Nıke Premier Cup'ta Türkiye Şampiyonu Gençlerbirliği Oldu

Nike Sponsorluğunda; Tff, Taskk ve Tüfad Koordinatörlüğünde Düzenlenen 2007 -2008 Türkiye Yıldızlar Ligi'nde Final Karşılaşması Vestel Manisaspor ile Gençlerbirliği Arasında Gerçekleşti.

Nıke Premier Cup'ta Türkiye Şampiyonu Gençlerbirliği Oldu

Nike sponsorluğunda; TFF, TASKK ve TÜFAD koordinatörlüğünde düzenlenen 2007-2008 Türkiye Yıldızlar Ligi'nde final karşılaşması Vestel Manisaspor ile Gençlerbirliği arasında gerçekleşti.

Rakibi Vestel Manisaspor'u 2-0 yenen Gençlerbirliği, Polonya'da düzenlenecek Nike Premier Cup Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı. Kartalspor ile Gaziantepspor arasında gerçekleşen üçüncülük maçında ise Kartalspor rakibini 3-0 yenerek turnuvayı üçüncü tamamladı.

1494 yıldız takım arasından finale kalan Gençlerbirliği, rakibi Vestel Manisaspor'u 2-0 yenerek Nike Premier Cup Türkiye Şampiyonu oldu. Güney Gürbüz ve Oğuz Yurttakalan'ın golleriyle Türkiye şampiyonu olan ve Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazanan Gençlerbirliği, kupasını TFF Genel Sekreteri Metin Kazancıoğlu'dan aldı. Kartalspor ve Gaziantepspor arasında gerçekleşen üçüncülük maçında ise Kartalspor 3-0 galip geldi ve turnuvayı üçüncü tamamladı. Kasımpaşa Stadı'nda gerçekleşen maçlarda dört takım da üstün bir performans sergiledi.

Nike Premier Cup final maçlarını izlemeye gelenler arasında Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Sorumlusu Çetin Noyan, Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreter Vekili Adnan Ersan ve İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sait Yücel de vardı.

Turnuvayı birinci tamamlayan Gençlerbirliği, 16-18 Mayıs tarihleri arasında Polonya'nın Lodz şehrinde yapılacak Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkı kazandı. Lodz'da ilk üçe girmeyi başarırsa İngiltere'nin Manchester kentinde düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası'na katılım hakkını da elde etmiş olacak.

12-14 yaş arası gençlere yönelik dünyanın en büyük futbol turnuvası olan ve 5 kıtada 40 ülkede 122 bin gencin mücadele ettiği Nike Premier Cup'ta Türkiye Yıldızlar Ligi'nin yetenekleri 6. senede yine göz doldurdu.

Kaynak: CHA