Nilüfer Hatun Haberleri

Nilüfer Hatun haber, Nilüfer Hatun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nilüfer Hatun - 09.06.2015
Kültür ve Turizm Müsteşarı Dursun İznik'te
Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ve beraberindeki heyet, Ayasofya Camii, İznik Çini Fırınları Kazı alanı, Süleyman Paşa Medresesini, Yeşil Camii ve Restorasyonda olan Nilüfer Hatun İmareti (İznik Müzesi), Davudi El Kayseri Türbesini, 1.
Nilüfer Hatun - 08.06.2015
Kültür ve Turizm Müsteşarı Dursun İznik'te
Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ve beraberindeki heyet, Ayasofya Camii, İznik Çini Fırınları Kazı alanı, Süleyman Paşa Medresesini, Yeşil Camii ve Restorasyonda olan Nilüfer Hatun İmareti (İznik Müzesi), Davudi El Kayseri Türbesini, 1.
Nilüfer Hatun - 06.06.2015
İznik'in Unesco Dünya Mirası Geçici Listesinde Yer Alması
İznik'in, Türkiye'de ve dünyada tarihi alt yapısı bakımından benzerine rastlanmayan bir şehir olduğunu vurgulayan Dursun, şöyle devam etti: "Onun için bu potansiyeli iyi kullanmalıyız. Kullanmayı da başaracağımız kanaatindeyim. Başkanlarımız ile Ankara'da ilk görüşmeyi yapmıştık. İznik'e neler yapabileceğimizi ve yapılan çalışmaları görmek amacıyla geldik. İznik'teki potansiyeli sadece turizmle kısıtlamamak gerek. Burada kültür üzerine inşa edilen bir turizm var. İznik, kültür turizmi açısından sıra dışı bir yer." Dursun, daha sonra Ayasofya Camisi, Süleyman Paşa Medresesi, Yeşil Cami, restorasyonu devam eden Nilüfer Hatun İmareti (İznik Müzesi), Davud El Kayseri Türbesi, 1.
Nilüfer Hatun - 26.05.2015
Sempozyumda Teknik Mola: İznik
İlçenin girişinde 'Zeytin Cenneti İznik'e Hoş geldiniz' pankartı bizi karşılıyor. İznik'e gelmişken meşhur köftesini yemeden gitmek olur mu? Tabii ki olmaz. Bizde İznik'in meşhur köftecisine oturuyor ve lezzetini doyasıya çıkarıyoruz. Yemekten sonra İznik çinisini ve İznik çevresinin kültür ve sanat değerlerini tanıtmak, mevcut potansiyeli harekete geçirmek, geleneksel İznik çini sanatı ile ilgili var olan ve elde edilecek bilgileri bir sistem çerçevesinde eğitim ve öğretimle gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla kurulmuş olan İznik Vakfı'na gidildi ve sanatçılar burada incelemelerde bulundu. İznik Vakfı'nın içerinde yer alan dev ayna önünde fotoğraf çekilen sanatçılar keyifli anlar yaşadı. Sonraki durağımız Rumeli fatihi olarak bilinen Orhan Gazi'nin oğlu Süleyman Paşa tarafından 1332 yılında yaptırılmış olan Süleyman Paşa Medresesi. Medresede çini ve seramik yapan on sanat atölyesi teker teker ziyaret edildi. Bu atölyelerde geleneksel tarzda İznik çinileri ve seramikleri hem üretiliyor hem de satılıyor. Ayrıca bilinen en eski Osmanlı Medresesi olan yapının, onarılarak İznik'in 'İlk Çiniciler Çarşısı' olarak turizmin hizmetine sunulduğunu da öğreniyoruz. Bir sonraki durağımız İznik Mavi Çini Sanat Evi. Burası Türkiye' deki en büyük çini üretim merkezlerinden birisi.İçerisinde çok kıymetli eserler üretilmiş ve Türkiye ve Dünya'ya sunulmuştur. Ardından Candarlı Halil Hayreddin Paşa tarafından 1378 tarihinde yaptırılan Yeşil Camii' ye geçiyoruz. Caminin iç-dış yüzeyinin mermerlerle kaplanması ve mihraptaki zengin taş işçiliği de davetli sanatçılarda büyüleyici etki yarattı. Son olarak Nilüfer Hatun Çini Çarşısı'nı da ziyaret edip alışveriş yaparak İznik gezimizi tamamlıyoruz.
Nilüfer Hatun - 20.04.2015
Voleybol Maçında Evlilik Teklifi
Sakarya'da Okul Sporları Voleybol 2. Küme'de mücadele eden Akyazı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde beden eğitimi öğretmeni Recep Kodalak, Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile yapacakları maç öncesi kız arkadaşı Melis Doğanay'a evlilik teklif etti.
Nilüfer Hatun - 18.03.2015
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
Belediye Sosyal Hizmetler Salonu'nda Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan "Çanakkale" adlı oratoryo gösterisinin ardından öğrenciler şiirler okudu.
Nilüfer Hatun - 16.02.2015
Tmb Yurdışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödül Töreni
Biz insan değerinin inançla, ülkeyle, ırkla, renkle ilgili olmadığına inanıyoruz. Yaratılmışların en şereflisi olan insanoğlunun her bir ferdinin canı, hayatı aynı şekilde değerlidir, aynı şekilde azizdir. Paris'te öldürülen 12 kişi için dünyayı ayağa kaldıranların, Suriye'de katledilen 350 bin mazlum karşısında üç maymunu oynaması bizim kabullenebileceğimiz bir durum değildir. Bunu da görmemiz lazım. Sesleri çıkıyor mu? Çıkmıyor. Niye susuyorlar? Fransa'da yürüyorsun, ama 350 bin kişi öldüğü zaman Avrupa Birliğinin sesi çıkmıyor. Amerika havadan geliyor bombalıyor o kadar... Şöyle başımızı iki elimizin arasına alıp düşünmemiz lazım. Bu millete yakışan budur. Esasen aynı çarpıklık ülkemizdeki bir takım çevreler için de geçerlidir." -Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi Konuşmasında üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesine de değinen Erdoğan, şöyle konşutu: "Evine gitmek için bindiği otobüste teröristler tarafından diri diri yakılan kızımız için ses çıkarmayanlar, eylem sırasında ölenler için Türkiye'yi ayağa kaldırmaya çalıştılar. Bunlar kendi ülkesine, kendi milletine, kendi insanının değerlerine, kültürüne o kadar uzaklar ki geçtiğimiz günlerde hunharca katledilen Özgecan'ımızın ölümünü dans ederek güya protesto ediyorlar. Bu ne biçim iştir ya? Önce sen biliyorsan bir Fatiha oku, bilmiyorsan bir rahmet dile, ailesine bir başsağlığı dile...Dans ediyor... Bunun bizim kültürümüzdeki yeri nedir? Adeta sanki o ölümden zevk alıyor. Bu, bu anlama gelir. Ölüm karşısında, acı karşısında dans etmek nedir bizim kültürümüzde? Belli. Tabii ateş düştüğü yeri yakar. Özgecan kızımıza ben bir kez daha Cenab-ı Allah'tan rahmet, acılı ailesine, sevenlerine ve bütün milletimize başsağlığı diliyorum. Bu alçaklığın, bu canice, vahşice yapılan bu katlin failleri yakalandılar. İnşallah hakkettikleri cezayı da en ağır şekilde almaları için bizzat davanın takipçisi olacağım, şu anda da zaten takip ediyorum." -"Kadına şiddet konusu Türkiye'nin kanayan yarası"  Kadına şiddet konusunun Türkiye'nin kanayan bir yarası olduğunu belirten Erdoğan, "Bizim inancımızda insan, eşref-i mahlukattır, yani yaratılmışların en şereflisidir. Dikkatinizi çekiyorum, erkek denmiyor, kadın denmiyor, çocuk denmiyor, ya? İnsan deniyor. Bizim kültürümüzde de kadının ayrı ve özel bir yeri vardır. Selçuklu'yu anarken, Terken Hatun'u, Osmanlı'yı anarken, Hayme Ana'yı, Bala Hatun'u, Nilüfer Hatun'u anmadan geçemeyiz.
Nilüfer Hatun - 16.02.2015
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Vekile Özgecan Tepkisi
"Bu alçaklığın, bu canice, vahşice yapılan bu katlin failleri yakalandılar" diyen Erdoğan, "İnşallah hak ettikleri cezayı da en ağır şekilde almaları için bizzat davanın takipçisi olacağım, şu anda da zaten takip ediyorum. Kadına şiddet konusun maalesef ülkemizin kanayan bir yarasıdır. Bizim inancımızda insan eşref-i mahlukattır, yani yaradılmışların en şereflisidir. Erkek denmiyor, kadın denmiyor, çocuk denmiyor, insan deniyor. Bizim kültürümüzde de kadının ayrı ve özel bir yeri vardır. Selçuklu'yu anarken Terken Hatun'u, Osmanlı'yı anarken Hayme Ana'yı, Bala Hatun'u, Nilüfer Hatun'u anmadan geçemeyiz.
Nilüfer Hatun - 03.09.2014
Feribot Arıza Yapınca Kabataş Yerine Armutlu İskelesi'ne Yanaştılar
Saat 11.00'de Mudanya'dan kalkan Nilüfer Hatun isimli feribot saat 12.
Nilüfer Hatun - 08.08.2014
Nilüfer'de Su Kesintisi
Bursa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresinden (BUSKİ) yapılan açıklamaya göre, 12 Ağustos Salı günü, 08.00-18.00 saatlerinde, Cumhuriyet Mahallesi Zaman, Şehit Mesut Üsteğmen sokaklar, Beyazıt ve Nilüfer Hatun caddeleri ve bağlı sokaklar ile civarında zaman zaman su kesintisi uygulanacak.
Nilüfer Hatun - 11.05.2014
Anneler Günü
Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde üniversite öğrencileri, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Dinçer Ersoy'un annesi Nilüfer Hatun Ersoy'u ziyaret ederek, Anneler Günü'nü kutladı.
Nilüfer Hatun - 23.04.2014
Mudurnu'da Yemek ve İğne Oyası Yarışması
İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü İlyas Gedikoğlu,  AA muhabirine yaptığı açıklamada, Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında, Nilüfer Hatun Ana Okulu'nda yemek ve iğne oyası yarışması gerçekleştirildiğini belirtti.
Nilüfer Hatun - 23.04.2014
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Şişli Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu öğrencilerini makamında kabul eden İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok koltuğuna, temsilen 4. sınıf öğrencisi Ali May oturdu.
Nilüfer Hatun - 21.04.2014
Bursa Deniz Otobüsleri Filosuna Bir Gemi Daha Eklendi
İstanbul Bursa arasında deniz ulaşımını sağlayan BUDO, bir taraftan yolcu isteklerine  göre sefer sayılarına düzenlemeler getirirken, diğer taraftan da filosuna yeni gemiler kazandırmaya devam ediyor. Halen 340'ar yolcu kapasitesi bulunan 'Emir Sultan', 'Hüdavendigar', 'Nilüfer Hatun' ve 'Yıldırım Beyazıd' isimli gemilerle yolcu taşımacılığı yapan BUDO, Hong Kong'tan 'Emir Sultan' ile aynı özelliklere sahip bir gemi daha aldı.
Nilüfer Hatun - 21.04.2014
Budo'nun Yeni Gemisi 'Uludağ' Haziran'da Start Alıyor
Büyükşehir belediyesinden yapılan açıklamaya göre, halen 340'ar yolcu kapasitesi bulunan Emir Sultan, Hüdavendigar, Nilüfer Hatun ve Yıldırım Beyazıd isimli gemilerle yolcu taşımacılığı yapan BUDO, Hong Kong'tan Emir Sultan Gemisi ile aynı özelliklere sahip bir gemi daha aldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nilüfer Hatun Haberleri | Nilüfer Hatun Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Nilüfer Hatun haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nilüfer Hatun kimdir, hayatı ve biyografisi. Kaymakam Pehlivan: Bizler Nice Nene Hatunlara Sahibiz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.10.2021 18:41:50. #1.14#

title