Niksar'da Oryantiring Coşkusu - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Niksar'da Oryantiring Coşkusu

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Spor
Niksar'da Oryantiring Coşkusu

Tokat'ın Niksar İlçesinde Başlayan 'Uluslararası 2. Niksar Cup ve Türkiye Oryantiring Şampiyonası'na Katılmak Üzere İlçeye Gelen Sporcular, Yarışma Öncesi Oyun Havaları Eşliğinde Eğlenerek Stres Attı.

Tokat'ın Niksar ilçesinde başlayan 'Uluslararası 2. Niksar Cup ve Türkiye Oryantiring Şampiyonası'na katılmak üzere ilçeye gelen sporcular, yarışma öncesi oyun havaları eşliğinde eğlenerek stres attı.

Niksar Belediye Başkanı İdris Şahin tarafından verilen yemeğe Niksar Kaymakamı Uğur Turan, Oryantiring Federasyon Başkanı Nevzat Varol ve çok sayıda sporcu katıldı. Başta Türkiye olmak üzere Romanya, Avusturya, Ukrayna, İsrail ve Somali'den yaklaşık 350 sporcu, şampiyona öncesi yöresel yemeklerin tadına baktı. Yemek sonrasında ise konuşma yapan Başkan Şahin, oryantiring denilince artık Niksar'ın akla geldiğini, uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını söyledi. Şahin, tarihi başkent Niksar'da yapılan oryantiring yarışlarına sporcuların katılmakla şimdiden bu sporun birincileri olduğunu ifade ederek, "İlçemiz Çamiçi Yaylası ile bu sporun yapılabileceği en uygun alana sahip. Doğal dokusu ile eşsiz güzelliği ile sizlerin bu sporu rahatça yapmasına imkan sağlayacak bir alana sahip. Yarışmalarda hepinize başarılar diliyorum" dedi.

Oryantiring Federasyon Başkanı Nevzat Varol ise Türkiye'de yeni yeni tanınmaya başlayan bu sporu Anadolu'nun bu köşesine kadar getirdikleri ve kalıcı olmasını sağladıkları için çok mutlu olduklarını kaydetti.

Niksar Kaymakamı Uğur Turan da yarışmalara katılan sporculara başarılar dileyerek, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti. Yapılan konuşmaların ardından sporcular ve şampiyonaya katılan teknik heyet oyun havaları eşliğinde göbek atarak stres attı. Halay çeken gençler unutulmaz bir gün yaşadı.

(Nİ-SA-ERS-S)

Niksar'da Oryantiring Coşkusu

Niksar'da Oryantiring Coşkusu

İhlas Haber Ajansı - Spor Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title