Nihat Kahveci: Kazanmak İçin Oynayacağız

Nihat Kahveci: Kazanmak İçin Oynayacağız

2008 Avrupa Şampiyonası Finallerine Hazırlanan (A) Milli Futbol Takımı'nın Yarın İstanbul'da İsveç ile Yapacağı Özel Maç Öncesi, Milli Futbolcular Karşılaşmayla İlgili Görüşlerini Açıkladı.

Nihat Kahveci: Kazanmak İçin Oynayacağız

2008 Avrupa Şampiyonası finallerine hazırlanan (A) Milli Futbol Takımı'nın yarın İstanbul'da İsveç ile yapacağı özel maç öncesi, milli futbolcular karşılaşmayla ilgili görüşlerini açıkladı.

Ali Sami Yen Stadı'ndaki antrenman öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan futbolculardan Nihat Kahveci, Bosna-Hersek maçından sonra ilk kez bir araya geldiklerini belirterek, ''Önümüzde zorlu bir süreç var. İsveç ile önemli bir hazırlık maçı yapacağız. İsveç iyi bir takım, ama kazanmak için sahaya çıkacağız'' dedi.

Servet Çetin de şampiyona öncesi yapacakları hazırlık maçlarının önemli olduğunu dile getirerek, ''Güçlü ekiplerle oynayarak, hazırlık dönemini en iyi şekilde değerlendireceğiz. En iyi şekilde hazırlanmamız lazım. İsveç ile iyi bir hazırlık maçı yapacağız. Avrupa Şampiyonası'nda her takımın şansının olduğuna inanıyorum. Biz de kupayı almak için çalışacağız'' diye görüş belirtti.

Galatasaraylı futbolcu, Fenerbahçe ile yaptıkları Fortis Türkiye Kupası çeyrek final ilk maçında, yaptığı hareket sonrası Semih'in sakatlanmasına çok üzüldüğünü kaydederek, şöyle konuştu:

''Semih ile 5-6 kez görüştüm. 5-6 gün sonra oynayabileceğini söyledi. Çok üzüldüm. Hiç kimseyi bilerek sakatlamam söz konusu olamaz. O pozisyonda topa müdahale etmek istedim, ancak Semih topu dürtünce, ona müdahale ediyormuşum gibi göründü. Sizin aracılığınızla yine özür diliyorum. Bundan sonra daha dikkatli olacağım.''

Milli futbolculardan Yıldıray Baştürk, Avrupa Şampiyonası öncesi 4-5 hazırlık maçı yapacaklarını hatırlatarak, ''Şampiyonaya en iyi şekilde gitmek istiyoruz. İsveç gibi önemli bir takımla hazırlık maçı oynamak bizim için avantaj. En iyi şekilde hazırlanıp, Avrupa Şampiyonası'nda başarılı olmak istiyoruz'' dedi.

Gökhan Ünal da İsveç maçının zorlu geçeceğini, ancak hazırlık maçı da olsa karşılaşmadan galip ayrılmak istediklerini söyledi.