Nihat Özdemir: Bir Çok Cephede Mücadele Ettik

Turkcell Süper Lig'de 2006-07 Sezonu Şampiyonluğunu İlan Eden Fenerbahçe'de, Başkan Vekili Nihat Özdemir, Bir Çok Cephede Birden Mücadele Etmek Zorunda Kaldıklarını Söyledi.

Nihat Özdemir: Bir Çok Cephede Mücadele Ettik

Turkcell Süper Lig'de 2006-07 sezonu şampiyonluğunu ilan eden Fenerbahçe'de, Başkan Vekili Nihat Özdemir, bir çok cephede birden mücadele etmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamasında Nihat Özdemir, yaşadıkları önemli zorluklar olduğunu kaydederek, "Yönetim kurulumuzda ceza almayan yönetici neredeyse kalmadı. Fenerbahçe'ye yapılan haksızlıkları dile getirdiğimiz için ceza aldık. Fenerbahçe'ye karşı yapılacak her hareketin karşısında durmaya hazırız. Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyelerine verilen cezalarda art niyet aramak gerekiyor. Mücadele ettiğimiz diğer kulüplerin başkanları ile aynı yorumları yapmamıza rağmen onlar ceza almadı" diye konuştu.

Fenerbahçe Kulübü olarak 100. yıllarında şampiyon olma hedefleri bulunduğunu tekrarlayan Özdemir, "Ligin genelinde öndeydik. Çok büyük mücadeleler verdik. Şimdi kutlama yapma zamanı. Önemli pay taraftarımızın. Tüm deplasmanlarda yanımızda oldular. Türkiye'de bulunan hiçbir takımda böyle bir taraftar olmadığını belirtmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

MOSTUROĞLU: "OLAYLAR BİZİ KENETLEDİ"

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu da açıklamasında bu sezon çok tatsız olaylar olduğunu kaydederek, "Taraftarımız kenetlendi. Bu olaylar bizim kenetlenmemizi sağladı. Rakiplerimiz çözüleceğimizi sandılar ama tam tersi oldu. Bizler ailemizden, sosyal hayatımızdan ödün verdik ama bize inanmış bir taraftar vardı. Başarılarımızın altında bize karşı olan kurumları görüyorum. Onlar bizi motive etti. Spor kamuoyu da belli bir noktadan sonra bize hak vermeye başladı" dedi.

Ayrıca, eşit rekabet koşulları sağlanması halinde UEFA Kupası'nda final oynayabileceklerini de anlatan Mosturoğlu, "Biz UEFA gruplarında iyi bir performans sergiledik ve bu kupada önemli alışkanlıklar edindik. Otoritelerde bizi favori görüyor ama eşit rekabet koşulları sağlanırsa çok daha iyi olur" şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA