Neyi Alkışladığımızı Bilemiyoruz

Neyi Alkışladığımızı Bilemiyoruz

02.05.2011 19:29 | Son Güncelleme: 02.05.2011 22:42
Neyi Alkışladığımızı Bilemiyoruz

Her Hafta Kanal 9'da Canlı Olarak Yayınlanan "Gönlümüzün Şarkıları" Programında Ayşe Mumcu'nun Sorularını Cevaplandıran Türk Müziğinin Ünlü Bestekârı Zekai Tunca, Günümüzün Şarkılarını Değerlendirdi.

Her hafta kanal 9'da canlı olarak yayınlanan "Gönlümüzün Şarkıları" programında Ayşe Mumcu'nun sorularını cevaplandıran Türk müziğinin unutulmaz bestekârı Zekai Tunca, günümüzün şarkılarını değerlendirdi.

"Bütün dünyada geleneksel müziğe yöneliş var" diyen Zekai Tunca, "Tekno müziğe bakıyorsunuz çok güzel kayıt var. Bilgisayarda yapılmış. Güzel bir şey var ortada ama bu müziği canlı olarak bilgisayarsız yapabilirler mi?" Yani kimi alkışlayacağınızı bilemiyorsunuz" diye konuştu.

Türk müziğine gönül vermiş sanatçılara da çağrı yapan Zekai Tunca şunları söyledi:

"Konu Türk müziği olunca Türk müziğine gönül veren kucak açan fazla kanal yok. Olanlara teşekkür ediyorum. Ama 'ona gitmem, bu neydi' diye sorarsak Türk müziği adına bir şey söylemeye hakkımız kalmaz. Elimizden geleni yapacağız, bu tadı seyredenlere vereceğiz ve ondan sonra konuşacağız."

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title