Haberler

New York'ta Kapalı Çarşı

Türk El Sanatları ve Geleneksel Lezzetleri, New York Sokaklarında Kurulan ve 'New York'taki Kapalı Çarşı' Olarak Adlandırılan Etkinlikte Sergilendi.

Türk el sanatları ve geleneksel lezzetleri, New York sokaklarında kurulan ve ‘New York`taki Kapalı Çarşı’ olarak adlandırılan etkinlikte sergilendi.

Manhattan Ticaret Odası tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen `Sokak Fuarları`nda bu yıl ikinci kez `Kapalı Çarşı` temalı Türk reyonu kuruldu. Türk ürünlerinin sergilendiği mini standlar Amerikalılar tarafından büyük ilgi gördü. Türkiye İçin Global Girişim öncülüğünde katılınan etkinlikte, otantik el ve dokuma sanatları, doğal sabunlar, geleneksel tatlılar, şifalı bitki ve baharatlar, Türk kahvesi gibi pek çok ürün satışa sunuldu. Ayrıca festivale katılan Türk firmaları, hediyelik eşya, halı ve gıda ürünleri başta olmak üzere çeşitli ürünlerini sergileme imkanı buldu. Amerikalıların ilgisini ise en çok `baklava` ve `nazar boncuğu` standı çekti.

Türkiye’yi tanıtıcı afişlerin de yeraldığı ‘Mini Kapalı Çarşı’ya alışveriş için gelen Amerikalılara Türkiye`yi tanıtan broşürler dağıtıldı. 30 yıldır Manhattan Ticaret Odası tarafından geleneksel olarak düzenlenen 3`üncü Cadde Festivali`ne Türkiye blok olarak katılarak, bu festivalde yer alan ilk etnik grup oldu. Her yıl geleneksel olarak bir günlüğüne düzenlenen 3`üncü Cadde Festivali`ni yaklaşık 1 milyon kişi geziyor.

Üniversitelerarası Öğrenciler Birliği eski başkanı Özgür Madak, ¨New York`ta çok önemli bir etkinlik sayılan 3`üncü Cadde Festivali`ne katılmayı, ülkemizin, kültürümüzün ve ürünlerimizin tanıtımı için bir fırsat olarak gördük. Bunu değerlendirmek istedik. Türk reyonlarına Amerikalıların ilgisi oldukça yoğun¨ diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Dünya

Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Bakmadan Geçme

Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! 22 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 22 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 22 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
Manken Tuğba Özay'dan milli yas kararına tepki: Ateşleri bol olsun

Manken Tuğba Özay'dan milli yas kararına tepki: Ateşleri bol olsun

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title