Niksar'da Gebe Düve Dağıtımı

Niksar'da Gebe Düve Dağıtımı

Niksar ilçesindeki bir kooperatif, üyelerine 180 adet gebe düve dağıtıldı.

Niksar'da Gebe Düve Dağıtımı

Niksar ilçesindeki bir kooperatif, üyelerine 180 adet gebe düve dağıtıldı.

Niksar'da 3 yıl önce kurulan Özdemir-Kaşıkçı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, üyelerine 180 adet gebe düve dağıttı.

Törende konuşan Niksar Kaymakamı Uğur Turan, geçmişten itibaren eylem planları hazırlandığını vurgulayarak, muhteşem planlamalarla bu günlere gelindiğini ve Türkiye'nin muhteşem yolculuğuna emin adımlarla devam ettiğini kaydetti.

Tokat Valisi Şerif Yılmaz'ın projelerde ve yapılan çalışmalarda büyük desteklerinin olduğunu belirten Turan, "Bir güzellik ve başarı varsa bu Tokat Valiliğimizin, güzelliği ve başarısıdır. Sayın Valimizin Tokat'ta tarıma ve hayvancılığa verdiği önemi herkes bilmektedir. Bundan sonra da bu destek ve önemin süreceğinizden şüpheniz olmasın. Yeter ki çalışalım, üretelim. Çalışır ve üretirsek başarırız ve yarına daha güvenle, umutla bakabiliriz" diye konuştu.

Özdemir ve Kaşıkçı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Zeynel Deveci ise çok mutlu olduklarını belirterek, "180 hayvanımızı getirdik ve 30 üyemize 6'şar tane düve teslim edeceğiz" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından düveler kura çekilmek suretiyle sahiplerine teslim edildi. Niksar Kaymakamı Uğur Turan ve Başçiftlik Kaymakamı Cemil Sarıoğlu ilk kuraları çekerek düveleri sahiplerine teslim etti.

Törene, Tokat Tarım İl Müdürü Mehmet Ali Yavaş, AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Yıldız, İl Genel Meclisi Üyeleri ile Özdemir ve Kaşıkçı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyeleri katıldı.

- TOKAT