Nıke Premıer Cup'ta Kuralar Çekildi

Nıke Premıer Cup'ta Kuralar Çekildi

Türkiye şampiyonu 21 Nisan'da belli olacak.

Nıke Premıer Cup'ta Kuralar Çekildi

Nike Premier Cup U15 Türkiye Şampiyonası Süper Finali kuraları 19 Nisan Perşembe günü Baltalimanı Portaxe'de düzenlenen toplantıda çekildi. Fenerbahçe Samsun Kadıköyspor ile eşleşirken Bursaspor da Diyarbakır DSI ile eşleşti. Final maçları 20-21 Nisan tarihlerinde Kasımpaşa Stadyumu'nda oynanacak.

Türkiye genelinde 1450 takımın mücadele ettiği Nike Premier Cup U15 Türkiye Şampiyonası Süper Finali'nde Fenerbahçe, Bursaspor, Samsun Kadıköyspor ve Diyarbakır DSİ takımları arasında kura çekimi gerçekleşti. Tören Baltalimanı Portaxe'de, milli futbolcu Ceyhun Gülselam, finale kalan takımların oyuncuları ve yöneticileri, Milli Takımlardan Sorumlu TFF Yönetim Kurulu Üyesi Yemen Ekşioğlu, TFF Amatör Kurul Başkanı Ali Düşmez ve TÜFAD İstanbul Şube Başkanı Süleyman Tohumcu'nun katılımıyla düzenlendi. Yapılan kura çekimi sonucu Fenerbahçe Samsun Kadıköyspor ile, Bursaspor da Diyarbakır DSI ile eşleşti.

Kura çekiminin ardından Cuma günü düzenlenecek yarı final maçlarında galip gelen takımlar, Cumartesi günü şampiyonluk için mücadele edecek.

Kasımpaşa Stadyumu'nda düzenlenecek final maçı sonucunda şampiyon olan takım ise 3-6 Mayıs 2012 tarihlerinde Polonya'da düzenlenecek olan Nike Premier Cup Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek.