Niğde'de Belediyeler Birliği Üyeleri Seçildi
Haberler » Güncel » Haber

Niğde'de Belediyeler Birliği Üyeleri Seçildi

Niğde'de Türkiye Belediyeler Birliği'ne Üye Seçimi Yapıldı. Gizli Oylama Sonucunda Belediye Başkanları Sıtkı Erat ve Erdal Sarı ile Belediye Meclis Üyesi İdris Bayram, Türkiye Belediyeler Birliği Üyeliğine Seçildi.

Niğde'de Belediyeler Birliği Üyeleri Seçildi

Niğde'de Türkiye Belediyeler Birliği'ne üye seçimi yapıldı. Gizli oylama sonucunda Belediye başkanları Sıtkı Erat ve Erdal Sarı ile Belediye Meclis Üyesi İdris Bayram, Türkiye Belediyeler Birliği üyeliğine seçildi.

Niğde Belediye Meclis Salonu'nda toplanan belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından önce divan kurulunu oluşturdu.

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Ulukışla Belediye Başkanı Hacı Avşar, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat'ın seçildiği divan tarafından Türkiye Belediyeler Birliği üyeliğine aday belediye başkanlarının isimleri belirlendi.

Adaylar, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Ulukışla Belediye Başkanı Hacı Avşar, Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı, Bademdere Beldesi Belediye Başkanı Fethi Kakız, Çiftehan Beldesi Belediye Başkanı Göksel Akçam ve Meclis Üyeleri İdris Bayram, Murtaza Okay kendilerini tanıttıktan sonra kapalı zarf usulü gizli oylama yapıldı.

Yapılan oylamada 46 oy alan Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat ile 41 oy alan Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı, Türkiye Belediyeler Birliği'ne asil üye seçilirken, Ulukışla Belediye Başkanı Hacı Avşar 34 oyla yedek üyeliğe seçildi.

Bademdere Belediye Başkanı Fethi Kakız 24 oy, Çiftehan Belediye Başkanı Göksel Akçam ise 26 oy aldı.

Türkiye Belediyeler Birliği'ne seçilecek tek Belediye Meclis Üyesi seçimi için başvuran 2 adaydan biri olan Niğde Belediyesi Meclis Üyesi İdris Bayram 72 oy aldı. Fertek Belediyesi Meclis Üyesi Murtaza Okay ise 5 oy alarak Türkiye Belediyeler Birliği yedek üyeliğine seçildi.

Oylamaların ardından Belediyeler Birliği üyeliğine seçilen Niğde Belediyesi Meclis Üyesi İdris Bayram birliğin önemli bir kuruluş olduğunu dile getirdi.

Bayram, birlik çatısı altındaki belediyelerin yalnızca yurtiçinde değil belediyecilik alanında faaliyette bulunan uluslararası kuruluşlar ve yabancı ülke yerel yönetim birlikleri, dernekleri ve benzeri kuruluşlarla da işbirliği yaptıklarını bildirdi.

Birlik üyesi belediyelerin yabancı şehirlerle ortak projeler yürüttüğüne de işaret eden Niğde Belediyesi Meclis Üyesi İdris Bayram, birlik üyeliği için kendisine oy verenlere teşekkür etti. (CİHAN)