Nijerya'ya Mevlana Şekeri Satıyor

Kevser Şekerleme yurt dışında beyaz şeker olarak bilinen Mevlana Şekeri'ni Nijerya'ya ihraç etmeye başladı.

Nijerya'ya Mevlana Şekeri Satıyor
08.04.2011 17:00 | Son Güncelleme: 08.04.2011 17:00

Kevser Şekerleme yurt dışında beyaz şeker olarak bilinen Mevlana Şekeri'ni Nijerya'ya ihraç etmeye başladı.

Kevser Şekerleme, yurt dışında en az Konya kadar tanınan Mevlana Şekeri'ni Nijerya'ya ihraç etmeye başladı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kevser Şekerleme Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çeçen, "Mevlana Şekeri'nin yurt dışına ihracatı şüphesiz ki ilk kez yapılmıyor ama bu ihracatın e-ticaret olarak yani elektronik ortamda yapılıyor olması gerçekten heyecan verici. Türkiye'de büyüyen KOBİ'lere ve yurt dışında kendisine pazar oluşturmak isteyenlere dünyanın birçok noktasından mal ve hizmet alım taleplerinin bilgi akışını sağlayan Turkishexporter'a üye olduktan sonra dünyanın farklı noktalarından alım talepleri elimize ulaşmaya başladı. İş yükümüzün yoğunluğuna göre bu talepleri değerlendirmeye çalışıyoruz. " dedi.

Nijeryalıların Mevlana Şekeri'ni çok sevdiklerini söyleyen Çeçen, "Bu olayı sadece ihracat olarak tanımlamak yanıltıcı olabilir. Tarih boyunca Konya önemli roller üstlenmiştir. Kültürün, siyasetin, manevi iklimin başkenti olmuştur. Tarımın merkezi özelliğinin yanına şimdi de sanayinin üssü olma hedefini eklemiştir. Büyüyen ve gelişen bir sanayimiz var. Ama birçok KOBİ'mizin ya yurt dışı tecrübesi yok ya da pazar bulmakta zorlanıyor. Bu bağlamda Turkishexporter'ın yaptığını çok önemsiyoruz. " diye konuştu. - KONYA

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title