Nikaragua Haberleri

Nikaragua haber, Nikaragua son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nikaragua - 23.05.2019
Nikaragua'da Bankalara "Genel Grev" Uyarısı
Orta Amerika ülkesi Nikaragua'da bankalara, siyasi mahkumların serbest bırakılması talebiyle bugün düzenlenmesi planlanan genel greve katılmaları halinde yaptırım uygulanacağı uyarısı yapıldı.
Nikaragua - 22.05.2019
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Guatemala'da
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Nikaragua Bayındırlık, Sanayi ve Ticaret Bakanı Orlando Solorzano ile bir araya geldi.
Nikaragua - 21.05.2019
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Guatemala'da
Çavuşoğlu daha sonra, Belize, Honduras, Nikaragua, Guatemala, Kosta Rika, El Salvador, Panama ve Dominik dışişleri bakanları ve SICA Genel Sekreteri Vinicio Cerezo'nun katıldığı Türkiye-SICA Dışişleri Bakanları 3.
Nikaragua - 21.05.2019
Nikaragua'daki Siyasi Açmaz
Orta Amerika ülkesi Nikaragua'da, Devlet Başkanı Daniel Ortega hükümetine karşı düzenlenen protestolarda gözaltına alınan, aralarında üç insan hakları aktivistinin de olduğu 100 tutuklu, ev hapsine alındı.
Nikaragua - 16.05.2019
Nikaragua'da 5,8 Büyüklüğünde Deprem
SAN Orta Amerika ülkesi Nikaragua'da 5,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Nikaragua - 01.05.2019
Pompeo'dan "Ruslar Maduro'yu Ülkede Kalmaya İkna Etti" İddiası
"Maduro'ya destek veren ülkeler tarihin yanlış kısmında" Mike Pompeo, "Rusya, Çin, Türkiye, Küba, Bolivya, İran, Nikaragua, Urugay, Meksika, Suriye, Güney Afrika, Belarus, Kamboçya ve Kuzey Kore gibi ülkelerin hala Maduro'ya destek verdiği ve ABD yönetiminin bu ülkelere Juan Guaido'yu tanıması için baskı yapıp yapmadığı" ile ilgili soruya şu yanıtı verdi: "Dışişleri Bakanlığımız bu konuda oldukça sıkı çalışıyor.
Nikaragua - 29.04.2019
Küba Devlet Başkanı'ndan 1 Mayıs Çağrısı
Küba Devlet Başkanı Miguel Diaz-Canel, "1 Mayıs İşçi Bayramı'nda tüm Küba halkını, ABD'nin Küba, Venezuela ve Nikaragua'ya yönelik sürdürdüğü saldırgan politikalarını kınamak için meydanalara davet ediyorum.
Nikaragua - 25.04.2019
ABD'nin Yaptırım Uyguladığı Nikaragua Bankası İflasını İstedi
ABD'nin Venezuela devlet petrol şirketiyle ilişkileri nedeniyle yaptırım kararı aldığı Nikaragua bankası Bancorp iflasını istedi.
Nikaragua - 17.04.2019
ABD'den Venezuela Merkez Bankasına Yaptırım Kararı
Nikaragua ve Küba'ya da yaptırımlar geldi Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Miami'de katıldığı bir törende, Venezuela, Küba ve Nikaragua'ya yönelik yaptırım kararları aldıklarını belirtti.
Nikaragua - 17.04.2019
Ab, ABD'nin Küba'ya Karşı Yeni Yaptırımlarını Kınadı
ABD'li üst düzey bir yönetici, ABD'nin Küba, Venezuela ve Nikaragua'ya yeni cezai önlemler alacağını açıklamıştı.
Nikaragua - 16.04.2019
BM'den Nikaragua'ya Uyarı
Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet, Orta Amerika ülkesi Nikaragua'da geçen yıl 18 Nisan'da başlayan hükümet karşıtı gösterilerin yıl dönümünde, yetkililere protestoculara karşı aşırı güç kullanmamaları konusunda uyarıda bulundu.
Nikaragua - 05.04.2019
Nikaragua'daki Siyasi Açmaz
Orta Amerika ülkesi Nikaragua'da geçen yılki hükümet karşıtı gösterilere katıldıkları için "kamu düzenini bozmakla" suçlanarak cezaevine konulan 50 muhalif protestocu daha ev hapsinde yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Nikaragua - 01.04.2019
Nikaragua'da Muhalefetten "Sürekli Seferberlik" Çağrısı
Nikaragua'da muhalefet, Daniel Ortega hükümetine karşı sürekli seferberlik çağrısında bulundu.
Nikaragua - 31.03.2019
Nikaragua'daki Siyasi Açmaz
Nikaragua'da muhalif bir grup, hükümet karşıtı çok sayıda kişinin polis tarafından gözaltına alındığını ve açılan ateşte 3 protestocunun yaralandığını öne sürdü.
Nikaragua - 23.03.2019
Nikaragua'daki Siyasi Açmaz
Nikaragua'da muhalefet, "siyasi mahkum" kabul edilen tutuklu 802 kişinin tamamının bir an önce serbest bırakılması konusunda hükümetle kısa sürede anlaşmaya varmak istiyor.
Nikaragua - 22.03.2019
El Salvador'da Eski Devlet Başkanı Funes İçin İade Talebi Onaylandı
SAN Orta Amerika ülkesi El Salvador'da mahkeme, Nikaragua'da yaşayan ve hakkında yolsuzluk suçlaması bulunan eski Devlet Başkanı Mauricio Funes'in iadesinin istenmesini kabul etti.
Nikaragua - 21.03.2019
Nikaragua'daki Siyasi Açmaz
Orta Amerika ülkesi Nikaragua'da muhalefet ile yeniden müzakerelere başlama konusunda anlaşan hükümet, gösterilerde tutuklanan muhalifleri serbest bırakacağını duyurdu.
Nikaragua - 19.03.2019
Nikaragua'daki Siyasi Açmaz
Nikaragua'da muhaliflerin oluşturduğu Yurttaş İttifakı, Devlet Başkanı Daniel Ortega'nın temsilcileri ile devam eden barış görüşmelerini durdurma kararı aldı.
Nikaragua - 18.03.2019
İnsan Hakları, Adalet ve Barış Merkezli, Kapsayıcı Bir Dış Politikaya İnanıyorum"
Omar makalesinde, "İnsan haklarına değer vermek, hem dostlarımıza hem de düşmanlarımıza aynı standartları uygulamak anlamına gelir. Honduras, Guatemala ve Brezilya'daki insan hakları mücadelesini de desteklemezsek, Venezuela, Küba ve Nikaragua'daki insan haklarına verdiğimiz desteğe güven olmaz.
Nikaragua - 15.03.2019
Nikaragua'da 50 Muhalif Tutuklu Serbest Bırakıldı
Nikaragua'da 50 muhalif tutuklunun serbest bırakıldığı bildirildi.
Nikaragua - 14.03.2019
AP'den Nikaragua'ya Yaptırım Çağrısı
Avrupa Parlamentosu (AP), Nikaragua hükümetini insan hakları konusunda sert bir şekilde eleştiren ve ülkeye yönelik yaptırım çağrısında bulunan kararı onayladı.
Nikaragua - 13.03.2019
Trumpizm ve Otoriterlik Çağında Arap Baharının Geleceği" Konferansı
Beş şartın tam anlamıyla bir araya gelmemesi halinde bu devrimin, değişimin gerçekleşmesinin, başarılı olmasının mümkün olmadığını dile getiren Arian, şöyle konuştu: "Devrim için gerekli olan bu 5 faktörün dışında yapısal ve yerel şartlar da gerekli. Yapısal ve yerel şartlar bağlamında Küba ve İran devrimi iki somut örnek. Dolayısıyla İran devrimi ne Küba'da ne de Nikaragua'da gerçekleşen devrim ile aynı değil.
Nikaragua - 13.03.2019
Dünya Siyasetinde 'Her 5 Bakandan Biri Kadın'
BAKANLIKLARDA EŞİT TEMSİLİN OLDUĞU ÜLKELER ARTTI 2017 yılında altı ülkenin bakanlıklarında yüzde 50 ve üzerinde kadın varken, bu sayı 2019 yılında dokuza çıktı. Eşit temsilin olduğu ülkeler şöyle: İspanya yüzde 64.7, Nikaragua yüzde 55.
Nikaragua - 11.03.2019
Nikaragua'daki Siyasi Açmaz
Nikaragua'da muhaliflerin oluşturduğu Yurttaş İttifakı, Devlet Başkanı Daniel Ortega yönetimi siyasi tutukluları serbest bırakmak gibi iyi niyet gösterisinde bulunmadıkça uzlaşı görüşmelerine devam etmeyeceklerini bildirdi.
Nikaragua - 10.03.2019
Nikaragua'daki Siyasi Açmaz
Nikaragua'da hükümet, sosyal güvenlik reformlarına karşı başlatılan protestoların geçen yıl büyük çaplı kitlesel eylemlere dönüştüğü ülkede siyasi açmazın çözümüne yönelik muhalefet ile yürütülen müzakerelerin gündem maddelerini duyurdu.
Nikaragua - 27.02.2019
Nikaragua'da Onlarca Tutuklu Serbest Bırakıldı
Nikaragua'da Devlet Başkanı Daniel Ortega yönetimi, ülkede geçen yıl düzenlenen gösterilerde tutuklanan onlarca kişiyi serbest bıraktı.
Nikaragua - 24.02.2019
Bolton, Küba'daki Anayasa Referandumunu Hedef Aldı
Bolton, daha önceki açıklamalarında da Venezuela'nın yanı sıra Küba ve Nikaragua'daki yönetimleri de hedef almış ve bu ülkedeki vatandaşların "demokrasi çağrılarını desteklediklerini" ifade etmişti.
Nikaragua - 24.02.2019
Maduro'nun Günleri Sayılı"
Venezuela, Küba ve Nikaragua konusunda geniş kapsamlı değerlendirmelerde bulunan Pompeo'nun, Mısır'daki idamlar konusunda herhangi bir açıklama yapmaması ise dikkati çekti.
Nikaragua - 22.02.2019
Nikaragua Devlet Başkanı Ortega Muhaliflerle Yeniden Masaya Oturacak
Nikaragua Devlet Başkanı Daniel Ortega, sosyal güvenlik reformlarına karşı başlatılan protestoların geçen yıl büyük çaplı kitlesel eylemlere dönüştüğü ülkede, hükümet karşıtlarıyla yeniden görüşmelere başlayacağını belirtti.
Nikaragua - 21.02.2019
Dha Dış - Bolton: Ortega'nın Günleri Sayılı, Nikaragua Özgür Olacak
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, sosyal medya hesabından Nikaragua Devlet Başkanı Daniel Ortega'yı hedef aldı.
Nikaragua - 19.02.2019
Nikaragua'daki Hükümet Karşıtı Protestolar
Nikaragua'da yargıç, Devlet Başkanı Daniel Ortega karşıtı gösterilere katılan çiftçileri temsil eden üç kişiye 159 ila 216 yıl hapis cezası verdi.
Nikaragua - 19.02.2019
Trump'tan Venezuela Ordusuna "Tehdit" Gibi Uyarı
"Juan Guaido'nun ve Venezuela halkının yanındayız. Artık sadece Venezuela'da değil, Nikaragua ve Küba'da da sosyalizmin ve komünizmin sayılı günleri kaldı.
Nikaragua - 14.02.2019
İlhan Omar'den ABD'nin Venezuela Özel Temsilcisi'ne Tepki
Abrams'ın eski ABD Başkanı Ronald Reagan döneminde 1991'de Nikaragua'daki isyancıları finanse etmek için ambargo altındaki Iran'a silah satılmasındaki rolünü de hatırlatan Omar, Abrams'ın özellikle Soğuk Savaş sürecindeki savaş yanlısı politikalarını ve konuya ilişkin Kongreye yalan söylemesini eleştirdi.
Nikaragua - 02.02.2019
BM Önünde ABD'ye Venezuela Protestosu
Protesto gösterisine İsviçre Sosyal Demokrat Partisi üyeleriyle, Arjantin, Şili, Kolombiya, Küba, Nikaragua ve Kolombiya gibi ülkelerden sivil toplum kuruluşu temsilcileri destek verdi.
Nikaragua - 02.02.2019
Borsada Rayici Olmayan Yabancı Para Kurları Belirlendi
Hazine ve Maliye Bakanlığınca, borsada rayici olmayan yabancı paraların, Vergi Usul Kanunu gereğince, 2018 yılı için yapılacak değerlemelerine esas oluşturacak kurlar belirlendi.
Nikaragua - 30.01.2019
Bolton'dan "Maduro ile İş Yapmayın" Açıklaması
Bolton, Twitter'da ayrıca, "PDVSA'ya getirilen yaptırımlarla ABD, Nikaragua'nın PDVSA ile ortak girişimi ve Daniel Ortega'nın yozlaşmış rejiminin kirli fonu olan ALBANISA'ya da yaptırım getirdi.
Nikaragua - 19.01.2019
Nikaragua'da Gazeteler Sansürü Protesto Etmek İçin Birinci Sayfaları Boş Çıktı
Nikaragua'da gazeteler, Devlet Başkanı Daniel Ortega rejiminin uyguladığı sansürü protesto etmek için bugün birinci sayfaları boş olarak çıktı.
Nikaragua - 18.01.2019
Nikaragua'da Çete Şiddeti
Nikaragua'da 4 polisin, ülkenin güneyindeki Kosta Rika sınırı yakınlarında bir suç çetesinin üyeleri tarafından öldürüldüğü bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nikaragua Haberleri | Nikaragua Haber - Haberler - Sayfa 6 - Nikaragua haberleri, son dakika nikaragua haber ve gelişmeleri burada. Şeytan Üçgeni'nden Dünya Kupası'na: Bermuda.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 9.5.2021 00:23:17. #1.16#

title