New York Times Haberleri

New York Times haber, New York Times son dakika haberleri ve gelişmeleri.

New York Times 4.8.2020
Çin'de Uygur Türklerine zorla kısırlaştırma yöntemleri uygulandığı ileri sürülüyor
Çin'in Sincan'daki baskı politikasına ilişkin belge New York Times'ın geçen ay basına sızdırılan Çin yönetimine ait 403 sayfalık resmi belgeye dayandırdığı haberinde, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki güvenlik birimlerine "nasıl hareket etmeleri gerektiğine dair verilen detaylı talimatlar" dikkati çekmişti.
New York Times 31.7.2020
Microsoft TikTok'u almak için görüşmelerde bulunuyor
The New York Times'ın isimsiz kaynaklara dayandırdığı haberinde, söz konusu satın almaya yönelik görüşmelerin, ABD Başkanı Donald Trump'ın TikTok'u yasaklamaya yönelik adımlar atmayı değerlendirdiklerini açıklamasının ardından gündeme geldiği ifade edildi.
New York Times 29.7.2020
ABD'de Kovid-19 vakalarının arttığı 21 "kırmızı bölgeden" kısıtlamaları artırmaları istendi
New York Times gazetesinin haberine göre, Beyaz Saray Covid-19 ile Mücadele Görev Gücü, hazırladığı federal raporunda, Kovid-19 vakalarının arttığı 21 eyaleti "kırmızı bölge" ilan etti.
New York Times: Seri katilin peşindeNew York Times 26.7.2020
New York Times 22.7.2020
ABD'nin Chicago kentinde silahlı saldırıda 14 kişi yaralandı
Amerikan gazetesi New York Times'ın 5 Temmuz tarihli haberinde, Chicago Polis Departmanına dayandırdığı bilgilere göre, şehirde bu yıl 2 Temmuz'a kadar en az 336 kişi öldürüldü.
New York Times 21.7.2020
Berlin'de ırkçı ifade taşıyan metro durağının ismi değiştiriliyor
Yeni isim, yeni tartışmalara neden oldu Ancak bu kez de Glinka'nın bir antisemit olduğu iddiaları yeni bir tartışma başlattı. 1804-1857 yılları arasında yaşayan Glinka'nın en ünlü eserlerinden biri olan Prens Kholmsky'de prens, Rus İmparatorluğu'na karşı düşmanla iş birliği yapan ve çeşitli entrikalar çeviren bir Yahudi komplosuyla uğraşıyor. Ünlü müzikolog Richard Taruskin de 1997'de New York Times'ta yer alan bir makalesinde Glinka'yı Yahudi karşıtı olarak nitelendirmişti.
New York Times 20.7.2020
Amerikalı rap şarkıcısı Nicki Minaj hamile olduğunu açıkladı
Nicki Minaj, The New York Times gazetesinin "tüm zamanların en etkili kadın rapçisi" olarak gösterilmiş, ikinci albümü "Pink Friday: Roman Reloaded", dünya genelinde 1,5 milyondan fazla satmıştı.
New York Times 20.7.2020
Mısır yönetiminin koronavirüsle mücadele karnesi zayıf
Yabancı medyaya koronavirüs sansürü Yabancı gazeteler Mısır'daki vaka sayısını açıklamaya başlayınca Basın Enformasyon Kurumu, 17 Mart'ta İngiliz The Guardian gazetesinin ofisini kapatırken, ABD merkezli New York Times muhabiri Declan Walsh'ı da yaptığı salgın haberleri nedeniyle uyardı.
New York Times 20.7.2020
BAE bölgesel nüfuz elde etmek için paralı askerleri sahaya sürüyor
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), bölge ülkeleri üzerinde çıkar sağlamak ve nüfuz elde etmek için yabancı paralı askerleri kullanmaktan vazgeçmiyor. Ordusunda yeterli sayıda askeri bulunmayan BAE, başta Yemen ve Libya olmak üzere çeşitli bölgelerdeki çıkarları için özel şirketler aracılığıyla paralı savaşçılar kullanıyor. Özellikle fakir ülkelerdeki gençleri kandıran, paralı asker olarak kiralayan ve eğitim veren BAE, yabancı uyruklu bu kişileri savaş bölgelerine sürerek kendi çıkarlarına alet ediyor. BAE'nin paralı askerleri sahaya sürmesi yeni bir durum değil. Abu Dabi yönetiminin, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Afrika Boynuzu'nda "önem verdiği" bazı ülkelerde nüfuz sahibi olmak için geçmişten bugüne paralı savaşçıları kullandığı biliniyor. Abu Dabi'nin bu projelerinde Filistin'deki Fetih Hareketi'nden ihraç edilen ve BAE'ye yerleşerek Veliaht Prens Muhammed bin Zayid Al Nahyan'ın güvenlik danışmanı olan Muhammed Dahlan'ın rol oynadığı belirtiliyor. Dahlan'ın özel güvenlik şirketleriyle sıkı ilişkileri olduğu ve Abu Dabi yönetiminin bölge ülkeleri üzerindeki planları için bu ilişkileri kullandığı ifade ediliyor. Bu şekilde Yemen ve Libya'da var olan BAE, Eritre ile Somali'nin uzun yıllardır siyasi çekişme yaşadığı özerk bölgesi Somaliland'da da kendini gösteriyor. New York Times gazetesinin 2015'te yayımladığı bir makaleye göre, Latin Amerika ülkelerinden 450'den fazla paralı asker, BAE'de eğitildikten sonra Yemen'de konuşlandırılarak BAE ordusu üniformasını giydi.
New York Times 16.7.2020
Çin: ABD'nin Komünist Parti üyelerine seyahat yasağı planladığı iddiası doğruysa içler acısı
BBC'nin haberine göre, Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Çunying, New York Times gazetesinin konuyla ilgili haberine ilişkin soruya şu yanıtı verdi: "ABD'de bazılarının Çin'e baskı ve zorbalık yaptığını biliyoruz.
New York Times 16.7.2020
Son dakika haberi... ABD'nin "Çin Komünist Partisi üyelerine seyahat yasağı planladığı" iddia edildi
New York Times gazetesinin konu hakkında bilgi sahibi 4 yetkiliye dayandırdığı haberine göre, ABD'de bir başkanlık bildirisi taslağı, Çin Komünist Partisinin milyonlarca üyesine ve ailelerine vize iptalini öngörüyor.
New York Times: Tarihe geçen Büyük BestecilerNew York Times 8.7.2020
New York Times 7.7.2020
İsrail'in İran'a yönelik asimetrik savaşı ve İran'ın muhtemel tepkileri
Bu bağlamda, 5 Temmuz'da New York Times gazetesinin daha sonra İsrail İstihbarat Servisi MOSSAD Başkanı Yossi Kohen'den aldığı bilgilere dayandığı ortaya çıkan haberinde, Natanz'daki kazadan İsrail'in sorumlu olduğu ve santrifüjlerin geliştirildiği tesise güçlü bir bomba yerleştirildiği ileri sürüldü.
New York Times 3.7.2020
ABD'deki "George Floyd" protestoları ülke tarihindeki en geniş katılımlı eylem
Anket sonuçlarını değerlendiren New York Times gazetesi, George Floyd'un ölümü sonrası başlayan protestoların ABD tarihindeki en geniş katılımlı eylemler olduğunu savundu.
New York Times 3.7.2020
ABD Kongresi, Trump yönetiminden Sincan konusunda daha sert yaklaşım benimsemesini istedi
Çin hükümet raporu basına sızmıştı New York Times gazetesinin Kasım 2019'da basına sızdırılan Çin yönetimine ait 403 sayfalık resmi belgeye dayandırdığı haberinde, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki güvenlik birimlerine, nasıl hareket etmeleri gerektiğine dair verilen detaylı talimatlar dikkati çekmişti.
New York Times 2.7.2020
ABD, kamplardaki Uygurların saçlarını ihraç ettiği şüphesiyle Çinli şirketin mallarına el koydu
Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki tartışmalı kamplar? Çin'de son yıllardaki Uygur Türklerinin kimlik ve kültürlerine yönelik ihlaller uluslararası kamuoyu tarafından eleştiriliyor.? Pekin'in "mesleki eğitim merkezleri" olarak adlandırdığı ancak uluslararası kamuoyunun "yeniden eğitim kampları" şeklinde tanımladığı yerlerde Birleşmiş Milletler (BM) verilerine göre en az 1 milyon Uygur Türkü kendi rızası dışında tutuluyor.?? Pekin yönetimi, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde kaç kamp bulunduğuna, buralarda kaç kişinin olduğuna ve söz konusu kişilerden ne kadarının sosyal hayata döndüğüne ilişkin bilgi vermiyor.?? Çin'in, bölgede yaşayan Müslüman Uygurlara, Çince dil eğitimi ile mesleki ve kültürel kurslar verdiğini öne sürdüğü kampların durumu hakkında net verileri paylaşmaması, uluslararası kamuoyunda derin kaygılara yol açıyor.?? BM İnsan Hakları Konseyine üye 22 ülke, Temmuz 2019'da, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygur Türkleri ve diğer azınlıklara yönelik muamelesini eleştiren ve kitlesel gözaltıların durdurulması çağrısında bulunan mektubu imzalamıştı.?? BM ve diğer uluslararası örgütler, kampların incelemeye açılması çağrılarını yinelerken, Çin şimdiye kadar kendi belirlediği birkaç kampın az sayıda yabancı diplomat ve basın mensubu tarafından kısmen görülmesine izin verdi.?? Çin makamları, BM yetkililerinin doğrudan bilgi almak amacıyla bölgede serbestçe inceleme yapma talebini ise geri çeviriyor.? Çin hükümet raporu basına sızmıştı?? New York Times gazetesinin Kasım 2019'da basına sızdırılan Çin yönetimine ait 403 sayfalık resmi belgeye dayandırdığı haberinde, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki güvenlik birimlerine, nasıl hareket etmeleri gerektiğine dair verilen detaylı talimatlar dikkati çekmişti.
New York Times 2.7.2020
Çin'in "Uygur Türklerini casus yazılımlarla izlediği" iddia edildi
Sahte uygulama mağazaları yoluyla yüklendiği uyarısı Lookout'ta Siber Tehdit İstihbarat Mühendisi olarak çalışan Apurva Kumar, New York Times'a verdiği demeçte, Çin'in bu yazılımlar aracılığıyla bir avcının avını takip etmesi gibi Uygurlar nereye, hangi ülkeye giderlerse gitsinler onları izlediğini kaydetti.
New York Times 2.7.2020
Beyaz Saray: Rusya'nın Taliban'a para teklifi istihbaratı hala teyit edilmedi
New York Times'ın iddiası New York Times gazetesi, ABD'li istihbarat yetkilileri ve bulgularına dayandırdığı haberinde, Avrupa'da suikast girişimleriyle de bağlantısı olan Rus istihbarat biriminin, Taliban militanlarına Afganistan'daki Amerikan askerini öldürmeleri için para teklif ettiği iddiasında bulunmuştu.
New York Times 1.7.2020
ABD'den Çin'e Hong Kong tepkisi
New York Times'ın iddiası New York Times gazetesi, ABD'li istihbarat yetkililerine dayandırdığı haberinde, Avrupa'da suikast girişimleriyle de bağlantısı olan Rus istihbarat biriminin, Taliban militanlarına Afganistan'daki Amerikan askerini öldürmeleri için para teklif ettiği iddiasında bulunmuştu.
New York Times 1.7.2020
Çin, Uygurlara zorla kürtaj iddialarının ardından etnik gruplara eşit haklar tanındığını savundu
Çin hükümet raporu basına sızmıştı? New York Times gazetesinin Kasım 2019'da basına sızdırılan Çin yönetimine ait 403 sayfalık resmi belgeye dayandırdığı haberinde, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki güvenlik birimlerine, nasıl hareket etmeleri gerektiğine dair verilen detaylı talimatlar dikkati çekmişti.
New York Times 1.7.2020
Trump "Rusya'nın Taliban'a para teklifi" istihbaratına ilişkin bilgilendirildi
McEnany, New York Times'ın, Amerikan istihbaratının Afganistan'daki Amerikan askerlerini öldürmesi için Rusya'nın Taliban bağlantılı militanlara para teklif ettiği sonucuna ulaştığına dair iddialarına ilişkin bir basın toplantısı düzenledi.
Şu an buradasınız: New York Times Haberleri | New York Times Haber - Haberler - New York Times haberleri, son dakika new york times haber ve gelişmeleri burada. Dünyaca ünlü New York Times'a konuşan Arda Turan: Türkiye'deki en iyi oyuncu hala benim.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.8.2020 03:31:21. #1.14#
title