Nikaragua Haberleri

Nikaragua haber, Nikaragua son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nikaragua - 17.01.2019
İnsan Hakları İzleme Örgütü Venezuela'ya Dikkat Çekti
İnsan Hakları İzleme Örgütü, yıllık raporunda Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun "muazzam şekilde" insan haklarını çiğnediğini iddia etti. Milyonlarca insanın ülkeden kaçmasına; gıda ve ilaç eksikliğinin yanı sıra aşırı enflasyon ve ekonomik yıkımında neden olduğu raporlandı. Örgüt ayrıca Brezilya, Meksika ve Nikaragua'da da sorunların arttığına dikkat çekti.
Nikaragua - 15.01.2019
Eski Devlet Başkanları Maduro'yu Tanımadıklarını Açıkladı
Bildiriye 20 eski devlet başkanı imza attı Bildiriye imza atan eski devlet başkanları arasında Oscar Arias, Rafael Angel Calderon, Laura Chinchilla ve Miguel Angel Rodriguez (Kosta Rika), Cesar Gaviria, Alvaro Uribe ve Andres Pastrana (Kolombiya), Felipe Calderon ve Vicente Fox (Meksika), Jose Maria Aznar (İspanya), Nicolas Ardito Barletta ve Mireya Moscoso (Panama), Enrique Bolanos (Nikaragua), Eduardo Frei ve Ricardo Lagos (Şili), Osvaldo Hurtado ve Jamil Mahuad (Ekvador), Luis Alberto Lacalle (Uruguay), Jorge Tuto Quiroga (Bolivya), Julio Maria Sanguinetti (Uruguay) ve Juan Carlos Wasmosy (Paraguay) yer alıyor.
Nikaragua - 12.01.2019
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan İş İnsanlarına Latin Amerika Çağrısı
Surinam Cumhurbaşkanı Yardımcısı ile görüştüklerini, Nikaragua Devlet Başkanı, İran, Rusya ve Filistin temsilcileriyle sohbet etme imkanı bulduklarını vurgulayan Oktay, şunları kaydetti: "Latin Amerika'da, Karayip ülkelerinde ağır bir kimlik olan Ralph Gonzales ile görüştük.
Nikaragua - 12.01.2019
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan İş Adamlarına Latin Amerika Çağrısı
"Müthiş bir potansiyel var Latin Amerika ve Karayip ülkelerinde" Surinam Cumhurbaşkanı Yardımcısı ile görüştüklerini, Nikaragua Devlet Başkanı, İran, Rusya ve Filistin temsilcileriyle sohbet etme imkanı bulduklarını aktaran Oktay, "Latin Amerika'da, Karayip ülkelerinde ağır bir kimlik olan Ralph Gonzales ile görüştük.
Nikaragua - 12.01.2019
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan İş İnsanlarına Latin Amerika Çağrısı
Surinam Cumhurbaşkanı Yardımcısı ile görüştüklerini, Nikaragua Devlet Başkanı, İran, Rusya ve Filistin temsilcileriyle sohbet etme imkanı bulduklarını vurgulayan Fuat Oktay, şunları kaydetti: "Latin Amerika'da, Karayip ülkelerinde ağır bir kimlik olan Ralph Gonzales ile görüştük.
Nikaragua - 02.01.2019
Yılın İlk Gününde Buz Gibi Soğuk Suya Atladılar
Trent Courage, uluslararası bir insani yardım kuruluşu ile ortaklaşa yaptıkları ve "Su İçin Su" adını verdikleri bu etkinlikten elde ettikleri bağışlarla bugüne kadar Ruanda, Mali, Tanzanya, Batı Afrika Cumhuriyeti, Kenya, Senegal, Etiyopya, Nikaragua, Zambiya, Uganda ve Afganistan gibi ülkelerde su kuyuları açarak halkın temiz suya erişimini sağladıklarını anlattı.
Nikaragua - 25.12.2018
Güney ve Orta Amerika'ya Tur Satışında 4 Yılın Rekorunu Kırdık"
Türk gezginlerin, Paraguay'ın da eklenmesi ile Arjantin, Brezilya, Bolivya, Peru, Ekvator, Kolombiya, Şili, Uruguay ve Venezuela'ya vizesiz olarak seyahat edebildiğini kaydeden Kurt, Meksika'nın ücretsiz/online vize uygulamasına geçmesi ile Panama, Kosta Rika, Guatemala, Nikaragua, El Salvador, Belize, Honduras'tan oluşan tüm Orta Amerika ülkelerine vizesiz olarak giriş yapılabildiğini bildirdi.
Nikaragua - 24.12.2018
Nikaragua'da Hükümet Polise 15 Bin Otomatik Tüfek Dağıttı
MANAGUA (İHA) – Nisan ayından beri protestoların devam ettiği Nikaragua'da hükümet, polise 15 bin otomatik tüfek dağıttı.
Nikaragua - 20.12.2018
Nikaragua Uluslararası Gözlemcileri Sınır Dışı Ediyor
Nikaragua, ülkedeki sosyal güvenlik reformlarına karşı nisan ayında başlayan protestolarda insan hakları ihlalleri yapıldığına ilişkin iddiaları araştıran uluslararası uzmanların ülkeden ayrılmasını istedi.
Nikaragua - 18.12.2018
Mercosur Ülkelerinden Nikaragua'ya Kınama
BUENOS Güney Amerika Ortak Pazarı (MERCOSUR) üyesi ülkeler, hükümet karşıtı protestolarda insan hakları ihlalleri yapıldığı gerekçesiyle Nikaragua'yı kınadı.
Nikaragua - 16.12.2018
Nikaragua Polisinden, Muhalif Medya Kuruluşunun Binasına Baskın
Nikaragua'da polis, hükümete bağlı emniyet güçlerini, ülkede sosyal güvenlik reformlarına karşı nisan ayında başlayan protestolar sırasında görevi kötüye kullanmakla suçlayan yayınlar yapan bağımsız bir medya kuruluşunun binasına baskın düzenledi.
Nikaragua - 13.12.2018
Nikaragua'da Bazı Stk'lerin Yasal Statüleri İptal Edildi
Nikaragua'da hükümet karşıtı gösterilere destek verdiği iddia edilen sivil toplum kuruluşlarının (STK) yasal statüleri iptal edildi.
Nikaragua - 07.12.2018
Latin Amerika'ya Giden Türk Turist Sayısı Yüzde 25 Arttı"
Uğur Kurt, bu turlardan bazılarının "Meksika, Guatemala, Honduras Turu", "Büyük Orta Amerika Turu (Meksika, Guatemala, El Salvador, Nikaragua, Kosta Rika, Panama)", "Meksika & Küba Turu", "Peru & Bolivya & Şili Turu" olduğunu bildirdi.
Nikaragua - 28.11.2018
ABD'den Nikaragua Devlet Başkanı Yardımcısına Yaptırım
ABD, yolsuzluk ve insan hakları ihlalleriyle suçlanan Nikaragua Devlet Başkanı Yardımcısı ve Devlet Başkanı Daniel Ortega'nın eşi Rosario Murillo'ya yaptırım uyguladı.
Nikaragua - 07.11.2018
ABD ve Kanada Dışişleri Bakanları Kaşıkçı Cinayetini Görüştü
Nauert ayrıca, İran'a uygulanan yaptırımlar, Nikaragua'nın durumu ile ABD, Kanada ve Meksika arasındaki sınır anlaşmalarının da görüşülen konular arasında olduğunu bildirdi.
Nikaragua - 23.10.2018
Nikaragua'daki Şiddetli Yağış
Nikaragua'da, şiddetli yağışın neden olduğu sellerde hayatını kaybedenlerin sayısı 17'ye yükseldi.
Nikaragua - 19.10.2018
Nikaragua'daki Şiddetli Yağış
Nikaragua'da, şiddetli yağışın neden olduğu sellerde hayatını kaybedenlerin sayısı 14'e yükseldi.
Nikaragua - 18.10.2018
Michael Kasırgasında Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 35'e Çıktı
Kasırganın etkilerinin ilk görüldüğü Orta Amerika ülkeleri Honduras, Nikaragua ve El Salvador'da toplam 13 kişi hayatını kaybetmişti.
Nikaragua - 18.10.2018
Nikaragua'daki Protestolarda "Ağır Silah" Kullanıldığı İddiası
Nikaragua güvenlik güçlerinin nisan ayından bu yana ülkede devam eden hükümet karşıtı protestoları püskürtmek için ağır silahlar kullandığı iddiasında bulunuldu.
Nikaragua - 18.10.2018
Nikaragua'daki Şiddetli Yağış
Nikaragua'da şiddetli yağışın neden olduğu sel nedeniyle 6 kişi hayatını kaybetti.
Nikaragua - 18.10.2018
Analiz - Çin'in Latin Amerika Politikası: Karmaşık Gerçekçilik
- Stratejik ve "mega" altyapı yatırımları Çinli bir milyarder, Panama boğazına alternatif oluşturmak ve iki okyanusu birleştirmek için Nikaragua'da yeni bir kanal inşa ediyor.
Nikaragua - 17.10.2018
ABD'de Michael Kasırgasında Ölenlerin Sayısı 26'ya Yükseldi
Florida'nın son 100 yılda gördüğü en şiddetli kasırga olduğu belirtilen Michael'ın, 1992'deki Andrew'den sonra ABD'yi karadan vuran en etkili kasırga olduğu ifade ediliyor. Kasırganın ilk görüldüğü Orta Amerika ülkeleri Honduras, Nikaragua ve El Salvador'da toplam 13 kişi yaşamını yitirmişti.
Nikaragua - 16.10.2018
Nikaragua'da Gözaltına Alınan 30 Gösterici Serbest Bırakıldı
Nikaragua'daki hükümet karşıtı protestolarda göz altına alınan 30 kişi, insan hakları örgütlerinin çağrılarıyla serbest bırakıldı.
Nikaragua - 16.10.2018
Michael Kasırgası ABD'de 19 Can Aldı
1992'den bu yana en şiddetli kasırga Florida'nın son 100 yılda gördüğü en şiddetli kasırga olduğu belirtilen Michael'ın, 1992'deki Andrew'den sonra ABD'yi karadan vuran en şiddetli kasırga olduğu ifade ediliyor. Kasırganın etkilerinin ilk görüldüğü Orta Amerika ülkeleri Honduras, Nikaragua ve El Salvador'da toplam 13 kişi hayatını kaybetmişti.
Nikaragua - 12.10.2018
Michael Kasırgası ABD'de 13 Can Aldı
Kasırganın etkilerinin ilk olarak görüldüğü Orta Amerika ülkeleri Honduras, Nikaragua ve El Salvador'da toplam 13 kişi hayatını kaybetmişti.
Nikaragua - 12.10.2018
Prenses Eugenie Törenle Dünya Evine Girdi
Prenses Eugenie ve Londra'da bir gece kulübünün müdürü olan Brooksbank, yedi yıldır birlikteydi. Çift Ocak ayı başlarında Nikaragua'da nişanlanmışlardı.
Nikaragua - 11.10.2018
ABD'de İki Can Alan Michael Kasırgası Tropik Fırtınaya Dönüştü
Michael kasırgası Karayip Denizi'nde tropik fırtına olarak başlamış, pazartesi günü kasırga halini almıştı. Kasırganın etkilerinin ilk olarak görüldüğü Orta Amerika'da Honduras, Nikaragua ve El Salvador'da toplam 13 kişi hayatını kaybetmişti.
Nikaragua - 11.10.2018
Michael Kasırgası ABD'de Bir Can Aldı
Michael Kasırgası geçen pazar Karayip Denizi'nde tropik fırtına olarak başlamış, pazartesi günü kasırga halini almıştı. Kasırganın etkilerinin ilk olarak görüldüğü Orta Amerika'da Honduras, Nikaragua ve El Salvador'da toplam 13 kişi hayatını kaybetmişti.
Nikaragua - 11.10.2018
Son Yüzyılın En Şiddetli Kasırgası" ABD'yi Vurmaya Başladı
Michael Kasırgası geçen pazar günü Karayip Denizi'nde tropik fırtına olarak başlamış, pazartesi günü kasırga halini almıştı. Kasırganın etkilerinin ilk olarak görüldüğü Orta Amerika'da Honduras, Nikaragua ve El Salvador'da toplam 13 kişi hayatını kaybetmişti.
Nikaragua - 04.10.2018
Trump'ın 4 Ülke Sığınmacılarını Sınır Dışı Kararına Yargı Engeli
ABD yönetiminin Haiti, El Salvador, Nikaragua ve Sudanlı sığınmacılara sağlanan "Geçici Koruma Statüsü"nü kaldırma kararı, California eyaleti Federal Bölge yargıçlarından Edward Chen tarafından geçici olarak askıya alındı.
Nikaragua - 24.09.2018
Nikaragua'da Hükümet Karşıtı Protestolar Tekrar Alevlendi
Nikaragua'da nisanda başlayan ve ağustos ortalarında sona eren hükümet karşıtı protestoların yeniden alevlenmesi sonucu çıkan çatışmada bir kişi yaşamını yitirdi.
Nikaragua - 15.09.2018
El Salvador Savcılığından Eski Devlet Başkanı Funes'in İadesi Talebi
SAN Orta Amerika ülkesi El Salvador'da savcılık, Nikaragua'da yaşayan ve hakkında yolsuzluk suçlaması bulunan eski Devlet Başkanı Mauricio Funes ve 3 aile üyesinin ülkeye iadesini talep etti.
Nikaragua - 10.09.2018
BM Güvenlik Konseyinde İlk Kez Yolsuzluk Oturumu
Yolsuzluğun bölgesel ve küresel sorun olduğunu, uluslararası barış ve güvenliği tehdit ettiğini ifade eden Haley, Venezuela, Nikaragua, Kongo Demokratik Cumhuriyeti ve İran'da hükümetleri yolsuzlukla suçladı.
Nikaragua - 10.09.2018
Nikaragua'da Aileler Gözaltındaki Yakınları İçin Yürüdü
Orta Amerika ülkesi Nikaragua'da, nisan ayında hükümetin sosyal güvenlik reformlarına karşı başlayan geniş çaplı protestolarda gözaltına alınan aktivistlerin aileleri, yakınlarının serbest bırakılması talebiyle gösteri düzenledi.
Nikaragua - 06.09.2018
ABD'den Nikaragua'nın "Suriye ve Venezuela'nın Yolunu İzlediği" Uyarısı
BİRLEŞMİŞ ABD, BM Güvenlik Konseyini (BMGK) Nikaragua'nın, Suriye'de iç savaş ve Venezuela'da insani krizle sonuçlanana benzer bir yol izlediği uyarısında bulundu.
Nikaragua - 05.09.2018
Latin Amerika Ülkelerinden Pasaport Süresi Dolan Venezuelalılara İzin
Venezuela hükümetini destekleyen Küba ve Nikaragua ise zirveye temsilci göndermemişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nikaragua Haberleri | Nikaragua Haber - Haberler - Sayfa 7 - Nikaragua haberleri, son dakika nikaragua haber ve gelişmeleri burada. Bolton'dan Akıllara Durgunluk Veren Açıklama: Maduro Halkın Petrol ve Altınını Çaldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.05.2021 04:50:06. #1.11#

title