Niksar, İskandinav Ülkelerinden Gelen Oryantiring Kafilesine Ev Sahipliği Yaptı

Niksar, İskandinav Ülkelerinden Gelen Oryantiring Kafilesine Ev Sahipliği Yaptı

Niksar, İskandinav Ülkelerinden Gelen Oryantiring Kafilesine Ev Sahipliği Yaptı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Spor

Okat'ın Niksar İlçesi, İskandinav Ülkelerinden Gelen Oryantiring (Yön Bulma) Kafilesine Ev Sahipliği Yaptı.

okat'ın Niksar ilçesi, İskandinav ülkelerinden gelen oryantiring (yön bulma) kafilesine ev sahipliği yaptı.

Türkiye'de henüz yeni tanınmaya başlanan ve 'yön bulma sporu' olarak adlandırılan oryantiring yarışlarının merkezi olarak Niksar ön plana çıkmaya başladı. Niksar Kaymakamı Uğur Turan ve Niksar Belediye Başkanı İdris Şahin'in oryantiring sporuna verdikleri değer ve bu spora yönelik yaptıkları alt yapı çalışmaları sonuç verdi. Bu anlamda İskandinav ülkelerinden gelen 120 kişilik oryantiring sporcu kafilesi, Niksar'ı tercih etti. Geceyi Niksar Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde geçiren kafile, sabah

saatlerinde Çamiçi Yaylası'nda yaklaşık 10 kilometrelik parkurda yarıştı. Oryantiring sporu için elverişli ender parkurlarından biri olan Çamiçi parkuruna hayran kalan sporcular, ilçeden mutlu ayrıldı. Sporcu kafilesini, Niksar Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Yıldız, Oryantiring Tokat İl Temsilcisi İlker Yılmaz, Belediye Kültür Müdürü Ahmet Erdoğan uğurladı.

Niksar Belediye Başkanı İdris Şahin, 2006 yılında Ulusal, 2007'de Uluslararası yarışmanın Niksar'da yapılmış olması Niksar'ın oryantiring sporunda tanımasına vesile olduğunu ifade ederek, "21-22 Haziran 2008 tarihleri arasında Oryantiring Türkiye Şampiyonası ilçemizde yapılacak. Ayrıca Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOÜ) ile ortaklaşa yapacağımız Üniversiteler Arası Oryantiring Şampiyonası da Niksar'da yapılacak" dedi.

(Nİ-SA-MFS-S)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Çok Okunan Haberler

title