Nimet Abla Gişesinde Yılbaşı Bileti Yoğunluğu
Haberler » Güncel » Haber

Nimet Abla Gişesinde Yılbaşı Bileti Yoğunluğu

Milli Piyango İdaresi'nin Dün Satışa Çıkardığı Yılbaşı Biletlerine Vatandaşlar Büyük İlgi Gösteriyor. Eminönü'ndeki Nimet Abla Gişesine Gelen Çok Sayıda Vatandaşın Bilet Aldığı Görüldü.

Nimet Abla Gişesinde Yılbaşı Bileti Yoğunluğu

Milli Piyango İdaresi'nin dün satışa çıkardığı yılbaşı biletlerine vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Eminönü'ndeki Nimet Abla gişesine gelen çok sayıda vatandaşın bilet aldığı görüldü.

144 milyon YTL'lik ikramiyenin dağıtılacağı bu seneki çekilişin büyük ikramiyesi ise geçen seneki gibi 25 milyon YTL olarak belirlendi. Dün satışa konulan biletlere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Milli Piyango denilince akla gelen ilk yerlerden olan Nimet Abla gişesi de hareketli bir gün geçirdi. Birden fazla bilet alarak şanslarını arttırmayı amaçlayan vatandaşların hayalleri de çok çeşitli oldu. Bir bayan öğrenci "Çıkarsa parayı iyi bir eğitim almak için harcarım" derken, başka bir vatandaş "İstanbul'dan elimi eteğimi çeker memlekette rahat bir hayat sürerim" dedi. 6 adet birden bilet alan bir kadın "Ben fakir fukaraya yardım eder, derneklere bağışta bulunurum" şeklinde konuştu.

Nimet Abla çalışanları ise satışların oldukça hızlı başladığını ve 25 Aralık'a kadar tüm biletlerin tükenmesini beklediklerini ifade etti. İki yıldır 9 Aralık çekilişlerinin kaldırıldığını ve Yılbaşı biletlerinin erken satışa sunulduğunu kaydeden Nimet Abla çalışanı, "Biletlerin geçen seneyle aynı fiyatlarda olması vatandaşların işine geldi. İkramiye de yüksek olunca satışlar iyice arttı. Biletlerin 25 Aralık'a kadar tükenmesini bekliyoruz." dedi. Çeyrek biletlerin 6, yarım biletlerin 12, tam biletlerin de 24 YTL'den satıldığını belirten gişe çalışanı, dağıtılacak toplam ikramiye tutarının yaklaşık 144 milyon YTL olduğunu söyledi.

(CİHAN)