Nilüfer'e Sitem Etti

Nilüfer'e Sitem Etti

'Bir Gecede 40 Bin YTL Alıyor. Bana 18 Yılda Ödediği Para İse 150 Bin! '

Nilüfer'e Sitem Etti

'BİR GECEDE 40 BİN YTL ALIYOR. BANA 18 YILDA ÖDEDİĞİ PARA İSE 150 BİN! '

Nülüfer'in Best FM'de yaptığı "17 yıl boyunca ben Kayahan'a canlı performanslarımdan düzenli şekilde ödeme yaptım. Kayahan kamuoyunu yanıltıyor, çünkü bu durum telif ile ilgili değil, telifi zaten meslek birlikleri ödüyor..." şeklindeki açıklamalarına yanıt geldi. Kayahan, hayli sitemkardı:

* Ben Nilüfer'e sıfır şarkılar verdim. Türkiye'de gündemde kalmasını sağladım. Bunun karşılığında yüzde 10'un altında para alsanız ve Nilüfer Hanım'ın da mahkemeye "Durumu bozuktu ona yardım ettik" dediğini duysanız ne yaparsınız? 8 yıldır mahkeme bu yüzden uzadı.

* Sezen Aksu'ya 'Hep Karanlık' şarkısını çok büyük paralara verdim. İbrahim Tatlıses'e "Yemin ettim" ve "Allah'ın neydi günahım"ı da aynı şekilde... Nilüfer 30 Temmuz'da Rumeli Hisarı'nda 2 gece için 80 bin YTL alacak. Bu paranın %10'u 8 bin YTL eder. Bana 18 yıldır bütün şarkılardan en fazla ödediği para ise 150 bin YTL. Bu banka hesaplarımda mevcuttur.

* Nilüfer Hanım'a şarkılar yasak değil. Bestecisine gelecek, onunla anlaşacak, şarkıları söyleyecek. Bedava halk konserlerinden 1 lira para bile istemiyorum. Hayır için yaptığı konserlerden de istemiyorum. Bir konserden 40 bin YTL mi alıyor, bunun yüzde 10'u 4 bin YTL.. Bana bunu ödeyecek. Ben de ödediği paraları Mehmetcik Vakfı'na ve çeşitli vakıflara bağışlayıp makbuzunu ona göndereceğim.

* "İbrahim Tatlıses ile Sibel Can da Kayahan şarkıları söylüyor ama para ödemiyor" diyor. Onlara hizmet etmedim ki ben. Ben onlara sıfır şarkılar vermedim ki...

* Akdeniz Akdeniz uluslararası şarkı yarışmasında "Geceler" şarkım ödül aldı. Nilüfer mahkemeye yarışmanın ödülü olan 5 bin doları bana yardım olsun diye verdiğini iddia etti. Oysa ki yarışmanın komite başkanı Atilla Özdemiroğlu "maddi manevi tüm ödüllerin besteciye ait" olduğunu mahkeme yazısıyla bildirdi. Nilüfer Akdeniz Akdeniz'in Altın Portakal ödülünün taklidini yaptırıp, evine koydu. Halbuki bu ödül 1 tanedir ve orjinali

benim evimdedir...

Kaynak: Gecce