Nihat Kahveci: İstediğimizi Elde Ettik

Nihat Kahveci: İstediğimizi Elde Ettik

Beşiktaşlı Futbolcu Nihat Kahveci, 2 -0 Geriye Düşmelerine Rağmen 3 -2 Kazandıkları Eskişehirspor Maçından İstediklerini Aldıklarını Söyledi.

Nihat Kahveci: İstediğimizi Elde Ettik

Beşiktaşlı futbolcu Nihat Kahveci, 2-0 geriye düşmelerine rağmen 3-2 kazandıkları Eskişehirspor maçından istediklerini aldıklarını söyledi.

Nihat maçtan sonra yaptığı açıklamada, karşılaşmaya mutlak galibiyet hedefiyle çıktıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

''Galip geldiğimiz için çok mutluyuz. Çünkü lider puan kaybetmişti. Ligin artık son haftalarına giriyoruz, hataların az yapılması gerektiği haftalar. Her takımın hedefleri var, o yüzden çok hırslı oynuyorlar, ama biz kendi maçlarımıza bakıyoruz. Eskişehirspor maçına iyi hazırlandık, sahaya geldiğimizde taraftar şampiyonluk havasına girmişti. Sonuçta biz de böyle maçların ciddiyetini, sorumluluğunu kaldıran bir takımız. 2-0 geriye düştüğümüzde, insan ister istemez biraz umutsuzluğa kapılıyor. Ama bizim öyle bir takımımız var ki son dakikaya kadar mücadele ediyor. Golü bulduktan sonra çok iyi oynadık, çok pozisyona girdik. Maç sonunda da isteğimizi elde ettik''

Nihat Kahveci, şampiyonluk yarışında iddialı olduklarını anlatarak, ''Artık adım adım hedeflerimize ilerliyoruz. Bence şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri biziz. Yeter ki kendi maçlarımızı alalım. Sonuçta rakiplerimizin ne yaptığı bizi çok fazla ilgilendirmiyor'' dedi.

Uzun bir süreden sonra Eskişehirspor karşısında forma giyen tecrübeli futbolcu, ''Gerçekten kötü bir sezon geçiriyorum, beklentileri yerine getiremiyorum. Ama bugün sahaya çıktığımda taraftarların buna rağmen beni çağırması, ekstra bir motivasyon oldu. Ben iyi niyetle oynuyorum, bunda kimsenin şüphesi yok'' diye konuştu.

Yaşadığı sakatlık nedeniyle karşılaşmayı tamamlayamadığını anlatan Nihat, ''İnşallah ciddi bir şey yoktur. Çünkü genelde hep kendimi toparladığım zaman oluyor. İnşallah önemli bir şey yoktur" dedi.

Eskişehirspor maçında yaptığı kurtarışlarla takımının kazanmasında önemli rol alan Rüştü, siyah-beyazlı taraftarların kendisini kabullendiğini gördüğünü, bunun da kendisini mutlu ettiğini ifade etti. Rüştü, "Benim tek amacım vardı, formasını giydiğim takım kim olursa olsun, o takım için ter dökmek. Geldiğim günden beri de Beşiktaş için bunu yapıyorum. Beşiktaş taraftarı çok büyük bir taraftar. Benim bu takım için neler yapmaya çalıştığımı elbette göreceklerdi. Bugün de gördüler. Sonuçta ben bu takımın bir askeriyim ve burası için mücadele ediyorum. Bütün taraftarlara teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Beşiktaş'ın Alman oyuncusu Fink ise geriye düşmelerine rağmen kazanacaklarını hissettiğini söyledi.

Alman oyuncu, ilk golü attıktan sonra yakaladığı pozisyon konusunda ise ''İyi bir pozisyon yakaladım. İlk kontrolüm iyiydi. İkincide vurmak istedim. Ama kaleci şanslıydı. Vücudunun bir bölümüne top çarptı'' diye konuştu.

Siyah-beyazlı takımın Brezilyalı oyuncusu Bobo da zor geçen mücadeleyi kazandıkları için mutlu olduklarını dile getirerek, ''Çok zorlu bir lig oluyor, 4 takımın da şampiyonluk şansı devam ediyor. Son haftalara kadar böyle olacağına inanıyorum'' dedi.