat çekti.
Niobe - 19.06.2012
Açık Havada Film Keyfi
Niobe Açıkhava Sahnesi, sinema filmi gösterimine ev sahipliği yaptı.
Niobe - 15.06.2012
'Her Yöne 90 Dakika' Komedi
Niobe Açık Hava Sahnesi'ni dolduran yüzlerce tiyatrosever, ünlü oyuncuların yer aldığı iki perdelik komedide keyifli dakikalar geçirdi.
Niobe - 11.05.2012
Gördesli Dev Öğrenciler Manisa'yı Tanıma Turuna Çıktı
Günübirlik gezinin son durağı olan Manisa'ya gelerek şehrin tarihi ve kültürel mekanlarını ziyaret edip yakından inceleme fırsatı bulan çocuklar Manisa'yı tanıdıkları için büyük bir mutluluk duyduklarını ifade ettiler. Okulun Müdür Yardımcısı Alparslan Atalay, Matematik Öğretmeni Muharrem Sezen, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Özlem Öztürk ve Rehber Öğretmen Bayram Çınar eşliğinde gezi yapan çocuklar, "251 Bin Dev Öğrenci" projesine destek olmak, ilimizin ve ilçemizin tanınırlığını arttırarak Marka Kent olmasına katkıda bulunmak, Evliya Çelebi'yi tanımak ve tanıtmak istedik. Manisa'mız çok güzel bir il. Yenihan, Kurşunluhan, Muradiye Cami ve Kulliyesi, Sultan Camii ve külliyesi ile Niobe Ağlayan Kaya'yı ziyaret ettik.
Niobe - 07.05.2012
Hıdrellez'e Şenlendirici Renk Kattı
Manisa Belediyesi'nin Hıdrellez şenlikleri kapsamında düzenlediği Hüsnü Şenlendirici Halk Konseri, Niobe Açık Hava Tiyatrosu'nda gerçekleştirildi.
Niobe - 12.01.2012
Ülkemli Öğrenciler Tarihi Mekanları Yerinde Gördü
Manisa Müzesi'nden, Mimar Sinan'ın Ege Bölgesi'ndeki tek eseri Muradiye Camisi'ne, Niobe'den Mevlevihane'ye kadar farklı yapıları yerinde öğrenen Ülkemli öğrenciler sınıf dışında da ders yapmanın zevkini yaşadılar.
Niobe - 03.01.2012
Teleferik Konusunda Son Söz Bakanlıkta
Manisa Belediyesi olarak hazırlanan projeyi iki yıl önce dönemin Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'na verdiklerini belirten Başkan Ergün, son kararı bakanlığın vereceğini söyledi. Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2 yıl önce başlayan teleferik çalışmalarının son durumu hakkında bilgi verdi. Başkan Ergün Manisa Belediyesi tarafından hazırlanan proje sırasında Samsun, Ankara, Kayseri ve İzmir Kemalpaşa'da teleferik uygulamaları yapan firma ile temas kurulduğunu belirterek, projenin de Çevre Orman Bakanı Veysel Eroğlu'na teslim edildiğini söyledi. Başkan Ergün şöyle konuştu, "Biz göreve geldiğimizin altıncı ayında, teleferik konusunu gündemimize aldık. Diğer illerdeki teleferik yapımını yüklenen firma ile temaslarda bulunduk. Zaten firma da İzmir Kemalpaşa'daymış. Projeyi de onlarla görüşmelerimizle şekillendirdik. Hatta Sayın Çevre Orman Bakanı Veysel Eroğlu Manisa'ya geldiğinde projeyi bizzat kendisine teslim ettik. Bu bilgileri Valimiz Halil İbrahim Daşöz'e aktardım. Kendisine Manisa Belediyesi tarafından hazırlanan, teleferik projesine yönelik tüm dokümanları kendisine verdik." Teleferik Maliyeti 50 Milyon TL Spil ve teleferik projesinin hayata geçilmesi gerektiğini, ikinci etabın da Gediz ve çevresinin 5-10 yıllık projelendirilerek hedeflerin ortaya konulması gerektiğini belirten Başkan Ergün, "Bu iki proje Manisa'yı kurtaracak en önemli projelerdir. Spil At Alanı'na yapılacak oteller, sosyal kültürel yatırımların ön avam projeleri bakanlık tarafından yapılıyor. Teleferik Niobe'den bir hat olarak çizilerek, Celal Bayar Üniversitesi'nin arkasındaki alandan ayrı bir panoramik konumu olarak çok daha ayrı güzel bir güzergah çalışması yapılacak.
Niobe - 03.01.2012
Manisa Düşünce Birliği Topluluğu Çalışmaları Tanıtıldı
"Manisa İçin Yenilikçi Fikirler" konu başlığı altında her ay toplanan Manisa Düşünce Birliği Topluluğu'nun (MDBT) Ocak ayı buluşmasında, kentin her alanda gelişimine yön verecek sağlık ve turizm öncelikli proje önerileri tanıtıldı.Aralarında avukat, akademisyen, iş adamı, eğitimci ve gazetecilerin yer aldığı MDBT, dün akşam Özel Hedef Koleji'nde tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantıya, Vali Halil İbrahim Daşöz, CBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Manisa Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, daire müdürleri, siyasi parti yöneticileri, iş adamları, eğitimciler ve sivil toplum kuruluşları başkanları gibi kent yönetiminde etkin olan isimler katıldı.MDBT'nin oluşturulmasına öncülük eden Avukat Zeynel Balkız açılış konuşması yaptı. MDBT'nin oluşumu ve üyeleri hakkında bilgi veren Balkız, "Gönül günüle, el ele verdiğimizim bu topluluk, birlikte düşünceyi paylaşma, geliştirme fikri ile yola çıkmış; tamamen Manisa için faydalı proje ve hizmetler üretme amacındadır." dedi.Daha sonra MDBT üyesi olan Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Genel Koordinatörü Eğitimci-Yazar Mustafa Pala, bu güne kadar ortaya çıkardıkları projeleri tanıttı. "Amele (İşçi) Kentinden Refah Kentine" sloganıyla yürütülen çalışmayı sinevizyon sunumuyla katılımcılara aktaran Pala, sağlık öncelikli proje önerilerini sıraladı. Pala, Manisa Mesir Kültürel Tıp Merkezi, Mesir Organik Tarım, Spil Sağlıklı Doğal Hayat, Niobe Antik Kültür Kentleri, Şehzadeler Şehri Osmanlı Sarayı, Tarzan Aile Ormanı, Lale, Aroma Bitki Üretimi ve Endüstri, Mesir Şifalı Bitki Üretimi ve İlaç Sanayi, Kültür Köyleri, Modern Tıp ve Kültürel Tıbbın Uyumlulaştırılması, Hafsa Sultan Tıp Müzesi, Mesir Şifa Çarşısı, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Araştırma Merkezi, Kültürel Tıp Uygulamaları Araştırma Merkezi ile Mesir Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Vadisi olmak üzere Manisa'yı değiştirecek 15 projeyi detaylarıyla anlattı.
Niobe - 24.11.2011
Elektrik Trafolarına Sanatsal Bakış
Manisa Belediyesi, şehir merkezinde bulunan ilk etapta 8 adet trafo binasını manzara resimleriyle süsleyerek trafo görünümlerine farklı bir renk kattı. Yapılan boyama çalışmaları vatandaşlar tarafından da oldukça beğenildi. Daha önce kirli bir beton yığını gibi görünen ve görüntü kirliliğine neden olan trafo binaları, yapılan çalışmayla artık şehir merkezinde yağlı boya tabloları gibi görünüme kavuştu. Manisa Belediyesi olarak kentin güzelleştirilmesi konusunda en küçük ayrıntıyı bile atlamak istemediklerini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Azmi Açıkdil, "Bu kapsamda ilk etapta Merkez Efendi Mahallesi Malta Parkı yanı, Hafsa Sultan Mahallesi Bahtiyar Tosunbaş Caddesi lise yanı, Tevfikiye Mahallesi 3807 Sokak Aygün Parkı içi, Kuyualan Mahallesi Kumludere Caddesi dere üzeri, Kaynak Mahallesi Kaynak Parkı Haydar Bayçın Kütüphanesi üzeri park içi, Dere Mahallesi Niobe Parkı içi, Laleli Mahallesi Trafik Tescil Şube Müdürlüğü'nün yanı ve Akmescit Mahallesi Celal Bayar Üniversitesi Hastanesi yanında bulunan trafoları sanatsal boyadık.
Niobe - 24.09.2011
'Salak Oğlum' Askerler ve Ailelerini Güldürdü
Manisa Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda sahnelenen 'Salak Oğlum' adlı oyunu yüzlerce asker, eşleri ve aileleriyle birlikte takip etti. Oyunu Manisa Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz'ün yanı sıra onlarca sanatsever izledi. Müjdat Gezen'in yazdığı, Tayfun Şengöz'ün yönettiği, ortaoyununun günümüz öğeleriyle bezenmiş hali olan oyun, iki perde olarak sergilendi. Manisa Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularının sahne performansı, izleyenler tarafından tam not aldı. Oyunun sonunda oyuncularını tek tek kutlayan Manisa Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz, "Ramazan ayında Niobe Açık Hava Tiyatrosu'nda başlattığımız ortaoyunumuzu, bu kez de askerlerimiz ve aileleri için sergiledik.
Niobe - 26.08.2011
'Salak Oğlum' Son Kez Perde Dedi
MANİSA Belediyesi Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında, Niobe Açık Hava Tiyatrosu, Manisa Belediyesi Şehir Tiyatrosu ortaoyunu 'Salak Oğlum'a ev sahipliği yaptı.
Niobe - 24.08.2011
Mehter Coşturdu
Niobe Açık Hava Tiyatrosu'nda ikinci kez sahne alan Manisa Şehzadeler Mehteri, Osmanlı marşları ve ilahilerle Manisalıları coşturdu.
title