Neye Uğradığını Şaşırdı!

Neye Uğradığını Şaşırdı!

2. Uluslararası Altın Kaz Film Yarışmasına Cem Yılmaz Damgasını Vurdu...

Neye Uğradığını Şaşırdı!

2. ULUSLARARASI ALTIN KAZ FİLM YARIŞMASINA CEM YILMAZ DAMGASINI VURDU...

Kars'ta düzenlenen 2. Uluslararası Altın Kaz Film Yarışması kapsamında ünlü şovmen Cem Yılmaz'ın yönetmen Zeki Demirkubuz'la söyleyişi sırasında, sinema sanatçıları ve yönetmen Uğur Yücel sahneye sürpriz bir baskın düzenledi.

2. Uluslararası Altın Kaz Film Yarışması ve 13. Avrupa Filmleri Gezici Festivali kapsamında ünlü şovmen Cem Yılmaz ve yönetmen Zeki Demirkubuz'un katılımıyla Kars Sanat Merkezi'nde bir söyleşi düzenlendi. Söyleyişi izlemek için Kültür ve Sanat Merkezi'ne akın eden Cem Yılmaz hayranları izdihama neden oldu.

300 kişi kapasiteli salon saatler öncesinden dolunca yaklaşık 400 kişi dışarıda kaldı. Görevlilerin zor anlar yaşadığı salonda, içeri girmek isteyenler zaman zaman görevlilerle tartıştı.

Cem Yılmaz sahneye çıktığında alkış tufanı koptu. Gördüğü ilginin kendisini mutlu ettiğini söyleyen Yılmaz, 'Bu kadar ilgi gösterdiğiniz için çok mutlu olduğumu söylemek istiyorum. Ama oturma düzeninde, sık sık televizyon programlarında rastladığımız gibi böyle bacak uyuşması falan gibi durumlarda, inşallah o uyuşmayı unutturacak aramızda bir diyalog oluşur. Çünkü, burada festival kapsamında ben misafir olarak bulunuyorum ve Zeki Demirkubuz'un geçen yıl yaptığı sinema söyleşilerinden aldığı reaksiyon hakikaten çok güzel bir şey. Biz, çok sık gitmediğimiz, bulunmadığımız yerlerde daha çok heyecanlanıyoruz.

Çünkü bizim yaptığımız işleri gerçekten izleyen insanların duygularını kulaktan kulağa değil, burada onlardan yüz yüze duymak, bizim yaptığımız işlerin amacının ne olduğunu anlatmaktır. Hazır festival devam ederken perdede izlediğimiz işler nasıl yapılıyor, onları nasıl düşünüyoruz, nelerden film devşiriyoruz, buradaki davetlilerin hayatları birer film midir, onlardan nasıl esinlenebiliriz, birbirimize nasıl ilham verebiliriz gibi konuları konuşacağız. Tabii benim ismimden kaynaklanan bir neşe olabilir. İnşallah o neşeyi beraber oluştururuz. İşler eğlenceli olsun olmasın, hepsinin arkasında ne kadar hüzün yattığını, aslında ne kadar dertler olduğunu göreceksiniz. İşlerimizi nasıl yaptığımızı sizlerle paylaşmak için buradayız' dedi.

Bu sırada yönetmen Uğur Yücel ile sinema sanatçıları Şener Şen, Kenan İmirzalıoğlu ve Olgun Şimşek, sahneye gelerek sürpriz yaptı. İzleyicilerin ayakta alkışladığı sanatçılar, birbirlerini sarılarak kutladı. İlk birkaç dakikadan sonra basın mensuplarının çekim yapmalarına izin verilmeyen söyleyişi 3 saat sürdü.