Niğde Belediyesi'nden Ücretsiz Basketbol Kursu

Niğde Belediyesi'nden Ücretsiz Basketbol Kursu

Denizli Belediyesi, her mahalleye en az bir tane yaptırdığı basketbol ve voleybol sahalarında, gençlere ve çocuklara ücretsiz basketbol kursu veriyor. Kursa katılan herkese, forma da hediye ediliyor.

Niğde Belediyesi'nden Ücretsiz Basketbol Kursu
01.11.2011 17:21 | Son Güncelleme: 01.11.2011 17:21

Kültür ve Sosyal İşler Müdürü'nün organize ettiği ve her gün 2 mahallede devam eden kurslar, yoğun ilgi görüyor.

Kursun ilk etabı, Aktepe, Dokuzkavaklar, Karşıyaka, Sevindik ve Anafartalar mahallelerinde devam ediyor.

Haftada 2 gün gerçekleşen kursa 6-18 yaş arası herkes ücretsiz katılıp basketbol öğrenebiliyor. Çocuklar ve özellikle gençler, böylece hem basketbola ilgi duyuyor hem de kötü alışkanlıklardan uzak durup, sağlıklı ortamda spor yaparak kendilerini geliştirme fırsatı buluyor. Söz konusu mahallelerde bugüne kadar 300 öğrenci kurslara katıldı. 2 ay sürecek kurs sonucunda iyi performans sergileyen kursiyerler, Denizli Belediyespor'un alt yapısına girme olanağına kavuşuyor.

Denizli Belediyesi Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, kursların artarak devam edeceğini belirterek 'Çocuklar ve gençler, takım ruhu, birlikte çalışma, uyum ve yeteneklerini görüp geliştirme fırsatı buluyor. Kurslar ayrıca arkadaşlık, dayanışma ve paylaşma bilincinin de küçük yaşta gelişmesinde önemi rol oynuyor. Amacımız tüm çocuklarımızın bu imkanlardan faydalanması ve sağlıklı büyümelerine destek olunmasıdır. Her biri gelecekte büyük takımlarda oynayabilir. Bize düşen ise onlara yol göstermek ve ücretsiz bu hizmeti sunmaktır. Katılan tüm gençlerimize ve çocuklarımıza forma da hediye ediyoruz' dedi.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title