Newcastle: Fenerbahçe, Newcastle Unıted Maçına Hazır

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, İngiltere'nin Newcastle United Takımıyla Deplasmanda Oynayacakları Maçta Evsahibi Ekibin Maçın Favorisi Olduğunu Söyledi.

Newcastle: Fenerbahçe, Newcastle Unıted Maçına Hazır

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, İngiltere'nin Newcastle United takımıyla deplasmanda oynayacakları maçta evsahibi ekibin maçın favorisi olduğunu söyledi.

UEFA Kupası H Grubu ilk maçında yarın deplasmanda İngiltere'nin Newcastle United takımıyla karşılaşacak Fenerbahçe'de Teknik Direktör Zico ve futbolculardan Alex De Souza, son antrenman öncesi karşılaşmanın oynanacağı Saint James Park Stadı'nda bir basın toplantısı düzenledi. Zico, "Fenerbahçe, yarınki maçın favorisi mi?" sorusuna, "UEFA Kupası'nda yapılan maçlarda favorinin ev sahibi takım olduğunu düşünüyorum. Rakibimiz yarın, 50 bin kişilik taraftar desteğini de arkasına alarak oynayacak. Bu da bizim için handikap" cevabını verdi.

Newcastle United maçının grubun en zorlu karşılaşması olup olmadığı sorusunu ise Zico, "Bu görüşe katılmıyorum. Tüm maçlar zor. Önemli olan maçın zorluğu değil, maçın karar verici özelliği olmasıdır. Bu maçın böyle bir özelliği yok" şeklinde cevapladı.

Zico, Fenerbahçe için şu ana dek yaptıklarının yeterli olmadığını da ifade ederek, "Fenerbahçe olarak bazı şeyleri değiştirmek istiyorsak, bazı şeyleri ve kafamızı değiştirmemiz gerekiyor. Herkesin olduğu gibi benim de sınırımın olduğunun farkındayım ve bu sınırımı da kullandığımın da farkındayım. O yüzden birşeyler yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Kendi sınırım de buna dahil. Sorumluluktan, zorluklardan kaçma hiçbir zaman benim kitabımda yazmadı. Her zaman zorluklara karşı mücadele edeceğim. Fakat her şey istediğiniz gibi gitmeyebilir. Fenerbahçe için sonuna dek savaşımı sürdürüyorum" dedi.

Newcastle United ile eşit güçlere sahip olduklarını da belirten Zico, İngiltere deplasmanından galibiyetle dönmek istediklerini de söyledi.

Brezilyalı teknik adam, maç kadrosuna almadığı Kerim'in yerine savunmanın sağında Önder'e görev vereceğini de sözlerine ekledi.

Sarı-lacivertli futbolcu Alex de Souza ise, Newcastle United ile yarın yapacakları karşılaşmayla kupada grup maçlarına güzel bir başlangıç yapmak istediklerini söyledi. Ligde istedikleri sonuçları alamadıklarını da vurgulayan Alex, "Bu durumda da en fazla eleştirilen de teknik direktör Zico oluyor. Fakat öyle şeyler var ki yalnızca futbolcular birşeyler katarak başarabilir. Bu maçın da öyle bir maç olduğunu düşünüyorum. Önemli olan Zico'nun bize verdikleri doğrultusunda istediklerini sahaya en iyi biçimde yansıtmamız" diye konuştu.

Teknik direktör Zico'nun işine karıştığı yönündeki bilgilerin doğru olmadığını ve kendisinin bu yetkiye sahip olmadığını vurgulayan Alex, kendisini takımın lideri olarak görmediğini, liderin kaptan Ümit Özat olduğunu da sözlerine ekledi.

Öte yandan Fenerbahçe, Newcastle United maçının hazırlıklarını, maçın oynanacağı Saint James Park Stadı'nda yaptığı antrenmanla tamamladı. Sarı-lacivertli futbolcuların, antrenmanda hırslı oldukları gözlenirken, çalışmayı izleyen gurbetçiler, antrenman sonunda futbolcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.