Niğde Özel Sungurbey Lisesi, Matematik Yarışması Düzenledi

Niğde Özel Sungurbey Lisesi, Matematik Yarışması Düzenledi

Niğde Özel Sungurbey Lisesi Matematik Yarışması Düzenledi. Niğde Genelinde Düzenlenen Yarışmaya Merkez ve İlçelerden Yüzlerce Öğrenci Katıldı.

Niğde Özel Sungurbey Lisesi, Matematik Yarışması Düzenledi

Niğde Özel Sungurbey Lisesi matematik yarışması düzenledi. Niğde genelinde düzenlenen yarışmaya merkez ve ilçelerden yüzlerce öğrenci katıldı.

Öğrenciler büyük ödüllerin verileceği yarışmada kuvvetli rakiplerinin arasından sıyrılıp dereceye girmek için ter döktü. Sabah ve öğle sonu olmak üzere iki seans halinde yapılan yarışmada öğrencilere 40 soru soruldu.

Öğrenciler sınavdayken veli ve rehber öğretmenler matematik stantlarını inceledi. Özel Sungurbey Lisesi öğrencilerinin açtığı birbirinden güzel stantlarda bilim şenliği havası estirildi.

Matematik Öğretmeni Mevlüt Çoban, bu çalışmalarıyla matematiğin eğlenceli ve güzel yüzünü öğrencilere göstermeyi amaçladıklarını bildirdi.

Matematiğin her yerde olduğunu söyleyen Çoban, Yavuz Sultan Selim'in bir şiirindeki simetriyi insan yüzündeki altın oranı, hayvanlar ve değişik varlıklar üzerindeki matematiği örnekler üzerinde gösterdi.

verdikleri Özel Sungurbey Lisesi Matematik Yarışmasını geleneksel hale getireceklerini ifade etti.

Ödüllerin bol olduğu yarışmada dereceye giren okula, öğrenciye ve öğretmene sırasıyla şu ödüller verilecek: Birinciye dizüstü bilgisayar, altın madalya, Cumhuriyet altını ve 200 YTL; ikinciye dijital fotoğraf makinesi, gümüş madalya, yarım altın ve 150 YTL; üçüncüye ise lazer yazıcı, bronz madalya, çeyrek altın ve 100 YTL.

Özel Sungurbey Lisesi Okul Müdürü Ferda Karaağaç ise, başarıyı teşvik etmekten ve ödüllerden kaçınmadıklarını bu yarışmayla matematiğin öğrencilere sevdirileceğini kaydederek, her okulun en fazla 10 öğrenciyle katıldığı yarışmada öğrenci sayısının beklentilerin üzerinde olduğunu söyledi.

Yarışmada özel okulların ve resmî okulların farklı kategorilerde değerlendirileceğini söyleyen Karaağaç, daha fazla öğrenciye dereceye girme şansı tanıdıklarını ifade etti.

Dereceye girenler ödüllerini 30 Mayıs Cumartesi günü Kültür Merkezi'nde düzenlenecek törende alacak.