New York'tan Arizona'ya Taksiyle...

New York'tan Arizona'ya Taksiyle...

New Yorklu Emekli Bir Çift, New York'tan Tuttukları Taksi ile Toplam 3 Bin 863 Kilometrelik Yol Katederek Arizona Eyaletinin Kuzeyindeki Sedona Şehrine Gitti.

New York'tan Arizona'ya Taksiyle...

New Yorklu emekli bir çift, New York'tan tuttukları taksi ile toplam 3 bin 863 kilometrelik yol katederek Arizona eyaletinin kuzeyindeki Sedona şehrine gitti.

Bob ve Betty Matas, kedilerinin uçak kargosunda rahat edemeyeceğini düşünerek havayolu yerine karayolunu tercih etti ve Türk asıllı taksici Douglas Güldeniz ile 3 bin dolara anlaştı.

Güldeniz'in taksisi ile 10 Nisan günü yola çıkan çift, günde yaklaşık 10 saat yolculuk yaparak altı günde Sedona'ya ulaştı. Çift, geçtikleri eyaletlerde New York plakalı taksiyi görenlerin kendilerine yoğun ilgi gösterdiklerini söyledi.

Sedona şehrinde bizzat belediye başkanı tarafından karşılanan çift için bir de tören düzenlendi. Törende, Matas çiftine bundan sonra yaşayacakları evin anahtarları teslim edildi.

Arizona'ya taksi ile gitme fikrinin bir şaka sonucu ortaya çıktığını ve üç ay sonra gerçeğe dönüştüğünü belirten çift, benzin, yemek ve yatak ücretleri ile birlikte yolculuğun kendilerine 5 bin dolara mal olduğunu açıkladı.