Nilüfer'de Özlüce-Altınşehir-Hipodrom arasındaki alternatif yol açıldı

Nilüfer'de Özlüce-Altınşehir-Hipodrom arasındaki alternatif yol açıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen 2,5 kilometrelik Özlüce-Altınşehir-Hipodrom arasındaki alternatif yol törenle trafiğe açıldı.

Nilüfer'de Özlüce-Altınşehir-Hipodrom arasındaki alternatif yol açıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen 2,5 kilometrelik Özlüce-Altınşehir-Hipodrom arasındaki alternatif yol törenle trafiğe açıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Bursa'nın 4 yıldır atılım dönemi yaşadığını ve kentin her bölgesine ayrım yapmadan hizmet götürüldüğünü söyledi. Yıllardır kördüğüm olan ulaşım sorununu çözdüklerine dikkat çeken Başkan Şahin, "Bursa'da 41 ayda açılan 10 kavşağın yanı sıra Doğu Yakın Çevre Yolu, Ata Bulvarı, Gökçeköy - Büyükbalıklı Yolu gibi pek çok bölgeyi rahatlatan 47 kilometrelik alternatif yol trafiğe nefes aldırdı" dedi.

Bursa'nın geleceğine yönelik yatırımların birçoğunun bittiğini bir kısmının da bitme aşamasına geldiğini hatırlatan Başkan Şahin, "Hizmetlerimiz ile kentin silueti değişiyor. Bursa'da kesintisiz ulaşım hayal gibi geliyordu. Bugün kentte yaşanan gelişim ve değişim, Bursa'ya vurduğumuz hizmet mührünün göstergesidir. Bursa'nın her yılı bir öncekinden daha parlak olacak. Kentimizin parlak geleceği için 'Durmak yok, yola devam" diye konuştu.

Yatırımlarla Bursa'nın siluetini değiştirirken, kaybolan yılların da telafi edildiğini anlatan Başkan Şahin, bunu yaparken ilçe ya da parti ayrımı gözetmediklerinin altını çizdi. Belediye başkanı seçildikten sonra, parti rozetlerini bir kenara bıraktıklarını ifade eden Başkan Şahin, bu çerçevede farklı bir partiden olmasına karşın Nilüfer'e hizmet yağdığını söyledi. 3,5 yılda Nilüfer'e 142 milyon YTL değerinde yatırım yapıldığını kaydeden Başkan Şahin, bu rakamın Nilüfer'in 105 milyon YTL olan 2008 yılı bütçesinden de fazla olduğuna dikkati çekti.

Kent içinde hedeflenen kesintisiz ulaşıma hızla yaklaştıklarını anlatan Başkan Şahin, "Daha önce Gürsu ile Görükle arasındaki 30 kilometrelik yolda 15 tane sinyalizasyonda duruluyordu. Bugün ise sadece 2 sinyalizasyon kaldı. Bugün hizmete açılan 2,5 kilometrelik yol ile Özlüce - Hipodrom arasındaki ulaşım, İzmir Yolu'na inmeden sağlanacak. 3 milyon YTL'ye mal olan yol 14 metre genişliğinde. Özlüce Kavşağı'ndaki sinyalizasyonlar ise üst geçit yapıldıktan sonra kaldırılacak. Kesintisiz ulaşıma engel diğer bir nokta olan Erikli Kavşağı'ndaki sinyalizasyon ise Güllük - Ortağbağlar Yolu tamamlandığında kaldırılacak ve sürücüler Gürsu'dan Görükle'ye duraksamadan yolculuk edebilecekler" dedi.

Çalı Belediye Başkanı Ali Karamık, Hasanağa Belediye Başkanı İbrahim Sincanlı, Kayapa Belediye Başkanı Ahmet Sarı ve AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Metin Düvencioğlu ile meclis üyelerinin katıldığı törende, Başkan Şahin, yolun açılış kurdelesini AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın'la birlikte kesti. Açılışın ardından, heyet Gül Kavşağı'na bağlanan yolda araçlarla tur attı. Bölge halkı da kazandırdığı alternatif yol için Başkan Şahin'e teşekkür etti.