Nıke Halı Saha Ligi Kayıtları Uzatıldı!
Haberler » Güncel » Nıke Halı Saha Ligi Kayıtları Uzatıldı! - Haber

Nıke Halı Saha Ligi Kayıtları Uzatıldı!

Nike ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu sene dördüncüsü organize edilen Nike Halı Saha Ligi'nin 3 Nisan'da başlayan kayıtları, gelen talepler doğrultusunda 27 Nisan'a kadar uzatıldı.

Nıke Halı Saha Ligi Kayıtları Uzatıldı!

ve tarafından organize edilen Nike Halı Saha Ligi'nin yeni sezon kayıtları illerden gelen yoğun talep dolayısıyla 27 Nisan'a uzatıldı. Nike Halı Saha Ligi'ne katılmak isteyen öğrenciler 27 Nisan tarihine kadar www.nikehalisahaligi.com adresine girerek ön kayıt formunu eksiksiz doldurarak kategorilerine göre kendilerine belirtilen noktalarda kesin kayıtlarını tamamlayabilecek.

Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu sene Lise ve Üniversite kategorilerinde düzenlenecek olan ligin Lise kategorisi, T.C. Gençlik Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü'nün desteği ve işbirliğiyle yürütülüyor. Nike Halı Saha Ligi'ne Lise kategorisinde 15-18 yaş arasındaki lise öğrencileri katılabilecek.

Web sitesi üzerinden ön kayıt yaptıran öğrenciler evraklarını okul yetkililerine onaylattıktan sonra Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlükleri'ne teslimat sağlanarak kayıtlar tamamlanabilecek. Aynı liseden birden fazla takımın katılabildiği ligde, Lise kategorisiyle ilgili kontenjanlar www.nikehalisahaligi.com adresinden takip edilebilecek.

Nike, TFF ve üniversitelerin işbirliğiyle düzenlenen Üniversite kategorisinde ise 16-35 yaş arasındaki öğrenciler ön kayıtlarını web sitesi üzerinden yaptıktan sonra evraklarını kampus içindeki Nike Halı Saha Ligi kayıt noktalarına teslim ederek kesin kayıtlarını tamamlayabilecek.

Nike Halı Saha Ligi'nde 7 - 17 Mayıs tarihleri arasında İl Üniversite Birinciliği Grup Müsabakaları, 21-25 Mayıs tarihleri arasında İl Üniversite Birinciliği Eleme Müsabakaları, 31 Mayıs-1 Haziran tarihlerinde Bölge Birinciliği, 7-8 Haziran tarihlerinde ise Süper Bölge Birinciliği maçları oynanacak.

Lise kategorisinde 6 as 4 yedek, Üniversite kategorisinde 6 as 2 yedek'ten oluşan takımların katılımıyla gerçekleşecek Nike Halı Saha Ligi'nde maçlar 15'er dakikalık 2 devre halinde oynanacak ve beraberlik halinde seri penaltı atışlarına geçilecek. Nike Halı Saha Ligi Türkiye Finalleri sonucu şampiyon olan takımlar, Nike Futbol koleksiyonundan ürünler kazanacak.

Organizasyonun gerçekleştirileceği tüm halı sahalar Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bir sertifika sistemine tabii tutulup, imkan ve olanaklarına göre derecelendirilen halı sahalardır.

Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler