New York'ta 'Ermeni Yalanlarına Son' Mitingi

New York'ta 'Ermeni Yalanlarına Son' Mitingi

New York'ta Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (Tadf) ve Genç Türkler Derneği İşbirliğiyle Düzenlenen 'Ermeni Yalanlarına Son' Mitingi Başladı.

New York'ta 'Ermeni Yalanlarına Son' Mitingi

New York'ta Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) ve Genç Türkler Derneği işbirliğiyle düzenlenen ''Ermeni Yalanlarına Son'' mitingi başladı.

Dört saat sürecek mitingde, başta TADF Başkanı Atilla Pak, Genç Türkler Derneği Başkanı Abdurrahman Bezirkan, Azerbaycan Türkleri Derneği Başkanı Tomris Azeri ile Kültür ve Töre Derneği ABD Temsilcisi Ülker Aksu, Ermeni iddialarının yalan olduğunu vurgulayan konuşmalar yapacaklar.

Bu arada, sinevizyonda gösterilen ''Ermeni Ayaklanması'' isimli belgeselde, yabancı tarihçiler, Ermeni iddialarının geçersiz olduğunu kaydediliyor.

Mitinge katılan Türk-Amerikan toplumu üyeleri ellerinde, Ermeni terör örgütü ASALA tarafından şehit edilen Türk diplomatlarının fotoğrafları ile Ermenilerin söylediklerinin yalan olduğunu, Amerikan halkının uyanması gerektiğini anlatan pankartlar taşıyor.

Times meydanı yanında düzenlenen mitinge, Türkiye'nin BM temsilcisi Baki İlkin ve eşi Nur İlkin ile New York Başkonsolosu Mehmet Samsar ve eşi Feruze Samsar da katılıyor.