Niğde'nin Bor İlçesinde Meydana Gelen Trafik Kazasında 7 Kişi Öldü

Niğde'nin Bor İlçesinde Meydana Gelen Trafik Kazasında 7 Kişi Öldü

Niğde'nin Bor İlçesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında kafa kafaya çarpışan ve her ikisi de LPG'li olan 2 otomobil yandı, her iki araçta bulunan 7 kişi yanarak can verdi.

Niğde'nin Bor İlçesinde Meydana Gelen Trafik Kazasında 7 Kişi Öldü

Saat 18.00 sıralarında meydana gelen kazada Mesut B. yönetimindeki 51 KU 580 plakalı otomobil, Bor'dan ilçeye bağlı Kızılca Beldesi yönüne giderken, karşı yönden gelen Uğur Ş.'un kullandığı 68 DD 243 otomobil ile kafa kafaya çarpıştı.

Konya'nın Ereğli İlçesi'ne bağlı Zengen Beldesi ile Niğde'nin Bor İlçesi arasında meydana gelen kazada, her ikisi de LPG'li olan otomobiller çarpışmanın ardından alev alarak yanmaya başladı. Kazada, her iki otomobilin sürücüleri ile bu araçlarda bulunan Mehmet Atalan, Mazhar Atalan, Mesut Atalan, Arif Akkurt ve Taner Kızılboğa yanarak can verdi.

Kazanın hemen ardından yapılan ihbar üzerine olay yerine itfaiye ve 112 sağlık ekipleri sevk edildi. Ancak, tamamen yanıp, demir yığınına dönüşen otomobillerden kurtulan olmadı. Ölenlerin 2'si araç dışında, diğerleri otomobillerden çıkamayarak araç içinde can verdi. Yandıkları için tanınmayacak hale gelen cesetlerin kimlikleri, plaka kayıtlarından yola çıkılarak ulaşılan yakınlarının verdiği bilgiler doğrultusunda saptanabildi. kaza nedeniyle yol ulaşıma kapandı.

Soruşturma sürerken, ölenlerin kesin kimlik tespitinin yapılması için otopsiye karar verildi. Bölgede çiftçilik yaptıkları belirtilen ölenlerin yakınları olay yerinde sinir krizi geçirdi.