Nijerya'da açılan 'Kapadokya' temalı restoran müşterilere farklı bir deneyim yaşatıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Nijerya'da açılan "Kapadokya" temalı restoran müşterilere farklı bir deneyim yaşatıyor

AA / Adam Abu - Haberler | Güncel
Nijerya'da açılan

Kapadokya temalı restoranın içinden görüntüler Restorana gelen müşteriler Kapadoccia Restoranı Genel Müdürü Oliver George ile röportaj Nijerya'nın başkenti Abuja'da açılan Kapadokya temalı restoran, müşterilerine, Türkiye'ye hiç gitmeden Kapadokya deneyimi yaşatıyor.

Kapadokya temalı restoranın içinden görüntüler

Restorana gelen müşteriler

Kapadoccia Restoranı Genel Müdürü Oliver George ile röportaj Nijerya'nın başkenti Abuja'da açılan Kapadokya temalı restoran, müşterilerine, Türkiye'ye hiç gitmeden Kapadokya deneyimi yaşatıyor.

Mağara konseptli "Kapadoccia" ismiyle hizmet veren restoranda, sinevizyonla duvara yansıtılan Kapadokya videosu, müşterilere Türkiye'yi ziyaret etmenin hayalini kurduruyor.

Restoranın Genel Müdürü Oliver George, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3,5 yıl önce Kanada'dan Nijerya'ya geldiğini ve başkent Abuja'yı çok beğendiğini söyledi.

George, yıllardır Nijerya'da restoran açma hayali kurduğunu ve dikkati çekecek bir şey ortaya çıkartmak istediğini anlattı.

Konsept konusunda çok zorlandığını vurgulayan George, "İlk olarak mağara konseptli bir restoran düşündük, bununla ilgili internette araştırmalar yaparken tesadüfen Kapadokya'ya rastladık ve çok beğendik." dedi.

George, Türkiye'ye hep gitmek istediğini ifade ederek, Kapadokya'nın Türkiye'de olduğunu görünce bu fırsatı kullanarak restoranın çizimini yapan mimarla Kapadokya'yı ziyaret ettiklerini dile getirdi.

"Menüde Türk yemekleri bulunuyor"

Türkiye'yi ve Kapadokya'yı çok beğendiklerini anlatan George, "Kapadokya'yı ziyaret ettik ve gerçekten orayı çok beğendik, 'hemen böyle bir şey yapalım' diye karar verdik." dedi.

George, restorana da "Kapadoccia" ismini verdiklerini, ziyaretleri sırasında Kapadokya'dan aldıkları bazı objeleri restoranda sergilediklerini ifade etti.

Menüde Türk yemeklerinin de bulunduğunu belirten George, ziyaretçilere pide, lahmacun, karnıyarık, İskender ve Adana kebap gibi yemekleri servis ettiklerini ifade etti.

George, buraya gelen müşterilerin kendilerini Türkiye'deymiş gibi hissetmelerini istediklerini vurgulayarak "Gelenlere ilk önce kolonya veriyoruz ve yemekten sonra çay, lokum ikram ediyoruz." diye konuştu.

Nijerya'da açılan Kapadokya temalı restoran müşterilere farklı bir deneyim yaşatıyor

Nijerya'da açılan Kapadokya temalı restoran müşterilere farklı bir deneyim yaşatıyor

Nijerya'da açılan Kapadokya temalı restoran müşterilere farklı bir deneyim yaşatıyor

AA / Adam Abu - Son Dakika Haberleri
500