Nikaragua Haberleri

Nikaragua haber, Nikaragua son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nikaragua - 16.11.2020
Iota'nın Orta Amerika'yı 4. kategoride vurması bekleniyor
Iota'nın karaya inmesi beklenen Nikaragua ve Honduras'ın deniz seviyesine yakın kesimlerinde tahliyeler yapılırken, Nikaragua'da yağmur ve rüzgar pazar gecesinden itibaren etkisini göstermeye başladı.
Nikaragua - 13.11.2020
Kuzey Carolina'da Eta kasırgasının yol açtığı aşırı yağışlarda 7 kişi öldü
Honduras, Guatemala, Panama ve Nikaragua'da binlerce ev zarar görmüş, 100'den fazla yol ve köprü kullanılamaz hale gelmişti.
Nikaragua - 10.11.2020
Orta Amerika ülkelerinde Eta kasırgası nedeniyle 200 kişi öldü
Orta Amerika basınına göre, Eta kasırgasının Honduras, Guatemala, Panama ve Nikaragua'yı terk etmesinin ardından yaşanan sel felaketi ve toprak kaymalarında şu ana kadar 200 kişi yaşamını yitirdi.
Nikaragua - 10.11.2020
Ukrayna, Kırım'a fahri konsolosluk açması sebebiyle Nikaragua'ya yaptırım uygulayacak
Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Rusya'nın yasa dışı ilhak ettiği Kırım'a fahri konsolosluk açması sebebiyle Nikaragua'ya yaptırım uygulanacağını bildirdi.
Nikaragua - 07.11.2020
Eta Kasırgası nedeniyle Meksika'da 20 kişi öldü
Orta Amerika ülkeleri Nikaragua ve Honduras'ta salı günü etkili olan Eta Kasırgası'nda en az 3 kişi yaşamını yitirmişti.
Nikaragua - 07.11.2020
Son Dakika | Eta Kasırgası nedeniyle Guatemala'da 150 kişinin öldüğünden endişe ediliyor
Orta Amerika ülkeleri Nikaragua ve Honduras'ta salı günü etkili olan Eta Kasırgası'nda en az 3 kişi yaşamını yitirmişti.
Nikaragua - 07.11.2020
Eta Kasırgası, Guatemala'yı vurdu: 50 ölü
Orta Amerika'da ölü sayısı 70 Eta Kasırgası, Guatemala'nın yanı sıra Nikaragua ve Honduras gibi ülkelerde de etkili oldu.
Nikaragua - 07.11.2020
Son dakika haberi! Dışişleri Bakanlığı:  Dost bölge ülkelerine ve halklarına geçmiş olsun
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Orta Amerika Bölgesini etkisi altına alan Eta Kasırgası'nın, Guatemala, Honduras, Panama, Kosta Rika, Nikaragua ve Belize'de can kaybı ve maddi hasara yol açtığı büyük üzüntüyle öğrenilmiştir.
Nikaragua - 06.11.2020
Türkiye'den, Orta Amerika'da etkili olan Eta Kasırgası dolayısıyla taziye mesajı
Bakanlıktan yapılan açıklamada, Orta Amerika bölgesini etkisi altına alan Eta Kasırgası'nın, Guatemala, Honduras, Panama, Kosta Rika, Nikaragua ve Belize'de can kaybı ve maddi hasara yol açtığının büyük üzüntüyle öğrenildiği belirtildi.
Nikaragua - 06.11.2020
Son dakika haberi! Guatemala'da şiddetli yağış ve toprak kaymalarında en az 50 kişi öldü
Orta Amerika ülkeleri Nikaragua ve Honduras'ta salı günü etkili olan Eta Kasırgası'nda en az 3 kişi yaşamını yitirmişti.
Nikaragua - 04.11.2020
Son dakika haberleri | Nikaragua ve Honduras'ta etkili olan Eta Kasırgası'nda en az 3 kişi öldü
Edinilen son dakika haberine göre Orta Amerika ülkeleri Nikaragua ve Honduras'ta etkili olan Eta Kasırgası'nda en az 3 kişi yaşamını yitirdi.
Nikaragua - 03.11.2020
Eta Kasırgası Nikaragua'yı vurdu
Eta Kasırgası Nikaragua'yı Kuzey Karayip Kıyısı Özerk Bölgesi'nde bulunan Puerto Cabezas (Bilwi) kentinden vurdu.
Nikaragua - 03.11.2020
FLAŞ... FLAŞ...
Eta kasırgası kuvvetli rüzgar ve yağmurla Orta Amerika ülkesi Nikaragua'yı vurdu.
Nikaragua - 02.11.2020
Dünya genelinde en az 442 gazeteci Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti
Meksika'da 26, ABD'de 22, Pakistan'da 11, Panama'da 11, Bolivya'da 9, İngiltere ve Nijerya'dan 8'er, Afganistan ve Honduras'tan 7'şer, Nikaragua'da 6, Rusya, Venezuela ve Dominik Cumhuriyeti'nden 5'er ve Fransa, İspanya ve Kolombiya'dan 4'er gazeteci salgında hayatını kaybetti.
Nikaragua - 26.10.2020
Bolivya'da boşa çıkan darbe ve Latin Amerika siyasetine etkileri
3) Chavez'in ölümü sonrasında Nicolas Maduro tarafından az farkla kazanılan seçimlerle Venezuela solu iktidarı muhafaza edebilmişti. Bununla birlikte, bölgedeki önemli sol eğilimli liderlerin iktidarı birer birer sağ görüşlü liderlere kaptırmaları bu önemli petrol ülkesini kıtada yalnızlaştırdı. Peru'da Ollanta Humala, Brezilya'da Lula da Silva ve Dilma Roussef, Şili'de Michelle Bachelet, Arjantin'de Cristina Kirchner, Uruguay'da Jose Mujica son yıllarda iktidarlarını sağ eğilimli iktidarlara bırakarak siyasi arenadan çekilen önemli liderler. Hugo Chavez ve Fidel Castro'nun ölümleri de Latin Amerika soluna etki eden önemli unsurlar oldu. Venezuela'nın Küba ve Nikaragua ile olan işbirliğiyle hafifletmeye çalıştığı yalnızlığı, Arjantin'de Mauricio Macri iktidarının son bularak Alberto Fernandez önderliğinde sol iktidarın tesis edilmesiyle en azından psikolojik olarak görece moral kazanmıştı.
Nikaragua - 20.10.2020
Nikaragua Devlet Başkanı Ortega, muhaliflerin "cezaevinde işkenceye uğradığı" iddialarını yalanladı
Nikaragua Devlet Başkanı Daniel Ortega, hapse giren muhaliflerin, tutukluluk esnasında işkenceye uğradıkları yönündeki iddialarını yalanladı.
Nikaragua - 15.10.2020
Latin Amerika ülkeleriyle diplomatik ilişkilerimizin 70. yılı ve açılım politikamız
Tam 70 yıl önce bugünlerde Türkiye Cumhuriyeti Latin Amerika ülkeleriyle ilişkilerini geliştirmek üzere çok önemli bir girişimde bulunarak o dönem henüz diplomatik münasebetleri bulunmayan 13 bölge ülkesiyle ilişki tesis edilmesi için ilk adımı atmıştı. 1945 yılından itibaren Latin Amerika'da mukim dört büyükelçimiz (Meksika, Brezilya, Arjantin ve Şili), Birleşmiş Milletler (BM) daimi temsilciliğimiz ve dışişleri bakanlığımız bünyesinde gerçekleştirilen çok sayıda yazışma, istişare ve değerlendirmenin sonucu olarak, 21 Eylül 1950 tarihinde yayımlanan iki Bakanlar Kurulu kararıyla birçok Latin Amerika ülkesiyle devletimiz arasında diplomatik ilişki kuruldu. Bu çerçevede, 3/11858 sayılı karar uyarınca Santiago (Şili) Büyükelçimiz Bedri Tahir Şaman memleketimizi Bolivya, Kolombiya, Ekvador ve Peru devletleri nezdinde temsile memur edildi. Aynı şekilde Meksika Büyükelçimiz Vedit Uzgören de Kosta Rika, Küba, El-Salvador, Honduras, Panama, Dominik Cumhuriyeti ve Nikaragua devletleri nezdinde ülkemizi temsille görevlendirildi.
Nikaragua - 08.10.2020
Türk ev tekstili ürünleri 189 ülkede mekanları süsledi
Eylül ayında sektörün ihracatının yüzde 14'ten fazla arttığını belirten Bayram, şunları kaydetti: "Sektör temsilcileri, 9 ayda 189 ülke, serbest bölge ve özerk bölgeye dış satım gerçekleştirdi. İhracattaki yükselişin devamı için sektör temsilcileri adına yeni destek paketlerinin oluşturulmasını bekliyoruz. Eylül ayını geçen yılın aynı ayına göre yüzde 14 artışla 264 milyon dolar seviyesinde dış satımla tamamlayan ev tekstil sektörü, geçen yılın aynı ayında 231 milyon dolar ihracat gerçekleştirmişti. Sektörün ocak-eylül dönemi ihracatı ise 1 milyar 706 milyon dolar oldu." Türk ev tekstilcilerinin en fazla ürün sattığı ülkelerin Almanya, ABD, Birleşik Krallık, İtalya ve Fransa olduğu bilgisini veren Bayram, geçen yıl hiç ihracat yapılmayan Gine, Haiti, Bhutan, Nikaragua ve Faroe Adaları ile de bu yıl ticaret yapıldığına dikkati çekti.
Nikaragua - 07.10.2020
7 Ekim Çarşamba DHA Spor Gündemi
Beşiktaşlı futbolcu Güven Yalçın: Öncelikli hedefimiz toparlanmak ve galibiyetler almak"Türkiye için oynamak gurur verici" "Avrupa'ya gitme hedefim var""Beşiktaş ve milli takımda düzenli forma giymek istiyorum""A Milli Takım'da kim iyiyse o oynasın" Trabzonsporlu Hüseyin Türkmen:...
Nikaragua - 06.10.2020
Kovid-19'la mücadele için 26 ülkeden Batılı ülkelere "yaptırımları kaldırın" çağrısı
Bu 26 ülkenin "Angola, Antigua ve Barbuda, Belarus, Burundi, Kamboçya, Kamerun, Çin, Küba, Kuzey Kore, Ekvator Ginesi, Eritre, İran, Laos, Myanmar, Namibya, Nikaragua, Pakistan, Filistin, Rusya, Saint Vincent ve Grenadinler, Güney Sudan, Sudan, Surinam, Suriye, Venezuela ve Zimbabve" olduğu bilgisi paylaşıldı.
Nikaragua - 29.09.2020
Trabzon'dan 8 ayda 676,8 milyon dolarlık ihracat yapıldı
Önceki dönemden farklı olarak Gana, Paraguay, Nikaragua, Yemen, Cibuti, Uganda, Bahreyn, Suriye, Nijerya, Honduras, Hırvatistan, Mauritius, Kenya, Jamaika ve Moritanya da ihracat gerçekleştirilen ülkeler arasında yer aldı.
Nikaragua - 24.09.2020
Venezuela'dan uluslararası topluma ABD yaptırımlarına karşı çıkması çağrısı
ABD'nin küresel bir pandeminin ortasında Venezuela, Küba, Nikaragua, Suriye ve İran gibi ülkelere yaptırımları artırdığını belirten Maduro, "ABD'nin tek taraflı cebri yaptırımlarının son bulmasını talep etmeliyiz.
Nikaragua - 16.09.2020
Nikaragua'da Devlet Başkanı'ndan muhaliflere müebbet tehdidi
Nikaragua Devlet Başkanı Daniel Ortega, muhalifleri ömür boyu hapis cezasına çarptırmakla tehdit etti.
Nikaragua - 15.09.2020
Trump yönetimi, 4 ülkeden sığınmacıları sınır dışı edebilir
SAN ABD'nin Haiti, El Salvador, Nikaragua ve Sudan'dan gelen sığınmacılara uygulanan "Geçici Koruma Statüsü"nü kaldırabileceğine hükmedildi.
Nikaragua - 15.09.2020
Son dakika haberleri: Dünya genelinde en az 366 gazeteci Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti
Bolivya, İngiltere ve Nijerya'da 8'er gazeteci, Honduras'ta 7, Nikaragua'da 6, Rusya ve Dominik Cumhuriyeti'nde 5'er, İspanya ve Fransa'da ise 4'er gazeteci virüs nedeniyle öldü.
Nikaragua - 14.09.2020
Türk ev tekstili ürünleri 187 ülkede iç mekanları süsledi
Yılın 8 ayında 187 ülke, serbest bölge ile özerk bölgeye dış satım yapan sektör temsilcileri, 2019'un aynı döneminde hiç ürün gönderilmeyen Faroe Adaları, Gine, Bhutan, Haiti ve Nikaragua'ya da ihracat yaptı.
Nikaragua - 10.09.2020
Çavuşoğlu, Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi'nde konuştu (2) Açıklaması
Çavuşoğlu, AP milletvekillerinden birinin adaların münhasır ekonomik bölge oluşturabileceği yönündeki sözleri üzerine, Türkiye'nin bu konudaki tezlerini destekleyen çok sayıda uluslararası hukuk kararı olduğunu söyledi. Çavuşoğlu, örnek olarak 1985'teki Libya-Malta, 1977'deki Fransa-İngiltere, 2009'daki Ukrayna-Romanya, 2012'deki Nikaragua-Kolombiya arasındaki uluslararası hukuk kararlarını gösterdi.
Nikaragua - 03.09.2020
Türkiye'nin Doğu Akdeniz diplomasisi
1982 Birleşmiş Milletler Deniz Hukuku Sözleşmesi'nden (BMDHS) mülhem bir yorumlamayla hareket eden Yunanistan ise çelişik biçimde, bizatihi ilgili sözleşme uyarınca, aynı zamanda kara ülkesi olan bir devletin adalarının deniz yetki alanlarına sahip olmasının, her koşulda uygulanabilecek bir kural olmadığı vurgusunu ve UAD'nin (1977 İngiltere-Fransa, 1984 Malta-Libya, 2012 Nikaragua-Kolombiya davalarında olduğu gibi) benzer kategorideki farklı ihtilaflara ilişkin, kıta ülkesinin doğal uzantısında bulunan adaların kıta sahanlığı ve MEB haklarının bulunmadığını vurgulayan kararlarını yok sayıyor; üstelik bu hususu İyon denizindeki egemenlik hakları bağlamında İtalya ile yapmış olduğu deniz yetki alanları sınırlandırma anlaşmasında bizatihi kabul etmiş ve kendisine ait adalar için bu yönde bir talep ortaya koymamış olmasına karşın.
Nikaragua - 04.08.2020
BM Deniz Hukuku Sözleşmesi'ne göre Meis Adası'nın statüsü
Uluslararası Adalet Divanı bugüne kadar Meis Adası'na benzer kategorideki ihtilaflarda Türkiye'nin görüşlerini destekleyen yorumlar yapmıştır. Bu kategorideki kararlar arasında ilk akla gelenler 1977 yılında İngiltere-Fransa davası, 1984 tarihli Malta–Libya davası, 2012 tarihli Nikaragua–Kolombiya davalarıdır.
Nikaragua - 17.07.2020
ABD'den Nikaragua Devlet Başkanı'nın oğluna yaptırım
ABD yönetimi, Orta Amerika ülkesi Nikaragua Devlet Başkanı Daniel Ortega'nın oğlu Juan Carlos Ortega Murillo'nun da aralarında bulunduğu 2 kişi ve 2 şirketi yaptırım listesine aldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nikaragua Haberleri | Nikaragua Haber - Haberler - Sayfa 2 - Nikaragua haberleri, son dakika nikaragua haber ve gelişmeleri burada. Nikaragua'da otobüs devrildi: 17 ölü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.5.2021 23:59:52. #1.16#

title