Nicolas Maduro Haberleri

Nicolas Maduro haber, Nicolas Maduro son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nicolas Maduro 16.12.2019
Dünyada 2019 böyle geçti (1)
Brezilya'nın güneybatısında bir maden atık barajının çökmesi sonucu 110 kişi öldü, 200'den fazla kişi kayboldu. 26 Ocak ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, bütün ülkelere, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile ekonomik ilişkilerini bitirmeleri çağrısı yaptı.
Nicolas Maduro 11.12.2019
ABD'de bir araya gelen Pompeo ve Lavrov'dan kapsamlı görüşme
Pompeo, Rus yönetimine Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya destek vermeyi durdurması çağrısında da bulunarak, bu konuyu gündeme getirmeye devam edeceklerini vurguladı.
Nicolas Maduro 10.12.2019
Venezuela protokolünü Arjantin'e Türk jeti taşıdı
Türk menşeili jet, beş üst düzey yolcusu ile Venezuela'nın başkenti Karakas'tan Arjantin'in başkenti Buenos Aires'e gitti. Ak Havacılık'a ait TC-AKE kuyruk numaralı Dessault Falcon 900LX tipi jetin Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro hükümetinin üst düzey yetkililerini, Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez'in yemin törenine taşıdığı doğrulandı.
Nicolas Maduro 9.12.2019
Darbeci askerlerin Venezuela'dan kaçtığı iddia edildi
Guaido ve ev hapsini ihlal ederek La Carlota Hava Üssü'nün karşısındaki Altamira Köprüsü üzerine gelen muhalif lider Leopoldo Lopez, bir grup askerle Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu devirmek istemiş ve halkı sokağa çağırmıştı.
Nicolas Maduro 9.12.2019
ABD'den Venezuelalı iki yetkiliye yaptırım
ABD Dışişleri Bakanlığı, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya yakın Venezuelalı 2 yetkiliyi yaptırım listesine eklediklerini duyurdu.
Nicolas Maduro 9.12.2019
Venezuela'da Bolivarcı Milis Gücü'nün üye sayısı 3 milyonu aştı
Venezuela'da, hükümetin seferberlikte ve olağanüstü durumlarda silah altına almak için oluşturduğu Bolivarcı Ulusal Milis Gücü mensuplarının sayısı 3 milyonu geçti.? Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu devirmek isteyen muhaliflere her türlü desteği veren ABD ve bölge ülkelerinin zaman zaman askeri müdahale ile tehdit ettiği Venezuela'da hükümetin herhangi bir güvenlik tehdidi karşısında silah altına almak üzere kurduğu milis gücü büyümeye devam ediyor.
Nicolas Maduro 4.12.2019
Maduro dahil 29 kişinin 15 ülkeye seyahati yasaklandı
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ve müttefiklerinin Amerika kıtasındaki 15 ülkeye seyahat etmesi yasaklandı.
Nicolas Maduro 3.12.2019
ABD yönetiminden 6 petrol tankerine Venezuela yaptırımları
ABD'nin yanı sıra 50 ülke, Venezuela'da Nicolas Maduro liderliğindeki sosyalist hükümete karşı Juan Guaido'yu ülkenin meşru devlet başkanı olarak tanıyor.
Nicolas Maduro 1.12.2019
Maduro muhalifi iki parlamenter İtalya'ya geldi
İtalyan Rainews24'ün haberine göre, 30 Nisan'daki Ulusal Meclis (AN) Başkanı Juan Guaido'nun bir grup askerle başarısızlıkla sonuçlanan askeri ve sivil kalkışmasına verdikleri destek sonrası mayıs ayında İtalya'nın Caracas Büyükelçiliği'ne kaçan iki vekil, başkente geldi. Haberde, milletvekillerini İtalya'ya getirebilmek için karmaşık bir operasyon yürütüldüğü belirtilerek, bunun, İtalya'nın Caracas Büyükelçiliğinin çabalarının yanı sıra İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio ve İtalyan Senatör Pierferdinando Casini'nin Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile yürüttüğü gizli müzakere sayesinde de olduğu ifade edildi.
Nicolas Maduro 28.11.2019
Venezuela'da Guaido'nun, kendisini devirmek isteyen temsilcisini azlettiği öne sürüldü
Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu devirmek için askeri kalkışma da dahil birçok yol deneyen ABD destekli Guaido, Kolombiya'nın "Bogota Büyükelçisi" sıfatıyla tanıdığı temsilcisi eski Enerji ve Madencilik Bakanı Humberto Calderon Berti'yi görevden aldı.
Nicolas Maduro 27.11.2019
Küba Devlet Başkanı'ndan ABD'ye yaptırım tepkisi
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, "Bugünkü yaptırımlar, gayrimeşru diktatör Nicolas Maduro'ya yardım eden Küba'nın yasa dışı kar sağlamasını duraklatacaktır.
Nicolas Maduro 26.11.2019
ABD yönetiminden Küba merkezli petrol şirketine Venezuela yaptırımı
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo da konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Bugünkü yaptırımlar, gayrimeşru diktatör Nicolas Maduro'ya yardım eden Küba'nın yasa dışı kar sağlamasını duraklatacaktır.
Nicolas Maduro 24.11.2019
ASHİB, Güney Amerika pazarına hızlı giriş yaptı
Akdeniz İhracatçı Birlikleri'nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin ihracat ana planı kapsamındaki Güney Amerika pazarına girmek amacıyla Venezuela ve Kolombiya'ya çıkarma yapan ve Venezula Devlet Başkanı Nicolas Maduro başta olmak üzere önemli isimlerle bir araya gelen ASHİB sektörel gıda ticaret heyeti, 200'ü aşkın firmayla ihracat anlaşmaları imzaladı.
Nicolas Maduro 22.11.2019
Venezuela'da protestocu öğrenciler askeri üsse yürümeye çalıştı
Öğrenciler, orduya, Devlet Başkanı Nicolas Maduro liderliğindeki hükümeti desteklemeye son verme, "ülkenin içinde bulunduğu ekonomik ve siyasi krizden çıkış için muhalefetin mücadelesine katılma" çağrısı yaptı.
Nicolas Maduro 19.11.2019
Venezuela'da hükümet ve muhalafet ana meseleler üzerinde anlaştı
Caracas merkezli TeleSur'a göre, Miraflores Sarayı'nda düzenlenen diyalog toplantısına Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro da katıldı.
Nicolas Maduro 18.11.2019
Venezuela'da muhalif lider Guaido müzakere masasına dönmeyecek
Venezuela'da kendini geçici devlet başkanı ilan eden muhalif Ulusal Meclis (AN) Başkanı Juan Guaido, seçilmiş Devlet Başkanı Nicolas Maduro hükümetiyle yeniden müzakereye kapıyı kapattı.
Nicolas Maduro 17.11.2019
ABD'den Küba İçişleri Bakanı'na yaptırım kararı
ABD, Küba halkına yönelik baskıcı politikalarını ve Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya destek vermesini gerekçe göstererek Küba İçişleri Bakanı Julio Cesar Gandarilla Bermejo'ya karşı yeni yaptırım kararı aldı.
Nicolas Maduro 15.11.2019
Venezuela'da muhalif lider Guaido halkı hükümete karşı sokağa çağırdı
Yerel basındaki haberlere göre Guaido, halka Devlet Başkanı Nicolas Maduro yönetimine karşı yarından itibaren sokağa çıkıp eylemlere devam etme çağrısı yaptı.
Nicolas Maduro 13.11.2019
ABD'nin Latin Amerika'dan Orta Doğu'ya darbelerdeki rolü
Venezuela Bu Latin Amerika ülkesi darbelerden nasibini almasa da Nicolas Maduro hükümetiyle muhalefet arasındaki siyasi krize ilişkin ABD Başkanı Donald Trump'ın, Venezuela'ya asker göndermeyi "seçeneklerden biri" olarak gördüğünü söylemesi, Washington'ın tutumunu gösteriyor.
Nicolas Maduro 11.11.2019
Bolivya'da Morales'in istifasına rağmen sular durulmuyor
Maduro, Morales'e yapılan darbeyi kınadı Öte yandan Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'dan istifa eden Evo Morales'e destek geldi.
Nicolas Maduro 11.11.2019
Morales'in istifasına bölge ülkelerinden "darbe" tepkisi
Maduro'dan dünyaya protesto çağrısı Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Morales'in istifasının ardından dünyadaki bütün sosyal ve politik gruplara protesto çağrısı yaptı.
Nicolas Maduro 7.11.2019
Muhalif Guaido'nun Kolombiya sınırını paramiliterlere bırakmayı vadettiği iddiası
Her iki ülkede de aranan Vaquita kod adlı Argenis Vaca, Venezuela istihbaratının düzenlediği operasyonla 2 Kasım'da yakalanmış, Devlet Başkanı Nicolas Maduro konuya ilişkin yaptığı açıklamada Vaca'nın Guaido'ya Kolombiya'ya geçişi sırasında yardımcı olduğunu itiraf ettiğini söylemişti.
Nicolas Maduro 5.11.2019
Fernandez ilk ziyaretini Meksika'ya yaptı
Arjantin'de başkanlık seçimini kazanmasının ardından Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Fernandez'i iki kez tebrik etmiş ve iki ülke arasındaki ilişkilerin iyileşeceğini söylemişti.
Nicolas Maduro 3.11.2019
El Salvador ve Venezuela diplomatlarını karşılıklı sınır dışı ediyor
Söz konusu kararın, El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele'nin, "Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro hükümetinin meşruiyetini tanımadığına" ilişkin görüşüyle aynı doğrultuda olduğu hatırlatılarak, Venezuela'da devam eden insani krizden ancak özgür seçimle çıkılabileceği kaydedildi.
Nicolas Maduro 3.11.2019
Venezuela'da paramiliter grup Los Rastrojos'un elebaşlarından Vaca yakalandı
Devlet Başkanı Nicolas Maduro da katıldığı bir etkinlikte konuya ilişkin yaptığı açıklamada Vaca'nın Guaido'ya Kolombiya'ya geçişi sırasında yardımcı olduğunu itiraf ettiğini söyledi.
Nicolas Maduro 1.11.2019
ABD'nin İspanya'ya ekonomik yaptırım uygulayacağı iddiasına yalanlama
Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "ABD Hazine Bakanlığının, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun rejimine ekonomik destek verdiği gerekçesiyle İspanya'ya yönelik ekonomik yaptırım hazırlığında olduğu" iddiasının doğru olmadığı belirtildi.
Nicolas Maduro 31.10.2019
ABD'den İspanya'ya "ekonomik yaptırım hazırlığı" iddiası
ABD merkezli basın kuruluşu Bloomberg'in, üst düzey ABD'li yetkililere dayanarak verdiği haberde, "Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun rejimine ekonomik destek verdiği gerekçesiyle, ABD Hazine Bakanlığı'nın, İspanya'ya ekonomik yaptırımlar uygulanmasını istediği" belirtildi.
Nicolas Maduro 27.10.2019
Venezuela ve Kolombiya arasında tansiyon yine arttı
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu devirmek isteyen muhalifleri destekleyen Kolombiya ile bu ülke arasındaki tansiyon yeniden yükseldi.
Nicolas Maduro 26.10.2019
ABD, Havana dışında Küba'ya giden tüm uçuşları yasakladı
Alınan karara, "Küba yönetiminin kendi insanlarına baskı yapmasını ve Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya destek vermesini" gerekçe gösteren Pompeo, "Bu hamle, Maduro'ya destek çıkan ve kendi insanlarını ezen Küba rejimine ekonomik olarak bir bedel ödetme politikasıdır.
Nicolas Maduro 25.10.2019
Maduro: "Küresel güçlerin önünde diz çökmemeliyiz"
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, dünyada bir çok ülkenin küresel emperyalist güçlerin ekonomik saldırısı altında olduğunu belirterek, "Hiçbir devletin dünyada 'polis' rolünü oynamasına müsaade etmemeliyiz.
Nicolas Maduro 25.10.2019
Venezuela'da muhalifler ve hükümet yanlıları yine sokakta
Venezuela'da muhalifler elektrik kesintileri nedeniyle protesto, hükümet yanlıları ise Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya destek gösterisi düzenledi.
Nicolas Maduro 24.10.2019
Bolivya Devlet Başkanı Morales'ten muhaliflere darbeye teşebbüs suçlaması
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Morales'e destek açıklaması yapmış, Küba Devlet Başkanı Miguel Diaz-Canel de Bolivya Devlet Başkanını seçimin ilk turundaki başarısından ötürü kutlamıştı.
Nicolas Maduro 17.10.2019
Venezuela'da 24 siyasi tutuklu serbest bırakıldı
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro hükümeti ile kendini geçici devlet başkanı ilan eden AN Başkanı Juan Guaido'nun öncülüğünü yaptığı grup dışındaki muhaliflerle varılan anlaşma gereği hükümet bloğu da AN'ye dönmüştü.
Nicolas Maduro 17.10.2019
Venezuela'da savaş uçağı düştü: 2 pilot öldü
Devlet Başkanı Nicolas Maduro için "Gaspçı" nitelemesinde bulunan Guaido, Maduro'nun "hayatını kaybeden askerlerin ailelerine Venezuela'ya bu kadar zamandır 'uçaklara bakım yapıyoruz' diye gidip gelen Rusların ziyaretlerini" açıklaması gerektiğini vurguladı.
Nicolas Maduro 17.10.2019
Venezuela'da Rus savaş uçağı düştü
Venezuela Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, ülkenin orta kısımlarında bulunan Guarico eyaletinde planlı uçuşunu gerçekleştiren Rus yapımı SU-30 tipi savaş uçağının düştüğü belirtildi. Yaşanan kazada uçağın her 2 pilotunun öldüğü ifade edilirken, Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro'nun kazanın nedenleri ve zararın araştırılması için talimat verdiği açıklandı.
Nicolas Maduro 17.10.2019
Venezuela'da hükümetin muhaliflerle anlaşmaya varması
Maduro hükümeti ile muhalefet partileri arasındaki anlaşma Venezuela'da Devlet Başkanı Nicolas Maduro hükümeti ile muhaliflerin elindeki Ulusal Meclis'teki (AN) bazı partiler arasında 16 Eylül'de anlaşma imzalanmış ve diyalog masası oluşturulmuştu.
Şu an buradasınız: Nicolas Maduro Haberleri | Nicolas Maduro Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Nicolas Maduro haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nicolas Maduro kimdir, hayatı ve biyografisi. Venezuela Devlet Başkanı Maduro'dan ABD Başkanı Trump'a diyalog çağrısı Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.7.2020 20:29:17. #1.15#
title