Nikaragua Haberleri

Nikaragua haber, Nikaragua son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nikaragua - 28.08.2019
Gürcistan Cumhurbaşkanı Salome Zurabişvili: Gürcistan Avrupa'yı seçti
Anelise Borges, euronews: Venezuela, Nikaragua, Suriye ve tabii ki Rusya gibi bazı ülkeler dışında uluslararası kamuoyu Abhazya'yı Gürcistan'ın bir parçası olarak tanıyor ve bağımsız bir devlet olarak görmüyor.
Nikaragua - 26.08.2019
Nikaragua'da "dang humması" salgını
Nikaragua'da, bu yılın başından bu yana 14 kişinin dang humması nedeniyle yaşamını yitirdiği bildirildi.
Nikaragua - 21.08.2019
Meksika'da kaçak göçmenlerin saklandığı eve baskın
Operasyonda, evde saklanan 75 Orta Amerikalı göçmenin bulunduğu ve bunlardan 26'sının çocuk olduğu belirtilerek, bu kişilerden çoğunun Honduras, diğerlerinin ise Guatemala, El Salvador ve Nikaragua'dan geldiği ifade edildi.
Nikaragua - 01.08.2019
Nikaragua'da "dang humması" uyarısı
Nikaragua hükümetince, ülkede bu yıl en az 8 kişinin ölümüne neden olan dang hummasının yayılması konusunda uyarıda bulunuldu.
Nikaragua - 31.07.2019
Nikaragua, eski El Salvador Devlet Başkanı Funes'e vatandaşlık verdi
Nikaragua'nın, hakkında "yolsuzluk" suçlaması bulunan eski El Salvador Devlet Başkanı Mauricio Funes'e vatandaşlık verdiği bildirildi.
Nikaragua - 24.07.2019
Bakan Çavuşoğlu: ABD'nin 'güvenli bölge' önerisi tatmin edici değil
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Nikaragua Dışişleri Bakanı Denis Moncada ile görüştükten sonra ortak basın toplantısı düzenledi.
Nikaragua - 24.07.2019
Çavuşoğlu-Moncada ortak basın toplantısı
Çavuşoğlu, Nikaragua Dışişleri Bakanı Denis Moncada Colindres ile ikili ve heyetlerarası görüşmelerinin ardından Dışişleri Bakanlığında ortak basın toplantısı düzenledi.
Nikaragua - 24.07.2019
Bakan Çavuşoğlu: "ABD'nin getirdiği öneriler bizi tatmin eder düzeyde değil"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Nikaragua Dışişleri Bakanı Denis Moncada Colindres ile ortak basın toplantısı düzenledi.
Nikaragua - 24.07.2019
Çavuşoğlu - Hakan Atilla'nın Türkiye'ye gelişi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun soruları cevaplaması ANKARA - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Nikaragua Dışişleri Bakanı Denis Moncada Colindres ile ortak basın toplantısı düzenledi.
Nikaragua - 24.07.2019
Çavuşoğlu-Moncada ortak basın toplantısı
Nikaragua Dışişleri Bakanı Denis Moncada Colindres, uluslararası arenada bazı devletlerin tek taraflı adımlar atmasına karşı olduklarını belirterek, "Devletler arasında barışçıl çözümler istiyoruz.
Nikaragua - 24.07.2019
Çavuşoğlu-Moncada ortak basın toplantısı
Çavuşoğlu, Nikaragua Dışişleri Bakanı Denis Moncada Colindres ile ikili ve heyetler arası görüşmelerinin ardından Dışişleri Bakanlığında ortak basın toplantısı düzenledi.
Nikaragua - 24.07.2019
Çavuşoğlu, Nikaragua Dışişleri Bakanı Colindres ile görüştü
Nikaragua Dışişleri Bakanı Denis Moncada Colindres'in Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından karşılanması Çavuşoğlu'nun konuk bakan ile sohbeti Bakanların el sıkışması ve ikili görüşmeye geçişleri ANKARA - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Nikaragua Dışişleri Bakanı Denis Moncada...
Nikaragua - 24.07.2019
GÜNDEM / 24 Temmuz 2019
(Ankara/14.30) DÜNYA DİPLOMASİ 1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Nikaragua Dışişleri Bakanı Denis Moncada Colindres ile ortak basın toplantısı düzenleyecek.
Nikaragua - 24.07.2019
GÜNDEM ÖZETİ / 24 Temmuz 2019
(Ankara/14.30) DÜNYA DİPLOMASİ 1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Nikaragua Dışişleri Bakanı Denis Moncada Colindres ile ortak basın toplantısı düzenleyecek.
Nikaragua - 23.07.2019
Meksika ABD'ye göçü yüzde 36 azalttı
CNN Espanol'un haberine göre, çoğu El Salvador, Guatemala, Honduras ve Nikaragua'dan gelerek ABD ve Kanada'ya gitmek isteyen göçmenleri durdurmak için Meksika'nın aldığı önlemler, düzensiz göç akışını düşürdü.
Nikaragua - 20.07.2019
Arjantin Devlet Başkanı Macri, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'yu kabul etti
Kabulde, bölgedeki diğer ülkelerle iş birliği içinde Hizbullah'a karşı operasyonlar, Küba, Nikaragua ve Venezuela meselesinin yanı sıra iki ülke ilişkileri ele alındı.
Nikaragua - 19.07.2019
Meksika'dan "refakatsiz göçmen çocuklara yardım" açıklaması
Enstitüden yapılan açıklamada, aralıktan bu yana, çoğu doğdukları El Salvador, Guatemala, Honduras ve Nikaragua'dan göç eden 10 binden fazla refakatsiz çocuğa destek olunduğu ifade edildi.
Nikaragua - 14.07.2019
Haftanın tarihine bakış
1979- Sandinistalar, Nikaragua'da Managua'ya girdi.
Nikaragua - 08.07.2019
Meksika'da traktör römorkuna saklanmış 51 göçmen yakalandı
Meksika Kamu Güvenliği Bakanlığından yapılan açıklamada, gelişmiş cihazların kullanıldığı baskında Ekvador, El Salvador, Guatemala, Honduras ve Nikaragua gibi ülkelerden gelen 21'i çocuk 51 düzensiz göçmenin traktör römorkunda saklanmış vaziyette bulunduğu bildirildi.
Nikaragua - 06.07.2019
Nikaragua'da muhalifler hükümetle yeniden masaya oturmaya hazır
Orta Amerika ülkesi Nikaragua'da muhalifler, siyasi açmazı çözmek için Devlet Başkanı Daniel Ortega hükümetiyle diyaloğu sürdürmeye istekli olduğunu açıkladı.
Nikaragua - 03.07.2019
Putin'den Türkiye'ye övgü dolu sözler
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin'deki Aleksandrovskiy salonunda, ülkelerini temsilen Rusya'da görev yapan 18 büyükelçinin güven mektubunun alındığı törende önemli açıklamalar yaptı. Törende Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Sierra Leone Cumhuriyeti, Brezilya, Etiyopya, Belarus, Nikaragua, Hırvatistan, Kırgızistan, Namibya, Moritanya, Afganistan, Yunanistan, Güney Kore, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Kosta Rika, Seyşeller, Botsvana ve geçtiğimiz Ocak ayında göreve başlayan Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar'ın güven mektupları sunuldu.
Nikaragua - 02.07.2019
CONCACAF Gold Cup'ta yarı final ve final heyecanı, D-Smart'ta
Turnuvanın ilk yarı final maçında yarın sabah TSİ 05.00'te Haiti ile Meksika kozlarını paylaşacak. Karşılaşma, 77. Kanal Sport Smart ekranlarından canlı yayınlanacak. Grup aşamasında 3 maçta kaydettiği 13 golle dikkatleri üzerine çeken ve 7 şampiyonlukla Gold Cup'ta en başarılı ülke olan Meksika, çeyrek finalde Kosta Rika'yı penaltılarla eledi. Bermuda, Nikaragua ve Kosta Rika'nın olduğu gruptan 3 galibiyet alarak çeyrek finale yükselen Haiti ise çeyrek finalde Kanada'yı 3-2 ile eleyerek yarı finale yükseldi.
Nikaragua - 29.06.2019
OAS, Guaido'nun temsilcisini daimi olarak tanıdı
Kolombiya'nın Medellin kentinde düzenlenen OAS 49'uncu Genel Kurulu Venezuela ve Nikaragua konularında alınan kararların yanı sıra Amerikalılar Arası İnsan Hakları Komisyonuna (IACHR) yeni üye atamaları ile sona erdi.
Nikaragua - 21.06.2019
ABD'den Nikaragualı yetkililere yaptırım kararı
ABD'de Başkan Donald Trump yönetimi ülkede geçen yıl yaşanan hükümet karşıtı gösterilerin şiddet yoluyla bastırılmasında rolü bulunan 4 yetkiliye daha yaptırım uygulama kararı aldı.
Nikaragua - 21.06.2019
Amerikan Devletleri Örgütünden Nikaragua'ya "siyasi tutukluları serbest bırak" çağrısı
Amerikan Devletleri Örgütü (OAS), Nikaragua hükümetine, tutuklu bulunan tüm muhaliflerin serbest bırakılması çağrısı yaptı.
Nikaragua - 19.06.2019
Nikaragua'da hükümet ile muhalefet arasında siyasi tutuklu çıkmazı
Nikaragua'da, Devlet Başkanı Daniel Ortega hükümeti, ülkede tutuklu bulunan muhaliflerin tamamını serbest bıraktığını açıklamasına rağmen, muhalefet, 80'den fazla siyasi tutuklunun halen hapiste olduğunu ileri sürdü.
Nikaragua - 12.06.2019
Orta Amerika ülkesi Nikaragua'da tansiyon artıyor
Orta Amerika ülkelerinden Nikaragua'da Parlamento, 'insani amaçlar, eğitim ve deneyim alışveriş' amaçları ile Küba, Rusya, Venezuela ve ABD'nin askeri personelinin ülkeye girişini onayladı.
Nikaragua - 10.06.2019
Nikaragua'da 50 siyasi tutuklu serbest bırakıldı
Güney Amerika ülkesi Nikaragua'da geçen yılki hükümet karşıtı gösterilere katıldıkları için "kamu düzenini bozmak" suçlamasıyla tutuklu bulunan muhaliflerden 50'si serbest bırakıldı.
Nikaragua - 07.06.2019
Dünyada 115 milyon çocuk damat
Orta Afrika Cumhuriyeti yüzde 28 ile en yüksek çocuk damat oranına sahipken, bu ülkeyi yüzde 19 ile Nikaragua ve yüzde 13 ile Madagaskar takip ediyor.
Nikaragua - 30.05.2019
Nikaragua'daki siyasi açmaz
Orta Amerika ülkesi Nikaragua'da, Devlet Başkanı Daniel Ortega hükümetine karşı düzenlenen protestolarda gözaltına alınan 50 tutuklu daha ev hapsine alındı.
Nikaragua - 30.05.2019
Kosta Rika'dan Nikaragua için seçim çağrısı
Kosta Rika Devlet Başkanı Carlos Alvarado, komşu Nikaragua'ya uluslararası yaptırım uygulanmasına yol açan siyasi krizin çözülmesine yönelik özgür ve demokratik seçimlerin yapılabilmesi için uluslararası gözlemciler denetiminde seçim çağrısı yaptı.
Nikaragua - 23.05.2019
Kosta Rika'dan "Nikaragua ve Venezuela" açıklaması
Kosta Rika Devlet Başkanı Carlos Alvarado, Nikaragua ve Venezuela'daki insani krize ilişkin problemlerin çözümünün askeri seçeneğin dışında tutulması gerektiğini bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nikaragua Haberleri | Nikaragua Haber - Haberler - Sayfa 5 - Nikaragua haberleri, son dakika nikaragua haber ve gelişmeleri burada. Trump: Morales'in istifası batı yarım kürenin demokrasisi için önemli bir olaydır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.5.2021 16:08:01. #1.15#

title