Nihat Tazearslan Haberleri

Nihat Tazearslan haber, Nihat Tazearslan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nihat Tazearslan - 06.07.2019
Hatayspor'da başkanlığa Nihat Tazearslan seçildi
Spor Toto 1. Lig ekibi Hatayspor'da başkanlığa Nihat Tazearslan seçildi.
Nihat Tazearslan - 26.09.2011
Antakya'nın Asi'yle Buluşması İçin Bilimsel Adımlar Sürüyor
Başlatılan bu ortak çalışma kapsamında hem arazi çalışmaları, incelemeleri yapıldı hem de karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Belediye Başkanı Sayın Doç.Dr. Lütfü Savaş, Başkan Yardımcısı Jeofizik Mühendisi Faik Selçuk Kızılkaya, Su-Kanal İşleri Müd.Mustafa Yıldırım, Etüt-Proje Müd.Engin Sözer, Fen İşleri Müd. Nihat Tazearslan, AKOM sorumlusu Mehmet Elmas, mühendis ve mimar personelin yanı sıra çalışmalara, koordinatör olarak Anadolu Üniversitesi adına Uydu Ve Uzay Bilimleri Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof.
Nihat Tazearslan - 26.09.2011
Belediye Asi Nehri'ni Antakya'yla Buluşması İçin Çalışma Başlattı
Başlatılan ortak çalışma kapsamında arazi çalışmaları ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunulduğu belirtilen açıklamada, şunlara yer verildi: "Arazi çalışmalarında Asi Nehri'nin bugüne kadar Antakya'ya rekreasyonel anlamda çok katkı sağlaması olasıyken ne yazık ki bu göz ardı edilmiş, kentin mutlak suretle suyla buluşturulması gerekiyor. Yapılacak çalışmalar sonucunda taşkın zararlarının ortadan kaldırılması, suyun temizlenmesi ve yaz kış aynı derinlikte tutulması, kentsel tasarım çalışmalarıyla beraber Antakyalılar'ın suyla buluşmasının mümkün olabilecektir. Öncelikli olarak şehirde genel bir peyzaj vizyonunun oluşturulması gerekiyor. Akarsuyun sadece kent içinden geçen bölümü değil kırsal peyzaj ile bağlantılı bölümleri de doğal sınırlar içerisinde ele alınmalıdır. Bu çalışma akarsu ana kanalını da besleyen yan dereleri de içermelidir. Akarsuyun mevcut kirlilik yükü sebebiyle kentle halihazırda ilişkisi zayıftır ve kente akarsuya arkasını dönmüştür. Bugüne kadar yapılan birbirinden bağımsız çalışmalar ve girişimlere rağmen bu bağlamda bir bütünleşme sağlanamamıştır. Oysa medeniyetlerin akarsu kıyılarında kurulma sebebi su varlığı ve bundan yararlanma olanaklarını kullanmasıdır. Bu anlamda Antakya kenti suya yakınlaştırılmalı ve çağdaş kentleşmenin bir göstergesi olarak Asi geri kazanılmalı ve vatandaşa açılmalıdır" Asi nehri üzerindeki incelemelere Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Başkan Yardımcısı Faik Selçuk Kızılkaya, Su-Kanal İşleri Müdürü Mustafa Yıldırım, Etüt-Proje Müdürü Engin Sözer, Fen İşleri Müdürü Nihat Tazearslan, mühendis ve mimar personelin yanı sıra, koordinatör olarak Anadolu Üniversitesi adına Uydu ve Uzay Bilimleri Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nihat Tazearslan Haberleri | Nihat Tazearslan Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Nihat Tazearslan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nihat Tazearslan kimdir, hayatı ve biyografisi. Hatayspor'da transfer.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.10.2021 06:17:58. #1.16#

title