Niğde Üniversitesi'ne yeni bölümler açılıyor

Niğde Üniversitesi'ne yeni bölümler açılıyor

Niğde Üniversitesi'nde 2008-2009 eğitim öğretim yılında 3 yeni bölüm açılacağı bildirildi.

Niğde Üniversitesi'ne yeni bölümler açılıyor

Niğde Üniversitesi'nde 2008-2009 eğitim öğretim yılında 3 yeni bölüm açılacağı bildirildi.

Niğde Üniversitesi Rektörlüğü'nün, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'na yaptığı müracaat sonucunda üniversite bünyesinde eğitim öğretime başlayacak 3 yeni bölüm açılacak.

Rektörlüğü'nün, sunduğu teklife bağlı olarak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ne bağlı Maliye Bölümü, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi bünyesinde Maden Mühendisliği ve Niğde Meslek Yüksekokulu bünyesinde İktisadi ve İdari Programlar Bölümü'ne bağlı olarak Bankacılık ve Sigortacılık Programı'nın açılması Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Uygun, genç bir üniversite olan Niğde Üniversitesi'nin emin adımlarla büyüyüp geliştiğini, yeni açılan bölümlerin bu büyümenin bir habercisi olduğunu söyledi.

Niğde Üniversitesi'nin kontrollü ve istikrarlı bir şekilde büyüyüp gelişmeye devam edeceğini belirten Prof. Dr. Hamza Uygun, "Üniversitemiz, hem bölgemize hem de ülkemize katkı sağlamak adına önemli adımlar atmaktadır. Bu doğrultuda üniversitemiz bünyesinde yeni fakülte, yüksekokul ve bölüm oluşturma çalışmalarımız devam etmektedir. Öğretim elemanı yeterliliği sözkonusu olan eğitim birimlerimize yenilerini eklemek amacıyla 2008-2009 eğitim öğretim yılında 3 yeni bölüm açtık. 2008-2009 eğitim öğretim yılında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ne bağlı Maliye Bölümü, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi bünyesinde Maden Mühendisliği ve Niğde Meslek Yüksekokulu bünyesinde İktisadi ve İdari Programlar Bölümü'ne bağlı olarak Bankacılık ve Sigortacılık Programı eğitim ve öğretime başlayacaktır." dedi.

Yeni bölümlerden ikisinin 2008-2009 eğitim öğretim yılında öğrenci alarak ders başı yapacağını ifade eden Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Uygun, "Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi bünyesinde yeni açılan Maden Mühendisliği Bölümü'ne 30 öğrenci, Niğde Meslek Yüksekokulu bünyesinde İktisadi ve İdari Programlar Bölümü'ne bağlı olarak açılan Bankacılık ve Sigortacılık Programı'na ise 50 öğrenci alınmak suretiyle 2008-2009 eğitim öğretim yılında eğitime başlanacaktır." diye konuştu.

Kaynak: CHA