Niksar'da Yapılacak '1. Uluslararası Oryantiring Yarışması'nın Tarihi Değişti

Niksar'da Yapılacak '1. Uluslararası Oryantiring Yarışması'nın Tarihi Değişti

Niksar'da Yapılacak '1. Uluslararası Oryantiring Yarışması'nın Tarihi Değişti
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Spor

Tokat'ın Niksar İlçesinde Gerçekleştirilecek '1. Uluslararası Oryantiring Yarışması'nın, 22 Temmuz'da Yapılacak Erken Genel Seçimle Aynı Tarihe Denk Gelmesi Nedeniyle Yarışma Tarihinin Değiştirildiği Kaydedildi.

Tokat'ın Niksar ilçesinde gerçekleştirilecek '1. Uluslararası Oryantiring Yarışması'nın, 22 Temmuz'da yapılacak erken genel seçimle aynı tarihe denk gelmesi nedeniyle yarışma tarihinin değiştirildiği kaydedildi.

Niksar Belediye Başkanı İdris Şahin, Çamiçi Yaylası'nda 21-22 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan Uluslararası Oryantiring Yarışması'nın erken genel seçime denk gelmesi nedeniyle 28-29 Temmuz 2007 tarihlerine alındığını söyledi. Başkan Şahin, Niksar'ın ve Tokat'ın uluslararası tanıtımında önemli yere sahip olacak yarışmanın düzenli ve kusursuz geçmesi için organizasyon kurulu oluşturulduğunu ve hazırlıkların devam ettiğini kaydetti.

Geçen yıl Çamiçi'nde yapılan yarışma organizasyonunun federasyon tarafından başarılı bulunmasının, yeni ve daha büyük organizasyonlar için kendilerine cesaret kaynağı olduğunu dile getiren Başkan Şahin, "Yüksek bir katılımın gerçekleşeceği ve Niksar'ın tanıtımına önemli bir katkı sağlayacak organizasyon, ilçe ekonomisini canlandıracak. Ayrıca, yöremizin tarihi ve turistik olarak tanıtımı sağlanacak. Organizasyonda emeği geçenlere şimdiden teşekkür ediyorum" dedi.

Öte yandan, tanıtımlarda kullanılmak üzere Niksar Belediyesi'nce Niksar Oryantiring Yarışması'nı simgeleyen logo yaptırıldığı kaydedildi.

(Nİ-SA-KÇ-MEF-S)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title