New York: Darfur Konusu BM Güvenlik Konseyi Gündemine Alınacak

New York: Darfur Konusu BM Güvenlik Konseyi Gündemine Alınacak

Sudan'ın Darfur Bölgesindeki Problemler Bir Yandan Devam Ederken, Diğer Yandan ABD ve Danimarka, Bölgenin Durumuna İlişkin Olarak BM Güvenlik Konseyi'nde Bakanlar Düzeyinde Bir Toplantı Gerçekleştirilmesini İstiyor.

New York: Darfur Konusu BM Güvenlik Konseyi Gündemine Alınacak
19.09.2006 06:00 | Son Güncelleme: 19.09.2006 06:00

Sudan'ın Darfur bölgesindeki problemler bir yandan devam ederken, diğer yandan ABD ve Danimarka, bölgenin durumuna ilişkin olarak BM Güvenlik Konseyi'nde bakanlar düzeyinde bir toplantı gerçekleştirilmesini istiyor.

Sudan'ın Darfur bölgesi, BM Güvenlik Konseyi toplantısında ele alınacak. ABD'nin BM Büyükelçisi John Bolton, ABD ve Danimarka'nın toplantının düzenlenmesi için çağrıda bulunduğunu dile getirerek, 15 üyeli topluluğun dışişleri bakanlarının önümüzdeki Cuma günü New York'ta biraraya gelmelerinin beklendiğini söyledi. Bu arada Darfur'a ilişkin durum halen belirsizliğini korurken, geçtiğimiz ay içerisinde BM Güvenlik Konseyi, bölgeye 20 bin asker konuşlandırılmasını teklif etmiş, ancak bu teklif reddedilmişti. Öte yandan Sudan hükümetinin konuya ilişkin bakış açısı, uluslararası gücün, ülke topraklarına girmemeleri yönünde.

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title