Niğde'deki Fuhuş Operasyonu

Niğde'deki Fuhuş Operasyonu

Niğde Emniyet Müdürlüğü Tarafından Niğde Merkezli 3 İlde Düzenlenen Fuhuş Operasyonu Sonucunda Adliyeye Sevk Edilen 31 Şüpheliden 21'i Tutuklanarak Cezaevine Gönderildi.

Niğde'deki Fuhuş Operasyonu

Niğde Emniyet Müdürlüğü tarafından Niğde merkezli 3 ilde düzenlenen fuhuş operasyonu sonucunda adliyeye sevk edilen 31 şüpheliden 21'i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Niğde İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, merkezi Niğde olan ancak Mersin ve Adana ile bağlantılı insan ticareti yaptığı belirlenen fuhuş çetesini takibe aldı. Çete üyelerinin kadınlarına 30 YTL karşılığında baskı ve tehditle fuhuş yaptırdığı bilgisini alan ekipler, 16 Mayıs tarihinde düzenlenen 'Bahar' adı verilen operasyonla Niğde, Mersin ve Adana'da eş zamanlı operasyonlar düzenledi. Niğde'de 10 ev ve bir otel ile Mersin'deki 3 ayrı eve düzenlenen operasyonlarda evlerde fuhuş

yaptırılan 10 bayanın da aralarında bulunduğu toplam 31 kişi gözaltına alındı. Yapılan aramalarda ise 2 adet ruhsatsız tabanca, 25 mermi ve 10 gram esrar maddesi ele geçirildi. Yakalanan bayanların Emniyet Müdürlüğü'nde alınan ilk ifadelerinde 30 YTL karşılığında örgüt liderleri tarafından fuhuş yaptırıldığı, elde edilen paraların ise örgüt liderleri tarafından alındığı ve kullanıldığı tespit edildi. Yakalanan 5'i bayan 21 kişi, suç işlemek için örgüt kurmak ve yönetmek, örgüte üye olmak, örgüt

faaliyetleri çerçevesinde fuhuş amaçlı insan ticareti yapmak, aynı kapsamda fuhşa sevk etmek, fuhşa aracılık ve yer temin etmek, silah kaçakçılığı yapmak, uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak suçlarından çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak Niğde E Tipi Kapalı Cezaevi'ne konuldu. Zorla fuhuş yaptırıldığı iddia edilen 10 bayan ise serbest bırakıldı.

(TA-FM-NÇ-NÇ-Y)