Nilüfer Tiyatro Festivali Başlıyor
Haberler » Kültür Sanat » Haber

Nilüfer Tiyatro Festivali Başlıyor

Nilüfer Belediyesi'nin 2 Yılda Bir Düzenlediği Tiyatro Festivali'nin Tanıtım Toplantısı Uğur Mumcu Sahnesi'nde Yapıldı.

Nilüfer Tiyatro Festivali Başlıyor

Nilüfer Belediyesi'nin 2 yılda bir düzenlediği Tiyatro Festivali'nin tanıtım toplantısı Uğur Mumcu Sahnesi'nde yapıldı.

Başkan Mustafa Bozbey, 36 oyunun sergileneceği bu yılki festivalin izlenme rekorları kıracağını söyledi.

5-27 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek Nilüfer 2. Tiyatro Festivali hakkında basın mensuplarına bilgiler veren Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, 2 yıl önce "Tiyatro İyidir" sloganıyla yola çıktıklarını belirterek, "Kentte bir tiyatro iklimi oluşturmayı hedefledik. Sanatseverler için alanının iyi örneklerini, ekonomik koşullarda izleme olanağı sunmayı amaçlayan Nilüfer Tiyatro Festivali kapsamında, sanatseverler 5 sahnede toplam 36 oyunu izleme olanağı bulacaklar." dedi.

Tiyatro Festivali'ni Heykel Sempozyumu ile dönüşümlü yaptıkları için bu muhteşem tiyatro buluşmasının 2 yılda bir gerçekleştiğini kaydeden Başkan Bozbey, Bursa'dan 6 tiyatro topluluğunun oyunlarıyla katılacağı festivalde ayrıca Eskişehir, Kocaeli, Ankara, İzmir ve İstanbul'dan da tanınmış topluluk ve sanatçıların yer alacağını dile getirdi.

Kapanışı 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde yapılacak Festival süresince ayrıca, drama atölyesi ve tiyatro afişleri sergisi gibi etkinliklerin de gerçekleştirileceğini kaydeden Başkan Bozbey, tüm Bursalıları festivale katılmaya çağırdı.

Festivale bu yıl Dostlar Tiyatrosu "Marx'ın Dönüşü", Tiyatro Duru "Aşk Her Yerde", Ast "Kod Adı Keklik", Tiyatro Krek "Bomba", Tiyatro Kedi "Çalıkuşu", Tiyatro Diyalog "Evliliğe Gelince", "Ay Tedirginliği", Tiyatro Oyunbaz "Peer Gynt, Bizim Tiyatro "Bana William Deyin" ve Uludağ Stüdyo Oyuncuları ve Mavi Balon Gösteri Hizmetleri "Trak" adlı oyunlarıyla katılacak.

Uğur Mumcu Sahnesi, Fethiye Kültür Merkezi, Konak Kültürevi Sahnesi, Görükle ÇEK Sahnesi ve Bursa Devlet Tiyatrosu'nda sahnelenecek oyunların biletleri 5 ve 7,5 liradan satışa sunuldu.

(CİHAN)